EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları ( 9-16 Eylül)

Ay Oğlak burcunda hareket ediyor Pazartesi günü; akılcı ve mantıklı düşünebiliyoruz; duygularımızın esiri değiliz…Ta ki Cumartesi günü Balık burcundaki Dolunay, her şeyi akışa bırakmayı gösterene dek! Bu hafta sonu Merkür ve Venüs de Başak burcundan çıkarak, Terazi burcuna geçiş yapıyorlar dolayısıyla Başak enerjisi yavaş yavaş yerini Terazi’ye bırakıyor…

profil
Dolunay Karaca
09.09.2019
Haftalık burç yorumları ( 9-16 Eylül)

Koç burçları; iş ve mantık devrede bu hafta sizler için; günlük rutinlere, detaylara fazlasıyla kafa yordunuz, bunu işinize ve yaptığınız projelere aktarabiliyorsunuz. Göz önünde olacağınız, yaptıklarınızla konuştuklarınızın doğru orantıda olacağı bir haftadasınız. Hafta sonunda Balık burcunda bir Dolunay meydana geliyor; sizin 12. hanenize düşüyor, bazı alışkanlıkları bırakmak, bilinçaltınızda farkında olmadan sürekli takıldığınız konularla vedalaşmak, biraz kendi kendinize kalmak, plan program yapmak gerekecek bu süreçte. Hastaneler, kapalı alanlar, arka planda dönen işler bu dönemde sık karşılaşacağınız konularınız olacak. Venüs ve Merkür Terazi burcuna geçiş yapacaklar aynı gün; ne mutlu ki aşktaki sorunlar çözülüyor, kendinizi bu konuda daha net ifade edebileceksiniz. 


Boğa burçları; yaratıcı ve duygusal bir dönemdesiniz. Diyete başlamak, yeni bir programa yazılmak ve hobilerinizi geliştirmek, hayata daha aktif katılmak isteyebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle bir arada olmak ve romantik yemekler yemek isteyebilirsiniz. Sahip olduklarınıza aceleci bir tutumla yaklaşmak, aceleyle kalkmak yanlış kararlar aldırabilir, maddi konularda hassas bir dönem, almak istedikleriniz çok fazla, kafanızda bir liste oluşturdunuz bile, fakat bu konuda mücadele ve bütçelemeyi dengede yapmalısınız. Büyük bir karar almak üzeresiniz. Balık dolunayı ile hayatınızda bazı arkadaşlıkları bitirmenizde, form değiştirmenizde, yeni sosyal gruplar ve projelerle ilgili karar almanızda fayda var. Aşk konusunda gururunuz bazı şeylere engel olabilir. Venüs ve Merkür’ün yer değişimi günlük hayatınızı olumlu etkiliyor olacak. 


Sevgili İkizler, iş konularında her şeyi akışına bırakmayı tercih ettiğiniz bir hafta. Para konuları ve kariyer hayatınıza yön vermek istiyorsunuz, bunun için önce biraz beklemek ve önünüzü görmek sağlam adım atmak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında sosyalleşmek isteyecek ve çeşitli organizasyonlara katılacaksınız. Aşk ve sevgi konularında kararlı ve netsiniz. Ciddi düşünceler içerisinde olacak ve iyi planlama sayesinde karşı tarafın dikkatini tam anlamıyla çekebileceksiniz. Bir ileri bir geri gitmekten artık sizler de sıkılmaya başladınız. Net olmak en iyisi. Balık dolunayı ile iş değişimi gerçekleşebilir. Sektör değişikliği düşünenler için uygun bir süreç.


Sevgili Yengeçler, ortaklıklar konusunda daha önceden kaybettiklerinizi geri kazanmak istiyorsunuz. Daha verimli çalışmak ve yapılan hataları telafi etmek isteyeceksiniz. Bu size kazandıracak ve paylaşımlarınız artacak. Sevgi ve aşk konularında ilişkiniz gittikçe güçleniyor, bunu sizler de hissediyorsunuz, hayata daha farklı bakıyorsunuz ve seviyor seviliyorsunuz. Eşinizin veya partnerinizin başarısı sizi de mutlu edecek, attığı bir adımın büyüdüğünü ve iyiye gittiğini göreceksiniz. Yurtdışı düşünen Yengeçler için, birtakım sorunlar oluşabilir, bir anda ertelenme veya ufak pürüzler çıkabilir. Çocuk konusunda ise sorumluluklarınız artıyor. Balık dolunayı ile hukuksal bir konuda rahatlayacaksınız. Yeni bir hobi ediniyorsunuz.


Sevgili Aslanlar, ilişkilerde zorlandığınız bir gerçek, olaylara farklı bakmaya başladınız artık. Fikirleriniz bir revizyon döneminden geçiyor, daha olgun bakmak, daha farklı yöntemler denemek gerekiyor belki de. Bu hafta genel anlamda sürprizleri bol bir hafta olacak, sosyal çevrenizde beklenmeyeni bekleyin bence. Etrafınızdaki olaylara yetişmekte zorlanabilirsiniz. İş konusunda ise kendinizi kurban etme ihtimaliniz var, fazla iyimser bakmak isteyeceksiniz fakat hayal kırıklığı riski taşıyan bir haftadasınız. Aşk konularında bir yandan ciddi olmak hoşunuza gidiyor bir yandan da flörtöz ruh halinden çıkamıyorsunuz. Çocuksu yanınız her zaman devrede. Balık dolunayı ile bu hafta sonu hastane ziyaretleri olabilir. 


Sevgili Başaklar, ufak tefek kazalara, yaralanmalara dikkat edilmesi gereken bir süreç sizler için, kardeşlerinizle iletişiminizde bazı ufak sorunlar olabilir. Beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olmalısınız. Maddi konularda ise iyi gelişmeler yaşanacak, çeşitli teklifler ve iş görüşmeleri yapacaksınız. Yakın çevre ilişkileriniz hareketli ve canlı olacak, kısa seyahatler gündeme gelebilir. Oturmaktan sıkılan Başaklar için bol hareketli bir hafta bu. Karşıt burcunuz Balık’ta gerçekleşecek Dolunay ile sevgi ve aşk konularınız inişli çıkışlı, yalnız olan Başaklar çıktıkları bir gezide biriyle tanışabilirler, ilişkileri olanlar için ise biraz tartışmalara açık bir hafta, alınganlık yapan taraf karşı taraf ve sizin sinirleriniz artık buna tahammül edemiyor. Karşılıklı oturulup konuşulması gerek. 


 


Sevgili Teraziler, iletişim konularında bazı hatalar yapmaya müsaitsiniz, bunu daha olumluya çevirmek elinizde çünkü sizlerin sezgileri hafife alınamayacak kadar güçlü aslında, dolayısıyla istediğiniz zaman empati yapabilir, suyuna göre şerbet verebilir, politik olabilirsiniz, isteyin yeter. Bu hafta genel anlamda hobileriniz ve arkadaşlıklarınız ve gezme tozma modunuz yüksek olacak, yeni bir şeyler öğrenme isteğiniz artacak, yeni yerler keşfetme arzunuz tavan yapacak. Biraz motivasyon konusunda sorunlar olabilir ama üstesinden geleceksiniz. Venüs sizin burcunuza geçiyor hafta sonu; aşk ve sevgi konularında dönüştürücü etkiler var, fikirleriniz değişiyor, katlanamadığınız şeylere artık katlanmaya başlayacaksınız. Balık dolunayında ise kişisel olarak diyet ve sağlıklı beslenme konuları gündeme gelecek.


Sevgili Akrepler, kendinize dönük olmak isteyeceğiniz bir hafta, ikili ilişkilerinizde hata yapma olasılığınız artıyor, iletişim şeklinizde abartıya ve eleştiriye yatkınsınız; bu da çevrenizdeki insanları üzebilir. Ortaklıklar ve para konularınızda beklenmedik ani gelişmeler var, tartışma ve rekabetin de arttığı bir hafta sizler için. Ameliyat veya hastalık haberleri gündemde olabilir. Miras konularında aksiyona geçmek, hakkınız olanı almak isteyebilirsiniz. Bu hafta bu konularda inisiyatif alacaksınız. Yeni kararlar ve hedefleriniz var ama biraz beklemek en iyisi. Venüs ve Merkür bu hafta sonu Başak burcundan çıkarak Terazi’ye geçiş yapacaklar; sizler için eski defterler açılabilir, platonik aşklar veya gizli yaşanması gereken aşklar doğabilir. Balık dolunayında ise kararsız kaldığınız bir konuyu karara bağlayacaksınız. 


Sevgili Yaylar; yalnız olan Yaylar için güzel bir dönem başlıyor, güçlü ve kendinden emin birisiyle tanışma fırsatları bu hafta öne çıkıyor. İlişkilerde daha hareketli ve aktif günler başlıyor, sizler için. Artık elini taşın altına koyma vakti geldi Yaylar. Karar almak ve uygulamak, ilişkilerinizi sağlamlaştırmak veya hız kazandırmak gerekebilir. Hafta genelinde günlük rutin işleriniz yoğun olacak, organizasyonlarda aksilikler yaşanabilir, bazı gerçeklerle yüzleşmek gerekebilir, bu hafta özellikle olmaz dediğiniz konular bir anda olmaya başlayabilir. Şans sizden yana olacak. Balık dolunayı ile ev değişimi kararı alabilirsiniz. Aile içinde gerginliklerden uzak durun.


Sevgili Oğlaklar, Ay sizin burcunuzda başladık haftaya; kendinizi daha iyi hissetmeye, daha olumlu düşünmeye ve güçlü hissetmeye başladınız. Bazı kararlar aldınız ve bunları yoluna koymak isteyebilirsiniz. Güzel teklifler almanız, işinizi büyütmeniz, detaycılık ve organizasyon kabiliyetinizin güçlenmesi size iyi gelecek. Bu hafta genel anlamda maddi yani para konularınız önem taşıyor, yapmak istedikleriniz için bütçe planlaması, ödemeler, borçlar, alım satım işlemleri devrede olacak. Aşk ve sevgi konularında, eski sevgiliden dönüş isteği gündemde, karar ise size kalmış… Biraz düşünmek isteyebilirsiniz. Hafta sonu Balık burcundaki dolunay ile yakın çevrenizden birileriyle tartışma yaşayabilir, hatalarınızdan kendinize ders çıkarabilirsiniz. 


Sevgili Kovalar, sağlık konularında girişimleriniz olabilir, kiracılar, çalışanlar, evcil hayvanlar konuları gündeminize girebilir. Bu konularda çalışmalar yapabilirsiniz. Bu hafta ev ve aile konularında güzel gelişmeler yaşayacaksınız, manevi olarak huzurlu bir haftadasınız aslında, kafanız rahatlamaya başlıyor ve bazı noktalarda netleşmenin mutluluğunu yaşıyorsunuz. Aşk ve sevgi konularında sinirli konuşmalardan kaçınmanız gerekecek, tartışmalar bir anda başlayabilir ve canınız sıkılabilir. Sizler huzur seven, uyum seven insanlarsınız. Bunu yakalamak için çaba sarf edeceksiniz. Balık dolunayı sizin para hanenize denk düşüyor; maddi anlamda sıkıntı veya güvensizlik duygusu hissedebilirsiniz. Bunu aşmak için formüller aramalısınız. 


Balık burçları; arkadaşlık temasının öne çıktığı bir hafta sizler için, organizasyonlar, doğum günleri, sosyal ortamlarınızın yoğun olduğu bir hafta. İş yerinizden terfi alabilir, maaşınız için zam isteme durumunuz olabilir. Hafta ortasında gizli saklı işler çevirebilir veya arkanızdan iş çevirenlerin olduğunu öğrenebilirsiniz. Özellikle kariyer konularında isteklerinizi direkt olarak söyleyeceğiniz bir hafta. Sevdiğiniz kişi sizi destekliyor, ilişkiniz iyiye gidiyor. Bekar olan Balıklar, etrafınız çok kalabalık bu hafta. Popülerliğiniz daha da artacak. Bu hafta sonu sizin burcunda Dolunay gerçekleşecek. Bu dolunayda bazı sonlanmalar, kopmalar, bitişler yaşayacaksınız; bunlar her zaman somut şeylerdir diye düşünmeyin. Bazen manevi konularda da bitişler yaşarız; mesela birine duyduğunuz sevginin azaldığını hissedebilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler