İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (7 Ağustos – 13 Ağustos)

Bu hafta Jüpiter iş başında. Jüpiter, gölge yönlerine dair bu hafta bizi oldukça düşündürecek... Haftanın ana konusu; kibir ve ego arasındaki farkları ve özgüven kavramını hatırlamak olacak. Özgüven, tecrübe ile artar, ego ise cehalet ile... Karşımızdakinin egosunun ne kadar güçlü olduğunu bilirsek, neyi görmeye zorlandığını da kolayca anlayabiliriz. Yani bu hafta kişilerin kör noktasını çözmeyi deneyimleyelim. Ayrıca kendimizi tekrar anlamlandırmak için seçimler yapacağımız bu haftada özgür irade kavramını ve özgür olup olmadığımızı sorgulayacağız. İsteklerimiz ve seçimlerimizi dış dünyanın gerçekleriyle ve toplumun şartlarıyla törpüleyip bir denge yakalamaya çalışacağız

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
07.08.2023
Haftalık burç yorumları (7 Ağustos –  13 Ağustos)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Hafta başında istekleriniz doğrultusunda dürtüsel hareket edeceksiniz. Kimseyi dinlemeyecek, canınız ne istiyorsa onu yapma eğiliminde olacaksınız. Maddi kaynaklarınızı kullanarak, ilgi alanlarınıza yönelik hobiler edinerek kendinize yeni bir heyecan kaynağı yaratabilirsiniz. Hafta ortasında her türlü iletişim becerilerinizi kullanabilir ve yapmak istediklerinize bu sayede destek bulabilirsiniz. Hafta sonu ev, aile ve büyüklerinizle ilgili konular gündeminizde olacak. Onlarla bir şeyler yapmak, ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çocukluk döneminde yaşadığınız süreçleri sorgulayabilirsiniz.


Kendinize zaman ayırmak isteyeceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz. İçsel dünyanızla bağlantı kurmak, hayatınızda olan bitenleri gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Hafta ortasında ise arzu ettikleriniz için harekete geçebilirsiniz. Zevk aldığınız konularda yeni motivasyon kaynağı oluşturabilirsiniz. Bazılarınız için ise özgürleşme isteği doğabilir, bu konuda adımlar atabilirsiniz. Yakın çevrenizle eski günleri yad etmek isteyebilir, bu konuda iletişime geçebilirsiniz. Bir pasta eşliğinde sıcacık konuşmalar yapabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise evinizi daha kullanışlı bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Kullanmadığınız eşyaları ihtiyaç sahiplerine vererek evinizin enerjisini değiştirebilirsiniz.


Hafta başında etrafınızdaki insanlarla daha fazla vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz. Bu hafta dostlarınızla iletişime girerken sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler hakkında daha net cümleler kullanabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için kendinize koyduğunuz sınırlamaları ortadan kaldıracak, ilerlemenizin önüne hiçbir şekilde set koymayacaksınız. Bunun için yeni eğitimler almak isteyebilir ya da bilgi toplayabilirsiniz. Hafta sonu beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmenizde fayda var. Anne eli değmiş tüm tariflerin içine düşebilir, hem kendinizi hem de etrafınızdaki herkesi besleme yarışına girebilirsiniz. Maddi kaynakların kullanımına dikkat.


Sahip olduklarınıza odaklanarak, sabit ve kalıcı seçimler yapacağınız bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Hayatınızda olmasını istediğiniz şeylerin ve kurduğunuz hayallerin gerçekleşmesi adına harekete geçmekten çekinmeyeceksiniz. Arkadaşlarınız arasında isteklerinizi dile getirdiğiniz vakit, sizi tanıştıracakları üst düzey kişiler sizlere yardımcı olabilir. Kim bilir, sizi boğan her şeyden özgürleşmenizin anahtarı bu olabilir, ne dersiniz? Sosyal çevrenizle kuracağınız iletişimle, hayatınızdaki insanların bakış açılarını genişletebilirsiniz. Hafta ortasında ise zihinsel olarak aşırı yorgun hissedebilirsiniz. Rüyalarda artış gözükebilir. Bilinçaltınızda unutmak istediğiniz anılarınız gün yüzüne çıkabilir. İçsel dinamiğinizle yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz. Hafta sonu enerjinizi toparlayıp ihtiyaçlarınız doğrultusunda harekete geçecek ve ne istediklerinizi açık bir dille sevdiklerinize söyleyeceksiniz.


Hafta başında kendinizi yönsüz hissedebilirsiniz. İzlediğiniz bir şey, okuduğunuz bir kitap ya da yabancı biri ile sohbet size rehberlik edebilir ve yön tayininde yardımcı olabilir. Olası bir adli işinizden ve aynı zamanda yüksek öğrenim ya da yurt dışı seyahat başvurularınızdan haftanın ilk gününde verim alamayabilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz konuları belirlemeli ve bu doğrultuda ilerlemelisiniz. Kendi yetenekleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Sizi boğan sıkıcı her şeyden, sırf toplum nazarında iyi diye yapmaktan vazgeçebilirsiniz. Hafta sonu ise yorucu bir haftanın vermiş olduğu bitkinlik ile yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Bir süredir görmezden geldiğiniz duygusal ihtiyaçlarınızı düşünebilirsiniz. Sahi duygularınıza ne zamandır bu kadar uzaksınız?


Hafta başında yapmak istediğiniz ödemelerde gecikme söz konusu olabilir. Bu durum sizleri strese sokabilir. Hafta ortasına doğru bu durumun düzelmesi ile yapmak istediğiniz ne ise o yöne doğru ilerlemek isteyeceksiniz. Kader planında değişen koşulların sizi yorduğundan şikayet edebilirsiniz. Rutin bir hayatın özlemi ile kalıcı bir şeyler yapma arzusuyla yanıp tutuşabilirsiniz. Hafta sonuna doğru size fayda sağlamayan, sadece öylesine görüştüğünüz sosyal çevrenizdeki insanlarla aranıza mesafe koyacaksınız. Size hitap eden kişilerin hayatınızda kalması önem kazanacak. Önyargıdan uzak, destekleyici kişilerle yola devam edeceksiniz.


Bu hafta özellikle kişisel ilişkileriniz ön planda olabilir. Sosyal çevrenizde yer alan kişilerle ilgili seçimler yapmanız gerekebilir. Bu seçimlerde kişisel dönüşümünüzü de göz önünde bulundurarak hareket etmeniz sizler için iyi olacaktır. Aynı zamanda, kendinizi geliştirmek için yeni bilgiler öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, içsel olarak harekete geçerek kendinizi yeni ufuklara taşıyabilirsiniz. Bozulan gider dengeniz konusunda yapılandırmaya gidebilirsiniz. En çok harcama yaptığınız alanları bulabilirsiniz. Hafta sonuna doğru hedeflerinize ulaşmak için gerekli olan sorumlulukları üstlenmeniz gerekebilir. Özellikle fikir alışverişi yaparken bir kadın enerjisinden yararlanabilirsiniz.


Haftaya başlarken kişisel bakımınıza öncelik vereceksiniz. Yoğun bir günün ardından kendinizi daha iyi hissetmek adına sağlıklı beslenme, egzersiz ve dinlenmeye özen gösterebilirsiniz. Hafta ortasına doğru ikili ilişkiler odak noktanız olacak. Sevdiğiniz şeyleri yapmak için fırsatlar yaratacaksınız. Bazılarınız ise özgürleşmenin ilk adımını atacaksınız. Sosyal hayatınızda, hedeflerinize benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle tanışabilirsiniz. Bu insanlarla zaman geçirmek size ilham verebilir ve hedeflerinize ulaşmanızda size yardımcı olabilir. Öğrenmek istediğiniz bir konu hakkında araştırma yapmak için zaman ayırmalısınız. Zihnen strese girebilirsiniz ve belirli takıntılarınız hafta sonuna doğru ortaya çıkabilir.


Bu hafta başından itibaren ruh-beden-zihin dengenizi kurmak isteyeceksiniz. Patili bir dostunuz varsa, onu yeme içme konusunda düzene sokmak isteyebilirsiniz. Hafta ortasında ikili ilişkiler gündeminizde olacak. Partnerinizin değişen ihtiyaçlarına ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Hafta sonu mistik konulara ilginiz artabilir ve kendinize boş zaman ayırarak, bu alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz. İstediğiniz bir konuda eğitim almak isterken, sahip olduğunuz sorumluluklar aklınıza gelebilir, bütçenize odaklanabilirsiniz. Gelir gider dengenizi iyi ayarlamanızda fayda var. Başkalarının size verdiği değer konusu zihninizi kurcalayabilir, ‘Kimin yanında ne kadar değerliyim’ sorunsalı içinde olabilirsiniz.


Hafta başında aileniz ile vakit geçirmek isteyebilirsiniz. İletişim kurarken bazı sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. Sürtüşmelerden kaynaklı öfkenizi gidermek adına sevdiğiniz bir hobinizi yapabilir ve odak noktanızı değiştirebilirsiniz. Böylece olaylara daha geniş bir açıdan bakabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise güven duygunuzu tazeleyebilirsiniz. Bazılarınızı ise özgürleşmek isteyeceği bir süreç bekliyor. Çocuklarınız varsa onların ihtiyaçlarına odaklanabilir, isteklerini karşılamak isteyebilirsiniz. Hafta sonuna doğru günlük yaşantınızda iletişim trafiği sizi yorabilir. Birçok işi aynı anda yapmak zorunda kalabilirsiniz. İkili ilişkilerde ise sevgi bağınızı güçlendirmek adına birtakım aktivitelerde bulunabilirsiniz.


Bu hafta, yoğun iletişim trafiği yaşayabilirsiniz ve bu durum sizi yorabilir. Evde kalıcı şeylere ihtiyacınız olabilir ve bu da size, yakın ilişkilerde güven duygusunun önemini hatırlatabilir. Kendinize uygun arkadaşlar edinmek, size özsaygı kazandırabilir ve ilişkilerinizi güçlendirebilir. Boş zamanlarınızda iletişim kanallarını kullanarak çeşitli aktivitelerde bulunabilirsiniz. Örneğin, arkadaşlarınızla birlikte sanal oyunlar oynayabilir veya birlikte yemek yapabilirsiniz. Günlük rutinlerinizi gerçekleştirirken aile gibi gördüğünüz kişilerden destek alabilirsiniz. Özellikle kış için yazdan hazırlık yapan biriyseniz çevrenizden yardım isteyebilirsiniz.


Pazartesi sabahı içinizde bir boşluk hissi ile güne başlayabilirsiniz. Tam bir pazartesi sendromu yaşayabilirsiniz. Depresif yanınızı atlatmak adına arkadaşlarınızla görüşebilir, lezzet avcısı gibi davranabilir, bu konuda birçok restoranı gezebilir ya da ev partileri düzenleyebilirsiniz. Hafta sonuna doğru ev, aile, yuva konuları gündeminizde olabilir. Konuşmalı, bol kahkahalı bir süreç geçirebilirsiniz. Ev hayatınızda yeni ihtiyaçlarınızın olduğunu fark edebilir, bunları karşılamak isteyebilirsiniz. Boş zamanlarınızı değerlendirirken nostaljiye yönelebilirsiniz. Hayatın içinde eski aşkları yad edebilirsiniz. Eğer varsa, çocuklarınızla sevgi bağınızı güçlendirmek adına aktiviteler yapabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi