İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Aslan burcunda retro yapan Merkür, bazı iletişim sorunlarını gündeme getiriyor hepimiz için yanlış anlaşılmalar, ben bilirimler! Konuşmalarda pürüz yaratıyor. Haftaya Ay Balık burcunda başlıyoruz. Bakalım burçlar neler diyor?

profil
Dolunay Karaca
30.07.2018
Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Koçlar, bu haftaya düşük enerji ile başlasanız da ilerleyen günler için tekrar enerji topluyorsunuz. Tatil havasından çıkmak istemeyen, olayları akışına bırakmış tavırlarınız var. Hafta ortasında ise Ay’ın sizin burcunuza geçmesi ile yapılması gerekenler yapılacak, coşkulu ve neşeli olabileceksiniz. Merkür gerilediği için sizler özellikle yeni ilişkiye başlamamalı, ilişkilerinizde ani karar vermemeli ve sözleşme, imza gibi önemli adımlar atmamalısınız. Bunun dışında elinizde olan işlerinizi yeniden kontrol edebilir, üzerinden tekrar tekrar geçebilir, eksikler varsa düzeltebilirsiniz ve var olan ilişkiniz için bir şeyler yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Boğalar, gerek iş görüşmeleriniz gerekse arkadaşlıklar ve sosyal ortamlar için harika bir hafta. Bir sürü yapılması gereken şey var sizler için. Eski dostlarla görüşmek, davetler ve yoğun bir çalışma programı sizleri bekliyor. Merkür Retro olduğu için sizler özellikle aile ve ev konularında bir takım yanlış anlaşılmalar veya pürüzler yaşayabilirsiniz. Aileden birilerinin sağlık problemi yeniden gündeme gelebilir. Ev değişikliği yeniden gündeme gelebilir. Bu süreçte ciddi adımlar atılmamalı ve aile içerisinde yanlış anlaşılmamak için bireylerle konuşmalara dikkat etmeli gerekiyorsa birkaç kez anlatmalısınız.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili İkizler, Ay Balık burcunda başlıyoruz haftaya… Romantik biraz da melankolik bir yapıya bürünebiliriz hepimiz. İş yerinizde, toplantılarda veya çalışmayanlar için günlük tempoları içerisinde göz önünde olacakları, herkesin ilgisini ve dikkatini çekecekleri bir hafta. Yalnız Yöneticiniz Merkür retroya girdi bile! Bu durumda sizler özellikle etki altındasınız. Aslan burcunda geri giden Merkür, yakın çevre ilişkilerinizi olumsuz etkileyebilir, ticaret ile uğraşanlar sorunlar yaşayabilir, yanlış anlaşılmalar, elektronik aletlerde bir takım problemler gündeminize oturabilir. Kardeşleriniz veya komşularınızla diyaloglarınıza özellikle dikkat etmelisiniz. Bu alanda yaşıyorsunuz retroyu. Ve yeni bir ilişkiyi de tavsiye etmiyorum.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Yengeçler, uzak akrabalarınız sizden haber bekliyor olabilir. Yakınlardan çok, uzaklara ilgi göstermeniz gerekiyor bu hafta. Yurtdışı konular gündeme gelebilir, ortaklıklar, yabancılarla yapılacak işler veya eğitim hayatınız için yapılması gerekenler olabilir. Merkür retrosu ise Aslan burcunda bu yüzden maddi konularınız sınanıyor. İş ortamınızda gerginlik, yanlış anlaşılmalar, parasal konularda bir takım pürüzler çıkabilir. Yapmak istediğiniz fakat yapamadığınız iş konularınıza yeniden el atabilirsiniz, eskiden aklınızda olan, yarım kalmış bir işi tamamlamak için güzel bir dönem olabilir. Sevdiğiniz kişiden destek istemelisiniz.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Aslanlar, bu hafta kesinlikle gerginliğinizi yorgunluğunuzu üstünüzden atmalısınız. Bunun için elinize fırsatlar geçecek, malum geçen hafta Ay tutulması sizleri ikili ilişkiler ve açık düşmanlıklar alanından etkiledi. İster istemez sizlerde biraz iç huzursuzluk yaşadınız. Bu hafta Ay Balık burcunda başlıyoruz, meditasyon yapmak, dua etmek, hayallere dalmak, kafa dinlemek için uygun bir zaman. Ortaklıklar gündemde olacak fakat Merkür retrosu yüzünden ciddi imzalar atılmamalı! Konuşmalar yapılabilir, kafanızda tasarı şeklinde işler, planlar oluşabilir ama bunları hayata geçirmek için biraz daha beklemelisiniz. Sevdiğiniz kişi bu hafta daha sakin ve olumlu. Siz de enerjinizi yeniden bulacaksınız.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Başaklar, haftaya karşıt burcunuz Balıkla başlıyoruz. Bu sizler için olumlu bir şey. Sevmek, sevilmek istiyorsunuz. Bunu da hak ediyorsunuz gerçekten. Bu hafta eski aşklar yeniden gündeminize gelebilir, eskileri fazlaca düşünebilir veya haber alabilirsiniz. Yöneticiniz Merkür Aslan burcunda geri harekette. Bu yüzden öncelikle geçmiş hesaplar, eski mevzular, eski aşklar sizlere biraz kafa karışıklığı yaşatacaktır. Bırakılması gerekenleri ise bırakmak için ideal bir süreç mesela kötü bir alışkanlığı bırakmak (sigara içmek) veya devamlı kullandığınız bir ilacı değiştirmek olabilir bunlar. Yanlış anlaşılmaların dışında, bazı elektronik aletlerde bozulmalar ve mesajlaşma trafiğinize dikkat edin, mesajlar yanlış kişilere gidebilir.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Teraziler, kendinizi yalnız hissetmeyin çünkü değilsiniz. Çevreniz doluyor yeniden, arkadaşlıklarınız, iletişiminiz, konuşmalarınız pozitif bu da çevrenizi mutlu ediyor. Yoğun ve tempolu bir zaman dilimi sizler için. Bu koşuşturma esnasında yeme içme düzeniniz değişime uğrayabilir, kendinizi sınırlandırmalı, dengede olmaya çalışmalısınız. Merkür retrosu ise eski arkadaşlıklarınızı tazeleyecek fakat eski mevzular da yeniden açılıyor. Daha önce gitmediğiniz yerlere gidin, yapmak isteyip de yapamadığınız şeyleri yeniden deneyin. Fakat sıfırdan bir işe başlamayın, Retro dönemleri yeni işlere başlamak için değil, elimizde var olanları yeniden yapılandırmak için varlar, aslında kötü süreçler değiller. Sadece üzerinden tekrar geçilecekler için düzeltme hakkı tanıyorlar. Belki siz de bazı arkadaşlıklarınızı veya işlerinizi yeniden düzenlemelisiniz.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Akrepler, yeni bir hobiyle ilgilenmek, kendi kişisel gelişiminiz için gerekli olan verileri toplamak isteyeceğiniz bir hafta, Ay balık burcunda ve sizin 5. hanenizde yer alıyor. Çocuklarla ilgili konular hayatınızda önemli bu aralar. Bekar olanlar aşk istiyor, heyecan istiyor olabilir. Merkür retro harekete başladı geçtiğimiz günlerde ve 3 hafta sürecek bir enerji bu. Geçmişle hesaplaşmalar bitmiyor, ebeveynlerle ilgili konular yeniden gündemde, iş ve kariyer hayatınızdaki bazı tatsızlıklar hatırlanabilir ama korkmayın, sadece gerekeni yapın, hataları düzeltin ve yeniden anlatın. Çünkü retro dönemleri birkaç kez anlatmak, iyice irdelemek ve detayları atlamamak için varlar. İlişkilere gelince yeni ilişkiler için pek uygun olmayabilir, uzun soluklu olması için çok mücadele ister.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Yaylar, kendi içinize döndüğünüz bir hafta; emlak, ev, aile, küçük geziler sizleri meşgul edebilir. Ailenizle arkadaşlarınızla birlikte olmak, sakin ve küçük organizasyonlar yapmak isteyebilirsiniz. Ev kurmak, ev almak hayallerinizde olabilir. Neden olmasın, sizler isteyin yeter! Jüpiter ve Neptün’ün uyumlu açısı sizlere hayallerinizi gerçeğe dönüştürme fırsatı tanıyor bu aralar. Merkür ise Retro yaptı Aslan burcunda bu durumda bazı seyahatler de ertelenmeler, gecikmeler, aksilikler de yok değil. Yanlış anlaşılmaların yoğun olduğu bir dönemden geçiyoruz hepimiz. Sizler de özellikle içinizden geleni anında söyleyen yapınız sayesinde bazen yanlış anlaşılıyor ve üzülüyorsunuz. Aslında kalbiniz tertemiz. Doğal hareketlerde bulunmak, gönlünüzden geçtiği gibi davranmak size yakışıyor. Yine de bu süreçte biraz daha dikkat diyorum, her şeye hemen atlamayın.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Oğlaklar, kısa seyahatlere çıkmak ruhunuzu dinlendiriyor. Ay Balık burcunda başlıyoruz haftaya bol bol gezilere katılmalı, olayları akışına bırakmayı denemelisiniz biraz. Sorumluluk almak güzel ama dinlenmek, biraz kafa dağıtmak şart. Kardeşler, komşular, arkadaşlıklar bu hafta gündemde. Pek çok geleniniz gideniniz ve konuşmalarınız var. Herkesle iletişim halindesiniz. Meraklı ve araştırmacı yanınız bu hafta devrede. Merkür ise Retro yaptı Aslan burcunda, bu durumda ödemelerinizde pürüzler çıkabilir, ertelenen borçlar, alacaklar yeniden gündeme gelebilir. Ortaklıklar bitebilir, yanlış anlaşılmalardan ibaret olan zıt fikirler ortaya çıkabilir. Sinirlenmeden olaylara başka açılardan bakmalısınız. Objektif olmaya çalışmalı ve eski konularınızı yeniden gözden geçirmelisiniz.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Kovalar, kendi yatırımlarınız, sahip olduğunuz eşyalar, maddi konular gündemde bu hafta. Bazı şeylerden vazgeçmeniz gerekiyor, bırakmak ve unutmak gibi mesela. Para konuşuyor, parasal konularda çözüm ve fikirler sunuyorsunuz bu hafta. Merkür ise Aslan burcunda retroda 3 hafta boyunca sevdiğiniz kişiyle ilişkinizi boylu boyunca konuşabilir, detaylarıyla masaya yatırabilirsiniz, yanlış anlaşılmalar olduysa bunları düzeltmek için fırsatlar çıkacak. Onunla baş başa kalmalı ve her şeyi konuşmalısınız, söz hakkı tanımalı ve hak vermelisiniz. Açık düşmanlıklarla alakalı olarak bazı sizi kıskanan insanlarda çevrenizde bu aralar açık ve net olarak sürtüşmeler, rekabet ve sivri dil sıkça karşınıza çıkabilir. İdealist ve özgür ruhlu Kovalar ise mutlaka bir manevra ile bunlardan sıyrılmayı bileceklerdir.

 

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?

Sevgili Balıklar, Ay sizin burcunuzda başladık haftaya; Ay tutulmasını yaşadık geçtiğimiz günlerde; gerildiniz sizlerde biraz bazı konularda… Bu hafta bunları yenmek, daha mutlu, daha huzurlu olmak için avantaj sağlayacaksınız. Yaratıcı ruh haliniz sizi olumlu etkiliyor, farklı konularda farklı bakış açıları kazanmanızı sağlıyor. Kendinizle daha çok ilgilenip, bakımlar yaptıracağınız da bir haftadasınız. Motivasyonunuz yüksek. Merkür retrosunu ise Aslan burcunda deneyimliyoruz bu sefer; sizlerin 6. hanenize denk geliyor; sağlık, hijyen, beslenme, düzen, günlük rutinleriniz, her gün birlikte olduğunuz kişiler veya iş arkadaşları ile konuşmalarda biraz daha sabır ve özen diyorum. Belki rutin sağlık kontrolleri için de uygun bir dönem olabilir bu. Aşkta ise Merkür’ün Retro oluşu eski sevgililerden haber olabilir.

 

Merkür retrosu başladı! Burçları nasıl etkiliyor?
Önceki ve Sonraki
Haberler