EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (4 Nisan-10 Nisan)

Yeni Ay’ı takip eden üçüncü günün ardından, artık niyetlendiğimiz planlarımızın eyleme geçirilebileceği bir haftaya başlıyoruz. İhtiyaçlarımızı belirleme noktasında kararsız kalabileceğimiz haftanın ilk günlerinde akışta kalıp daha realist bir bakış açısına sahip olmak avantaj sağlayabilir. Paramızı nerede ve ne şekilde harcayacağımızı tasarlamış olabiliriz. Ancak yapacağımız harcamanın gelecek vadede lehimize mi, yoksa aleyhimize mi olacağına irademizle netlik kazandırabiliriz. İhtiyaçlarımızın ön planda olduğu hafta genelinde çıkarlarımız doğrultusunda hareket etmek için fiziki güç göstermekte zorlanabiliriz. İletişim kurmak, bir bilene danışmak fayda sağlayabilir. Realist yaklaşımlar kadersel çarkımızı dilediğimiz yöne doğru çevirebilir. Kurban rolünden çıkarak, akışa teslim olmayı deneyimlemek; bir nebze de olsa zihnimizdeki kaosu sakinleştirebilir.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
04.04.2022
Haftalık burç yorumları (4 Nisan-10 Nisan)
  • Bu hafta genelinde iletişim kurarken rekabetçi, hırslı ve istekli olma durumlarımız arasında denge kurmak önemli olabilir. Her sorunu içte çözmek yerine ‘Hadi bir cesaret’ deyip danışmak, konuşmak da ikili sohbetlerimizdeki gerginliğimizi hafifletici etkenlerden olabilir.
  • Zihinsel olarak abartılı düşüncelerden ve varsayımlardan uzak durmak ise vesveselerimizi aza indirgeyebilir.
  • Genel akışa bakıldığında bu hafta iletişim konularında sınandığımızı dikkate alarak uyumlanmayı deneyimleyebiliriz.
  • Kontrolü kaybetmemek adına, edindiğimiz tecrübelerimizi gözden kaçırmadan yapacağımız her eylem planı da hafta genelini huzurla geçirebileceğimizin bir göstergesi olabilir.
  • Bugüne kadar kolaylıkla odaklanabildiğimiz konular ve her işin altından kalkabileceğim hissiyatındaki fiziki gücümüz, bu hafta bizi zorlayarak ani kararlar vermemize vesile olabilir. Bu gibi durumlarda irademize hakim olmak ve bize ters düşen konuların üstesinden gelebilmek için es vermek iyi gelebilir.
  • İletişim konularında bizi uyumlayabilecek bir cümle ile yazımı noktalıyorum: “En büyük iletişim problemimiz: Anlamak için dinlemiyoruz. Cevap vermek için dinliyoruz.” -Metin Hara

Haftaya başlarken, kendimizi ihtiyaçlarımızı gerçekleştirme noktasında harekete geçemeyen bir enerji içerisinde hissedebiliriz. ‘Bütün sorumlulukları tek başıma üstleniyorum’ gibi bizi olumsuza sevk eden düşünceler ile kendimizi yıpratabiliriz. Bugünlerde gördüğümüz rüyalar bize yol gösterebilir. İkili ilişkilerimizde ve ortaklıklarımızda zorlanabiliriz. Kontrolümüz dışında gelişen durumlara tepkisiz kalabiliriz. Sosyal yardımlaşma aktivitelerine katılmak, bize evrenin bir mesajı olabilir. Başkalarının eksik ihtiyaçlarını görmemize vesile olan bu enerji, sizde tamamlanmaya vesile olabilir.


Haftanın ilk günü ihtiyaçlarımızda tatminkar olabiliriz. Ön sezgilerinizin kuvvetli olduğunun farkına varabilirsiniz. Hafta genelinde meditasyon, yoga gibi çalışmalara yönelmek faydalı olabilir. Buna ek olarak saksıların toprağını değiştirerek enerji bütünlüğünüzü sağlayabilirsiniz. Orijinal fikirlerle stratejiyi belirleme zamanı. Saç renginizi değiştirerek uyumlanabilirsiniz. Beklediğiniz ebeveyn desteğini alabilirsiniz.


Sorumluluk alacağımız, daha çok çalışarak adım adım ilerleyeceğiniz zihinsel dönüşümlere başlangıç yapabiliriz. Toksik ilişkilerimizden arınmak isteyebiliriz. Kendine özgü duruş sergileyen marjinal kişilerle görüşmek isteyebiliriz. Bugünlerde gördüğümüz rüyalarımızı dikkate alarak, bize verdiği mesajın farkındalığına erişebiliriz. Çocuklarımızın hatalı beslenme alışkanlığını bu süreçte sağlıklı beslenme alışkanlığına dönüştürebilirsiniz.


Kadınlarla olan ilişkilerimizde ‘Ya hep ya hiç’ mantığında zorlanmalarla karşı karşıya kalabiliriz. İkili ilişkilerimizde aşkta derin ve coşkulu birliktelikler başlayabilir. Evren, geleceğe yönelik projelerimizi sıkı çalışarak ve gruplar halinde yapmamıza vesile olabilir.


İhtiyaçlarımız doğrultusunda strateji belirleyebiliriz. Ancak hızlı kararlar almak yararımıza olmayabilir. İkili ilişkilerde aşk ve tutku hakim olabilir. ‘Ne seninle ne de sensiz’ moduna geçebiliriz. İş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, kendimizi kısa seyahatlere adayabiliriz. Saç kesimi ve alışveriş planlarımızı eyleme geçirebiliriz. Hafta ortasına doğru kararlı adımlar atmak isteyebilir ve yurt dışı bağlantılarımıza cesaretle adım atabiliriz.


Haftaya, hızlı kararlarla ilerlemeyi düşünerek ve yeni hedeflerimize yönelerek başlayabiliriz. Hayatın biraz daha keyifli ve huzurlu yanına çekilmek isteyebilir ve stabil kalmakta zorlanabiliriz. Ebeveyn olmayı planlayan sevgili Başaklar’ı bu hafta gökyüzü enerjileri olumlu yönde destekleyebilir. Çalışma ortamlarımızda ya da günlük rutin yaşamımızda dengesiz, yön kaybedebileceğimiz, zaman zaman bizleri kısıtlayıcı bir enerji içerisinde olabiliriz. Yeni farkındalıklar kazanmak, yeni bir beslenme düzeni oluşturmak ve bağımlılıklarımızdan uzaklaşmak için ideal bir hafta olabilir. Aile içi konularımızda çözümsüz kalabileceğimiz durumlarla karşılaşabiliriz ve içsel olarak motivasyonumuz düşük olabilir. Ailevi konularımızda hayal kırıklığı yaşama ihtimalimiz yüksek olabilir.


Haftaya başlarken başkalarını daha çok düşünerek kendimizi kurtarıcı rolünde hissediliriz. Merhamet hissiyatının güçlü olduğu bu günlerde, bir kap su ile sevimli canlılarımıza yardımcı olarak şifa enerjisinin geri dönüşümünü görebiliriz. Çalışma ortamında gösterdiğimiz büyük özveriler, karşılığını bulabilir. Ayın Boğa’daki seyri rahatlık, yeme içme isteğimizi artırabilir, tatmin olamama gibi durumlar yaratabilir. Haftanın ortalarına doğru ortaklaşa yapılan işlerimizde aniden tek başına ilerleme kararı alabiliriz.


Haftaya başlarken son zamanlarda aldığımız kararlarımızı gözden geçirmek isteyebiliriz. Aile büyüklerimizle ilgili beklemediğimiz yönde gündemler içinde olabiliriz. Aniden evden ayrılma ya da yer değiştirmeye karar verebiliriz. Fakat hızlı kararlar almak ve ev taşımak için uygun bir zaman içinde olmayabiliriz. Spekülatif yatırımlarda riskli bir enerji içinde olabiliriz. Kontrolümüz dışında para çıkışları yaşayabiliriz. Geçmişte ödemeyi unuttuğumuz bir borç tekrar gündemimize gelebilir. Çevremizden gelebilecek yardım taleplerine karşı temkinli davranmalı ve alma verme döngümüzü iyi korumaya özen göstermeliyiz.


Haftaya finansal olarak rahat bir nefes alarak ve kariyer yaşamlarımızdaki hedeflerimize odaklanabileceğimiz bir enerji altında başlayabiliriz. Yakın çevre ilişkilerimizde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Zaman zaman karalarımızda değişimler yaşayabiliriz. Yeni farkındalıklarımızla olumlu yönde dönüşümler yaşayabileceğimiz hafta boyunca bağışıklığımızı üst seviyede tutmaya dikkat edelim. Motivasyonumuzu yüksek tutabilmek adına ruhumuza iyi gelen faaliyetlere yönelmek bizler için faydalı olabilir. Evlerimizde bazı aksaklıklar ve elektronik eşyalarımızda bozulmalar olabilir. Aile birliklerimizde bazı beklenmedik sorunlarla yüzleşmeye açık bir enerji içinde olabiliriz. Hafta sonuna doğru hayatımızı sorgulamak isteyebiliriz.


Haftaya ailevi konularımızı ve kariyer planlarımızı gözden geçirerek başlamak isteyebiliriz. Finansal konularımızda bazı aksaklıklarla karşılaşabiliriz. Gereksiz harcamalara karşı temkinli olmak faydalı olabilir. Beklediğimiz bir paranın bize gelişi gecikebilir. Kendimizi, iç sesimizi sorguladığımız ve bu vesile ile yeni farkındalıklar kazanabileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz. Sağlığımıza ve bağışıklığımıza ekstra özen göstermek gerekebilir. Arkamızdan dönen işlere ve iftira gibi gerçek olmayan krizli durumlara açık bir enerji üzerimizde hakim olabilir. Zihinsel enerjimizin fazlası ile yüksek olabileceği hafta genelinde enerjisini sevmediğimiz ve bizi ruhsal olarak aşağıya çekebilecek kişilerden uzak durmaya özen gösterelim. İçimizdeki gücü huzurla keşfetmeyi deneyimleyelim.


Haftaya hayatımızla ilgili önemli gelişmeler yaşayabileceğimiz ve biraz arkamıza yaslanıp etrafımızda olan biteni gözlemlemek isteyebileceğimiz bir enerji içinde başlayabiliriz. Haftanın genelinde yoğun bir iletişim trafiği içinde olabiliriz. Zaman zaman yapmam dediğimizi, hayır olmaz dediğimizi yaparken kendimizi bulabiliriz. Sıkça fikirlerimizde değişiklik yaşayabiliriz. Elimizdeki koşul ve imkanların hızla değişikliğe uğrayabileceği bu zamanlar içinde şartlarımızı fazla zorlamamaya özen göstermek isteyebiliriz. Yaşam standartlarımızdaki beklentilerimizi yüksek tutmak aleyhimize olabilir. Haftanın son günlerinde yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Gereksiz harcamalarımızda artış yaşayabiliriz. Kişisel hırslarımıza ve takıntılarımıza yenik düşmemek faydalı olabilir. Finansal riskli yatırımlar için de uygun bir zaman içinde olmadığımızı unutmayalım.


Haftanın ilk günü Ay’ın İkizler’deki seyri, çevremizde olup bitenlere daha duyarlı olacağımızı, düşünmeden fikirler üreteceğimizi gösteriyor. ‘Ben odaklanamıyorum’ modunda gezebilirsiniz. İhtiyaçlarınız ve ruhunuzun ne istediği arasında tutarsızlıklar yaşanabilir. Kitaplık ve kablo düzenleme işlerine girişerek tutarsızlık enerjinizi dengeleyebilirsiniz. Çocuklarınızla dil gelişimi ve yürütme aktivitelerine katılabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler