EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (7 Mart-13 Mart)

Haftaya Ay’ın Boğa burcundaki seyri ile başlıyoruz. Gündemimizdeki konuların görünür hale gelebileceği bir enerjiyi deneyimleyeceğiz. Hafta geneli yeni başlangıçlar, ticari faaliyetler, bankacılık işlemleri, vize/pasaport başvuruları, önemli iş ve görüşmeler için oldukça destekleyici.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
07.03.2022
Haftalık burç yorumları (7 Mart-13 Mart)
  • 7 Mart Pazartesi günü, Ay ve Uranüs etkileşim enerjisi ihtiyaçlarımızda beklenmedik değişikliklere neden olabilir. Dünya genelinde şoke edici, sarsıcı gelişmelere ve söylemlere açık bir güne tanıklık edebiliriz. Günün ikinci yarısını önemli iş ve görüşmelerimiz açısından değerlendirmek daha uygun olabilir. Elektronik alet almayı planlıyorsak, haftanın ilk gününü rahatlıkla tercih edebiliriz. Günün ikinci yarısında, Ay ve Juno’nun zorlayıcı enerjisini deneyimleyeceğiz. Hayatımızda var olan kadersel yol arkadaşlarımızla aramızdaki duygusal bağı kurmakta zorlanabiliriz. Gereksiz krizlere ve abartılı söylemlere çekilmemeye özen gösterelim. Zihinsel olarak da kendimizi kontrol etmekte zorlanabileceğimiz bir zamanı deneyimleyebiliriz. Akşamın ilerleyen saatlerinde engelleyici ve kısıtlayıcı bir enerji içinde olabiliriz. Zihinsel şifa içeren faaliyetlere yönelmek ve şartlarımızı fazla zorlamamak daha faydalı olabilir.
  • 8 Mart Salı gününe, zihinsel olarak daha iyimser, merhametli ve sezgilerimizin güçlü olacağı bir enerjiyle başlayabiliriz. Günün ilk yarısını kişisel bakım, önemli iş ve görüşmelerimiz için rahatlıkla tercih edebiliriz. Günün ikinci yarısında ise Ay ve Merkür arasındaki zorlayıcı etkiyi deneyimleyeceğiz. İhtiyaçlarımızı net bir şekilde ortaya koymakta zorlanabiliriz. Unutkanlığımızdan kaynaklı kazalara açık bir zaman dilimi de olabilir. Ay’ın boşlukta seyrine devam edeceği 17.34 ile 21.39 saatleri arasında stabil kalmak ve detay gerektiren ince işlere yönelmemek faydalı olabilir.
  • 9 Mart Çarşamba gününe kendimizi ve çevremizdeki sevdiklerimizi, olumlu yönde motive edebileceğimiz bir enerjiyle başlayabiliriz. Gayrimenkul alım satım işlerimiz ve ticari faaliyetlerimiz adına destekleyici yönde bir gökyüzü enerjisi içinde olabiliriz. Günün ikinci yarısını ve özellikle akşam saatlerini her türlü ruhsal ve zihinsel şifa çalışmaları ile değerlendirebiliriz. Gün genelinde ise hayvan barınaklarına ve yardımımıza ihtiyacı olanlara elimizi uzatmak, şifa enerjimizi aktive edebilir.
  • 10 Mart Perşembe gününe dengesiz, sert ve duygusal karmaşalara ve hatta yanılgılara açık bir enerji içinde başlayabiliriz. Yaşamımızdaki gerçeklerden kaçmamamız ve alma-verme döngümüzde hassas davranmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Özellikle günün ilk yarısını stabil kalarak, huzursuz olabileceğimiz ortamlardan uzak durarak, sezgilerimizden daha çok mantığımızla hareket ederek geçirmek daha faydalı olabilir. Kişisel bakım, alışveriş, önemli iş ve görüşmelerimiz için de çok uygun bir enerji içinde olmayabiliriz.
  • 10 Mart günü saat 04.32’de iletişimin ve düşüncenin gezegeni Merkür, hava elementinden su elementine geçiş yaparak, astrolojik olarak yoksun ve men edilmiş olarak değerlendirdiğimiz Balık burcundaki seyrine başlayacak. Gökyüzündeki bu transit süresince, Balık burcunun Zodyak çemberinin son burcu olması nedeniyle de düşüncelerimizde tamamlanma ihtiyacı içerisine girebiliriz. Düşünsel olarak daha stratejik davranma ihtiyacı duyabiliriz. Sezgisel düşünmek ve sembolik düşüncelerle kendimizi ifade etmek isteyebiliriz. Hayaller ve rüyalarımız gündeme taşınabilir. Kolay etki altında kalmaya meyilli olabileceğimiz bu süreçte insanları daha dikkatli dinlemek yararımıza olabilir. Daha gerçekçi düşünmek ve oluşan durumu kabullenmeye çalışmak da etkili olabilir.
  • 11 Mart Cuma gününe, Ay’ın boşluktaki seyri ile başlayacağız. Saat 10.24’te Ay’ın Yengeç burcuna geçişi ile aile ve vatani duygularımız önem kazanırken, zihinsel olarak nostaljik bir enerji içine çekilebiliriz. Günün ilk yarısında önemli olan yeni başlangıçlarımız adına destekleyici yönde bir gökyüzü enerjisi içinde olmayabiliriz. Günün ikinci yarısını önemli iş görüşmelerimiz ve başvurularımız açısından değerlendirmek daha uygun olabilir.
  • 12 Mart Cumartesi gününe kazalara açık, dengesiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Duygusal ve bedensel yaralanmalara karşı temkinli olmak faydalı olabilir. Yeni başlangıçlar yerine yarım bıraktığımız işlerimize ve projelerimize yönelmek daha uygun olabilir. Bize hizmet etmeyen her duygumuzdan arınmak ve bedensel detoks yapmak için uygun bir enerji içinde olabiliriz. Günün ikinci yarısını kişisel bakım ve görüşmelerimiz için değerlendirmek daha uygun olabilir.
  • 13 Mart Pazar gününe, Ay’ın Güneş ve Neptün kavuşumuna olumlu enerjisi altında huzurla başlayabiliriz. Evrensel şifanın çok yüksek olabileceği bu zaman diliminde daha empatik ve uzlaşmacı bir enerji içinde olabilir, ayrıca ruhsal olarak affetmenin rahatlatıcı duygusuna odaklanabiliriz. Gelecek hayal ve planlarımıza yönelebilir ve istediklerimizi düşüncenin gücü ile dönüştürücü şekilde imgeleme çalışmaları yapabiliriz. Ay ve Plüton arasındaki zorlayıcı enerjiyi deneyimleyeceğimiz 18.00’den sonraki zaman diliminde duygusal krizlere açık ve manipülasyon içeren bir enerji içinde olabiliriz. Kontrolümüz dışında gerçekleşebilecek krizleri etkin yönetemeyeceğimizin farkında olarak ikili ilişkilerimizde şartlarımızı gereğinden fazla zorlamamak faydalı olabilir.
  • Güneş ve Neptün kavuşumunun huzurlu enerjisini deneyimlemeye ilerlediğimiz hafta genelinde; gökyüzündeki evrensel şifanın, merhametin yüksek olabileceği bu döngünün insanlık alemine bütünleşme getirebileceği, 21. yüzyıla yakışmayan savaşların empatinin, merhametin, sevginin gücüyle son bulacağı, çocuklarımızın sevinç çığlıklarının gökyüzüne ulaşacağı bir zamanı deneyimlememiz dileğiyle…

 

Yeni haftaya kendimizi ruhsal ve zihinsel olarak daha enerjik hissedebileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Bireysel olarak irademizi rahatlıkla ortaya koyabilir ve geleceğimiz adına şanslı olabileceğini düşündüğümüz fırsatlarla karşılaşabiliriz. Geleceğe yönelik isteklerimize odaklanabileceğimiz hafta genelinde kendimizi zaman zaman isyankar bir enerji ile ortaya koymak isteyebiliriz. Haftanın ilk günlerinde olumlu yönde finansal gelişmeler yaşayabilir ve bankacılık işlemlerimiz için de oldukça destekleyici bir enerji içinde olabiliriz. 10 Mart Perşembe günü Merkür’ün Balık bBurcu seyri ile birlikte arkamızdan çevrilmiş gizli saklı olaylarla yüzleşebilir ve aynı zamanda yakın çevre ilişkilerimizde var olan geçmiş kırgınlıklarımızı tekrar değerlendirmeye alarak içinde bağışlama, affetme enerjisi içeren kararlar verebiliriz. Sezgilerimiz güçlenirken haberci nitelikte rüyalar görebiliriz. Haftanın son günlerinde dikkat dağınıklığı kaynaklı kazalara açık bir enerji içinde olabilir ve etrafımıza empati duygumuz güçlenerek yaklaşabilir, ayrıca iç dünyamızda var olan yaratıcı gücü ortaya çıkarmak için ideal bir zamanı deneyimleyebiliriz. Bu süreç içinde zihnimizden geçirdiklerimizi kağıda aktarmak iyi bir fikir olabilir.


Yeni haftaya zihinsel enerjimizin dağınık olabileceği, duygusal iniş çıkışlar yaşayabileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde uzun zamandır beklediğimiz bir haberi alabilir ve daha çok kendi kariyer planlarımıza yönelmek isteyebiliriz. Grup ve ekip çalışmalarından daha fazla fayda görebileceğimiz bir haftada olabiliriz. Sezgilerimize güvenmemiz gereken bir haftayı deneyimleyebiliriz.  Hafta ortasındaki günleri yeni iş başvurularımız için rahatlıkla tercih edebiliriz.  İkili ilişkilerimizde aradığımız dengeyi bulmakta zorlanabileceğimiz hafta genelinde akışta kalmaya ve duygusal olarak savrulmamaya özen göstermek bizler için faydalı olabilir.10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcu seyrine geçmesiyle unutkanlıktan kaynaklı olabilecek iletişim kazalarını bolca deneyimleyebileceğimiz bir sürece geçiş yapabiliriz. Sosyal çevremiz vesilesi ile içimizdeki yaratıcı gücü ortaya çıkarabiliriz. Arkadaş çevremizde yeni farkındalıklar yaşayabilir ve sosyal yardımlaşma derneklerinde gönüllü olarak yer almak isteyebiliriz.


Yeni haftaya, kontrolümüz dışında olabilecek gelişmelerle nedeniyle planlarımızda değişiklik yapmak isteyebileceğimiz ve haftanın ilk gününde karamsar olabileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz.  İlişkilerimizde duygusal olarak kendimizi yalnız hissedebilir ve korkularımızla yüzleşmeler yaşayabiliriz. Enerjimizin hızlı bir şekilde aşağıya çekilebileceği hafta genelinde yeme alışkanlıklarımızı dengede tutmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Hukuki olarak devam eden bir davamızda bizi şaşırtabilecek bir haberle karşılaşabiliriz. Haftanın ortasında finansal olarak güzel ve şanslı gelişmelerle karşılaşabiliriz. 10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcu seyrine geçmesiyle iş ve kariyer alanlarımızda beklediğimiz yönde olumlu hakedişlerimizin haberlerini alabilir ve üstlerimiz ya da çalışma arkadaşlarımız tarafından yanlış anlaşılabilme riskimizin yüksek olabileceği bir zamanı deneyimleyebiliriz. Ayaklarımızda yoğun tempodan kaynaklı, hassasiyet içeren ağrılar hissedebiliriz.


Yeni haftaya, alacağımız haberlerle birlikte hayata bakış açımızın ve görüşlerimizin değişime uğrayabileceği bir enerji içinde başlayabiliriz. Kariyer ve iş gelirlerimizde hızlı değişim içeren gelişmelerle karşılaşabilir ve finansal olarak rahat bir nefes almak isteyebiliriz. Kendimizi ruhsal ve zihinsel olarak dinlendirmek isteyebileceğimiz hafta genelinde ailemizle ilgili gündemlere daha çok odaklanmak isteyebilir ve onlarla olan ilişkimizi dengede tutmamız gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Çarşamba gününü önemli iş ve görüşmelerimiz için rahatlıkla tercih edebilir ve ayrıca gayri menkul alım satımlarımız adına değerlendirebiliriz. 10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcu seyrine geçmesiyle birlikte kariyer yaşamımızda değişimler içeren gündemlerle ve yeni zihinsel aydınlanmalarla karşılaşabilir, bağımlılıklarımızdan kurtulmayı deneyebiliriz. Seyahatlerimiz programsız bir şekilde artabilir, vize, pasaport gibi başvurularımız ya da hukuksal konularımızda beklettiğimiz başvurularımızı yapabiliriz. Sevdiklerimize karşı empati duygumuzu kaybetmememiz gereken bu döngüde dürtüsel davranışlar sergilemekten uzak durmak, bizler için daha faydalı olabilir.


Yeni haftaya duygusal olarak kararsızlık yaşayabileceğimiz ve zaman zaman enerjimizin düştüğünü hissedebileceğimiz hızlı gelişmelerle başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde ilişkilerimizde denge ve güven arayışı içinde olabilir ve daha çok ikili ilişkilerimize odaklanmak isteyebiliriz. Geleceğe yönelik planlarımızda grup çalışması bilincini benimsersek, sabit fikirli ve inatçı davranmazsak başarıyı kolaylıkla yakalayabileceğimiz bir haftayı huzurla deneyimleyebiliriz. Çarşamba gününü yeni başvurularımız adına olumlu bir şekilde değerlendirebiliriz. 10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte hızlı kararlar almadan önce iyice düşünmemiz gereken bir süreci deneyimleyebiliriz. Nafaka, tazminat gibi alanlardan beklediğimiz olumlu gelişmelerde bazı gecikmelerle karşılaşabiliriz. Var olan bir borcumuz gündemimizde yerini alırken borcumuzu yeniden yapılandırmak adına şanslı bir fırsatla karşılaşabiliriz. Haftanın son günlerinde alma verme dengemizi korumamız gereken bir zaman içinde olabiliriz.


Yeni haftaya ikili ilişkilerimizde şanslı deneyimler yaşayabileceğimiz ve iş sorumluluklarımızın artabileceği bir enerji ile başlayabiliriz. Ticari faaliyetlerimizde önemli gelişmeler yaşayabileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz. Haftanın ilk günlerinde iş ve kariyer alanlarımızdan alabileceğimiz geri bildirimler enerjimizin düşmesine neden olabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerimizde olumlu gelişmeler yaşayabiliriz.10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte ikili ve ticari ortaklıklarımıza odaklanmak isteyebilir ve sevdiklerimiz için daha fazla fedakarlık yapmak isteyebiliriz. Yeni bir ortaklık teklifi gündemimizde yerini alırken, acele kararlar vermememiz gereken bir süreç içinde olabiliriz. Dikkat dağınıklığı kaynaklı olabilecek yanılgılar ve aldanmalar konusunda, yeni sözleşmelere karşı temkinli ve tedbirli yaklaşmak faydalı olabilir. Haftanın son günlerini dinlenerek ve kişisel gelişimimize odaklanarak geçirmek iyi bir fikir olabilir.


Yeni haftaya gündelik işlerimizde tempomuzun artabileceği ve sağlığımızla ilgili gündemlerimizin olabileceği bir enerji içinde başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerini beklettiğimiz bir rutin sağlık kontrolümüz, gayrimenkul alım satım, kişisel bakım ve finansal işlemlerimiz için rahatlıkla değerlendirebiliriz. İkili ilişkilerimizde duygusal dengemizi korumakta zorlanabileceğimiz haftanın ilk günlerinde partnerimizle yapmayı planladığımız bir görüşmeyi beklemeye almak daha iyi bir fikir olabilir. Kredi başvurusu yapmayı planlıyorsak, çarşamba gününün enerjilerini tercih edebiliriz. Hayatımızdaki arkadaşlıklarımızın aşka dönüşebileceği bir zamanı deneyimleyebiliriz.10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte farklı olabilecek ikinci bir iş fırsatı yakalayabilir ve finansal olarak bir istikrar içinde olabiliriz. Artabilecek iş yükümüz ve sorumluluklarımız, sağlığımız adına tehdit oluşturabilir. Bu enerjinin farkında olarak bağışıklık sistemimizi bu süreç içinde korumaya özen gösterelim. Gerçekleri görmekte zorlanabileceğimiz bir zamanı deneyimleyebiliriz.


Yeni haftaya hayatın keyif veren neşeli alanlarına çekilmek isteyebileceğimiz bir enerjiyle başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde daha çok partnerimizle olan ilişkimize odaklanmak isteyebiliriz. Hafta ortasında ev içi küçük kazalara ve ailemizle olan iletişimimizde yanlış anlaşılmalara açık bir enerji içinde olurken, hızlı kararlar almaktan uzak durmayı tercih etmeliyiz. Çarşamba günü olumlu bir finansal gelişme yaşayabilir ve bugünü rahatlıkla yeni başvurularımız için değerlendirebiliriz. 10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte çocuklarımızla ya da partnerimizle aradığımız dengeli ve huzurlu iletişimi yakalayabilir ve aramızdaki duygusal bağı güçlendirebiliriz. İçimizdeki yaratıcı güce odaklanırken aynı zamanda çocuklarımızın içindeki yaratıcı enerjiyi ortaya çıkarmalarına yardımcı olabilir ve hayatımızla ilgili yeni karalar almak isteyebiliriz. Hayatımızda sevdiklerimizle huzuru yakalayabileceğimiz bir zamanı deneyimleyebiliriz.


Yeni haftaya sağlığımızla ilgili konularımıza yönelerek ve alacağımız hızlı haberlerle başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde bağışıklığımıza ekstra özen göstermeyi ve partnerimizle ilişkimizde dengede kalmaya çalışmayı ihmal etmeyelim. Sakin ve akışta kalmamız gereken bir haftayı deneyimleyebiliriz. Çarşamba gününü yeni başvurularımız ve önemli görüşmelerimiz için rahatlıkla tercih edebiliriz. Hafta genelinde finansal olarak risk içeren yatırımlarımıza ve kontrolsüz olabilecek harcamalarımıza karşı tedbirli davranmak faydalı olabilir. 10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte ani bir kararla yer değişikliği yapmaya niyet edebilir ve ailemizin şartlarının daha iyi olabileceği bir mekana taşınmaya karar verebiliriz. Sevdiklerimize karşı gereğinden fazlası ile fedakar ve anlayışlı yaklaşabileceğimiz bir zamanı sevgi ile deneyimleyebiliriz.


Yeni haftaya yakın çevre ilişkilerimizde iletişim trafiğimizin artabileceği ve sosyal çevremizin genişleyebileceği, yeni arkadaşlıklara hayatımızda yer vermek isteyebileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Elektronik bir alet almayı planlıyorsak, haftanın ilk gününü rahatlıkla tercih edebiliriz. Sosyal medyada yeni bir sayfa açmayı planlıyorsak, internet üzerinden bir iş yapıyorsak ya da reklam yapmayı planlıyorsak; oldukça şanslı bir haftayı deneyimleyebiliriz. Yeteneklerimiz sayesinde kariyerimizde şanslı fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yeni yaratıcı fikirlerimizle iç dünyamızda aydınlanmalar yaşayabiliriz. Çarşamba gününü önemli iş ve görüşmelerimiz adına rahatlıkla değerlendirebiliriz.10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesi ile birlikte farklı bir ülkede yaşamak ya da yurt dışında okumak gibi planlarımız var ise, bu dönemde bazı yavaşlamalar yaşayabilir ve planlarımızı gerçekleştirmek adına daha fazla efor sarf etmek zorunda kalabiliriz. Yakın çevremizle ilgili konularda sezgilerimizle gelen ani farkındalıklar kazanabiliriz. Dikkat dağınıklığı kaynaklı kazalara açık bir enerji içinde olurken planlarımızı bir deftere not almak iyi bir fikir olabilir. Alerjik reaksiyonlara açık hafta genelinde sırt ve eklemlerimizde hassasiyet içeren ağrılar yaşayabiliriz.


Yeni haftaya yeni finansal gelir fırsatları ile karşılaşabileceğimiz, özel ilişkilerimizde duygusal iniş çıkışları, zaman zaman da ruhsal kısıtlanmaları yaşayabileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde daha çok ikili ve sosyal çevre ilişkilerimize odaklanırken, yoğun tempomuzdan kaynaklanabilecek, sağlığımızla ilgili gündemlere vakit ayırmak zorunda kalabiliriz. Yalnız kalarak üretmek ve geleceğimize odaklanarak ilerlemek bizler için daha iyi olabilir. Çarşamba gününü özel ve önemli görüşmelerimiz açısından rahatlıkla tercih edebiliriz. 10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte finansal gelirlerimizde şanlı bir döngüye başlarken, aynı zamanda gelir ve giderlerimizdeki dengemize yoğunlaşabiliriz. Beklediğimiz bir ödemede gecikme yaşayabiliriz. Artan empati ve merhamet duygumuz sebebiyle maddi ve manevi olarak kandırılmalara, yanılgılara açık olabileceğimiz bu süreç içinde alma verme döngümüze özen göstermemiz gereken bir zamanı deneyimleyebiliriz. Haftanın son günlerini sakin ve kendimize vakit ayırarak geçirmek iyi bir fikir olabilir.


Yeni haftaya ruhsal olarak enerjimizin fazlası ile yüksek olabileceği ve kendimizi rahatlıkla fikirlerimizle ön plana taşıyabileceğimiz şanslı bir enerjiyle başlayabiliriz. Haftanın ilk günlerinde, beklemediğimiz yönde alacağımız haberler ve ani gelişen plan değişikliklerinin zihinsel olarak bizi biraz yorabileceği bir zamanı deneyimleyebiliriz. Yakın çevre ilişkilerimizde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz.  Dış görünüşümüzde değişim yapmak ve kişisel alışverişimiz için çarşamba gününü rahatlıkla tercih edebiliriz. Hafta genelinde sağlığımıza ve akciğerlerimize ekstra olarak dikkat etmeliyiz.10 Mart Perşembe günü, Merkür’ün Balık burcuna geçmesiyle birlikte düşüncelerimiz çok dağılabilir ve sık sık karar değiştirebileceğimiz gündemler içinde olabiliriz. İlerleyen zamanlarda, vereceğimiz ani kararlardan pişmanlık duyabileceğimiz bir döngüye adım atabiliriz. Hayatımız için önemli olabilecek kararlarımızı haftanın son günlerinde vermemek daha doğru olabilir. Fikirlerimizi ve kendimizi daha net ifade edebileceğimiz bu süreç içinde yakın çevre ilişkilerimizde beklemediğimiz yönde fikir ayrılıkları yaşayabiliriz.


Önceki ve Sonraki
Haberler