EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Merkür retrosu korkutmasın

Merkür retrosunda kırmızı alarm verip panik olmak yerine, yerine işin olumlu tarafına odaklanın. Sakin bir tutumla yanlış anlaşmalardan uzak kalabilir, temize çekmek istediğiniz işleri yeniden gündeme alıp, bitirebilirsiniz.

profil
Dolunay Karaca
31.08.2016
Merkür retrosu korkutmasın
Merkür retrosu korkutmasın

Merhaba Sevgili Okurlar,

Merkür 30 Ağustos itibariyle geri gitmek üzere durağanlaştı ve 1 Eylül itibariyle Retro hareketine başlayacak, 29 derece Başak burcunda geri gitmeye başlayan Merkür, 3 hafta boyunca Retro olacak. Aslında hiçbir gezegen geri gitmez, gidemez! Bu konuya açıklık getirmek isterim. Bazı dönemlerde gezegenler yavaşlar, biz dünyadan baktığımızda gezegen yavaşladığı için sanki bize geri gidiyor gibi görünür. Biz de buna Retro hareket, gezegen geriliyor deriz! Kendi yönettiği burçta geri giden Merkür, iletişim, haberleşme, alım satım, kısa seyahatler , elektronik aletlerde bozulmalar veya sorunlar yaşatabilir. Bu zaman diliminde daha önceki işlerimize odaklanmak, ince eleyip sık dokumak, bitirmemiş olduğumuz işlere yönelerek düzenlemeler, derleyip toparlanmalar yapabiliriz. Yanlış kişilere yanlış mailler atabilir, yanlış mesajlar yollayabilir, her şeyi birbirine karıştırabiliriz; kafamız biraz dağınık olabilir. İletişimde çıkan problemler nedeniyle yanlış anlaşılmalar olabilir; kendimizi net ifade etmek için konuşmadan önce düşünmeli ve söyleyeceğimiz kelimelerde seçici olmalıyız.

Yeni bir işe başlamaktansa, elimizdeki işlere odaklanmak daha hayırlı olacaktır. Aslında bir anlamda Retro hareketi ille de kötü olarak değerlendirmek gerekmez. Bir bakıma tekrar geri dönüp düzeltme, manasında kullanılır. Yani evden çıktınız diyelim, yoldasınız gidiyorsunuz; bir anda aklınıza ütünün fişini çekmediğiniz geldi!  İşte bu dönemde tekrar dönüş yapıp bu hatayı düzelterek hayatınızı sağlama alabilirsiniz. Tabii bu arada biraz zaman aşımı olacaktır illaki. Bunlar da hayatın tuzu biberi, öyle değil mi? Bu arada unutmadan söylemeliyim Merkür Retro dönemlerinde , eski sevgililerden haber gelebilir veya biz eskileri arayabiliriz! Kısaca eski aşklar tekrar hortlayabilir, aklınızda bulunsun…

Önceki ve Sonraki
Haberler