İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (29 Nisan- 6 Mayıs)

Ay Balık burcunda başlıyoruz yeni haftaya; Fomalhaut kraliyet sabit yıldızıyla kavuşum yapan Ay güzel etkiler getirecek hafta başında… 5 Mayıs’ta Boğa burcunda bir Yeniay var, her şey muhteşem giderken, nazara karşı tedbir almak şart!

profil
Dolunay Karaca
29.04.2019
Haftalık burç yorumları (29 Nisan- 6 Mayıs)

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar, Ay Balık burcunda başlıyoruz yeni haftaya, hayaller kurmak, romantikleşmek, belki biraz yalnız kalıp düşünmek ve yenilenmek istiyorsunuz. Genel olarak Çarşamba günü daha rahat etkiler altındasınız. İş konularınızda yabancılarla diyaloglar, seyahatler ön planda olacak. Sevdiğiniz kişiyle aranızda para konuları konuşulacak, isteklerinizi elde etmek için uygun bir zaman dilimi. Aşıksanız hayalinizdeki aşk somut ve kalıcı bir şekilde devam ediyor, yalnız iseniz yanılgılara açık bir dönem… 5 Mayıs’ta bir Yeniay var ve sizin maddi alanınızda gerçekleşiyor, Boğa burcunda bu Yeniay, parasal alanlarda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, aklınızda olan bir iş için adım atmak daha yerinde olur, hatta elinizdeki işleri tamamlamak, üzerinden geçmek size fayda sağlar. Kazanımlarınız kadar harcamalarınızın da artacağı bir döneme giriyorsunuz. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmalısınız.


Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar, sosyal alanda kendinizi göstererek arkadaşlarınızla, çevrenizle, iş takımınızla projelerde boy gösterip, hayattan zevk alarak ve iyimser bir tutum içerisinde haftaya başlıyorsunuz. Zaman zaman gerilimleriniz olsa da genel olarak güzel bir hafta sizler içinaşk konularında, her zamanki gibi bir orta yol bulup dengede kalmayı başarıyorsunuz. 5 Mayıs’ta sizin burcunuzdaki Yeniay size güzellikler sunuyor, kişisel bakımdan her türlü faaliyet için değerlendirmeniz gereken bir süreç, şans sizden yana bu hafta… Retrolar birtakım gecikme ve engeller, sürtüşmeler yaratsa da daha önceden iletişim halinde olduğunuz kişilerden yarar göreceksiniz. Spora başlamak, diyet programları, kurslar, hobiler, flörtler… Hepsi için fırsatlar çıkabilir karşınıza. Yeniay esnasında Menkar sabit yıldızı etkili olacak, bu yıldız iyidir fakat nazara maruz bırakabilir. Dikkat etmekte fayda var.


Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar; sosyal çevrenizde yaratıcılığınız artarken, çeşitli işler ve koşuşturmalar da devreye giriyor, dernek, kuruluş, organizasyonlar sizi cezbediyor bu süreçte, burcunuzda hareket eden Mars sizi olumlu yönde etkileyecek, yapmak istediklerinizi Eylül ayına kadar gerçekleştirmeli ve önünüze çıkan fırsatları kaçırmamalısınız. Motivasyonunuz ve cesaretiniz artıyor. Gücü içinizde hissetmeli ve kalbinizi ferah tutmalısınız sevgili İkizler. Hafta ortası ve sonlarına doğru maneviyat ,yoga, meditasyon gibi içe yönelim tekniklerini denemek isteyebilir ve biliçaltınızda bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Kendi kendinize kalmak ve düşünmek için kendinize zaman ayırmayı unutmayın. 5 Mayıs’taki Yeniay’da özellikle yalnız kalmaya ihtiyaç duyacaksınız. Eski sevgilileri düşünmeyin artık, yeniye yer açın.


Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar; seyahatler, yurtdışı bağlantıları yoğun olan bir haftaya başlıyorsunuz. Yalnız enerji olarak düşüksünüz, motivasyonu düşük, çalışma ortamında rahat olmadığınız, birtakım çekişme ve tatsız olayların yaşandığı günler var bu hafta. Hafta ortalarında daha girişken ve aktif olabileceksiniz. Çeşitli iş bağlantıları ve toplantılar ve gezileriniz var. Hafta sonu sizler için çok daha verimli, arkadaşlıklar değer kazanıyor, organizasyonlar ve davetler açısından değerlendirebilirsiniz. Bu arada 5 Mayıs’ta bir Yeniay oluşumu var Boğa burcunda, yeni başlayan arkadaşlıklara davetiye çıkaracak veya herhangi bir küslük, dargınlık varsa son bulacak diyebilirim. Girdiğiniz sosyal ortamlarda (bunlar dernekler, kermesler, doğumgünleri, nişan, düğün organizasyonları olabilir) fazla parlıyorsunuz. Bütün ilgi üzerinizde olacak.


Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar, haftaya iş konularınızla başlangıç yapıyorsunuz, toplantılar ve koşturmalar ön planda, birtakım ailevi sorunlardan ötürü yarım kalan işleriniz varsa onları tamamlamak sizler için iyi olacaktır. Hafta ortasında sosyal ortamlara girebileceğiniz ve hedeflerinizi büyütebileceğiniz durumlar söz konusu, yeni insanlarla tanışırken onlardan etkilenecek ve fikirlerine değer vereceksiniz. Güneşin uyumlu açıları ile içinize attığınız, içinizde biriktirdiğiniz sıkıntılardan artık kurtulmak için kolları sıvayacak ve kötü bir alışkanlığınız var ise buna veda etmek için fırsat yakalayacaksınız. Aşk hayatınızdaBoğa burcundaki Yeniay ikili ilişkilerde geri dönüşler, geri adımlar atmak, eski bir sevgiliyle yeniden bir araya gelmek, eski mevzuları açmak gibi durumlar ortaya çıkarabilir. Evlilik teklifi gelebilir. Nikah tazeleyenler olabilir. Neden olmasın!


Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar, haftaya sevgi ve aşk konularıyla giriyorsunuz, ortaklaşa işler, planlar devrede olacak genel olarak, sevdiğiniz kişiyle daha çok bir arada olmak ve keyif almak isteyeceksiniz, sıradan giden bir ilişki ciddiye doğru kayabilir, romantik başlıyorsunuz haftaya… Hafta ortasına doğru kazanç kapıları açmak, ödemelerinizi kontrol etmek, borçlarınızı ödemek konusunda düzenleme yapabilirsiniz. Ameliyatlar gündeminizde olabilir, bir yakınınızla ilgilenmeniz gerekebilir. 5 Mayıs’ta Boğa burcunda meydana gelen Yeniay sizi seyahat etmeye yönlendirebilir, bununla ilgili bir karar alıp, program yapabilirsiniz. Hayata baktığınız pencere genişleyebilir ve daha önceden iletişim halinde olduğunuz biriyle bir görüşme fırsatı doğabilir sizler için. Sürpriz bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Olumlu anlamda…


Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar, vergi, kredi veya borç gibi ödemeler canınızı sıkabilir fakat bunu şaşırtıcı bir şekilde atlatabilir ve bir anda her şeyin yoluna girdiğine tanıklık edebilirsiniz, sanki bir melek gelmiş ve size dokunmuş gibi bir hissiyat yaşayacaksınız bu hafta;  yönetici gezegeninizin harekete geçmesiyle biraz rahatlayabilir ve yarım kalmış işlerinizi tamamlamak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Kariyer hayatınızda önünüze çıkan engelleri yıkmak için içinizde bir güç olacak ve yeniden ayağa kalkabileceksiniz. Annenizle ilgili bir sağlık sorunu varsa düzeldiğini öğrenebilirsiniz. Hafta sonuna doğru seyahat planları yapabilir ve küçük kaçamaklar için valizinizi toplayabilirsiniz. 5 Mayıs’ta Yeniay meydana gelecek ve size bir ortaklık teklifi var.


Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar, abartılara açık bir haftadasınız, gerek özel yaşamınızda ,gerekse iş ve sosyal hayatınızda birtakım bereketli gelişmeler var aktivite ve hobilerinize zaman ayırabileceğiniz , aşk hayatınızda da kadersel birtakım şanslar yakalayabileceğiniz bir hafta sizler için. Fakat başında da dediğim gibi abartmamaya, yaşadıklarınızı belli bir kalıpta tutmaya özen göstermelisiniz. 5 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşecek Yeniay sayesinde ikili ilişkileriniz güçlenecek, yalnız olan Akrepler için şanslar ve fırsatlar doğacak… İstediğiniz, tam da kafanızda kurduğunuz hayal ettiğiniz kişi  hayatınıza girebilir. Güzel bir hafta olsun sizler için, sevgiyle kalın. Aşksız Akrep kalmayacak bu haftadan itibaren.


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar, ev ve aile konularınız ön plana çıkarken bu alanda hassas olduğunuzu gözlemliyorum. Biraz gerilimli ve stresli, belki bir kırgınlık veya hastalık geçirilmiş olabilir. Bazı Yaylar ise evlerinde değişiklik yapmak isteyebilirler  haftanın başında ev, emlak, arsa gibi konularda girişimlerde bulunmak isteyebilirler. Hafta ortasına doğru daha canlı, girişken ve iyimser enerjiler devreye giriyor, sevdiğiniz kişiyle iletişim probleminizi çözebilirseniz her şey daha da iyi olacak sizler için. 5 Mayıs’taki Yeniay sizi günlük rutinlerinizle baş başa bırakıyor, belki de bu alanda bir düzenleme ve değiş tokuş yapma vakti gelmiş olabilir. Sağlık konularında hassassınız hâlâ sevgili Yaylar, tedbiri elden bırakmayın ve sinirlerinize iyi gelecek şeylere yönelin diyorum.


Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar, yeni bir haftaya başlarken pazarlama, halkla ilişkiler, iletişim, medya konularında atak davranmaya çalışmanız sizi daha iyi yerlere çekiyor, kardeşlerinizden, yanınızda olan kişilerden güzel destek ve dostane yardımlar olabilir bu evrede. Hafta ortasına doğru aile içi konular, eş, çocuklar, ev düzeni öne çıkıyor; 5 Mayıs’ta bir Yeniay var Boğa burcunda , sizin aşk hanenize denk geliyor, her türlü spekülatif, risk içeren borsa, kumar, şans oyunlarından uzak durmanızı fakat yeni aşklara yelken açmanızı tavsiye ediyorum. Enerjinizi bu yönde kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Her gün gördüğünüz birileri hayatınıza anlam katabilir ve bakış açınız değişebilir. Genel olarak ketum ve ser verip sır vermeyen yapınızı değiştireceksiniz bu hafta. Güzel bir hafta olsun sizler için, sevgiyle kalın.


Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar, haftaya parasal konularda yoğunlaşarak işlerinize, maddi değerlerinizle ilgili kaynaklarınıza yönelerek başlıyorsunuz. Bir yandan kazanırken, bir yandan harcamak zorunda olmak ve birikim yapamamak canınızı sıkıyor olabilir. Hafta ortasında iletişim becerilerinizi kullanarak daha aktif ve girişken olmaya çalışabilirsiniz. Akıllı ve hümanist yönünüz devreye giriyor, yeni olanı denemek isteyebilirsiniz. Sizler her zaman farklılıkların insanı olarak özünüzü değiştirmeden, düşünce kalıplarınızı değiştirebilensiniz. 5 Mayıs’ta ise Yeniay oluşumu var gökyüzünde ve Boğa burcunda; sizin ev hanenize düşüyor, ailevi konular öne çıkıyor, belki babanızla ilgili bir gelişme yaşanabilir, yeni bir şeye başlangıç yapabilir; veya ev alma girişimleriniz olabilir. Boğa burcundaki Stelyum yani yoğunluk sizleri ailevi olarak etkileyecektir. 


Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar, günlük rutin ve sıkıcı işler size göre değil belki, her şey bazen üstünüze üstünüze geliyor gibi hissedebilirsiniz. Sağlık konularınıza dikkat etmeli ve kontrollerinizi yaptırmalısınız. Yeni bir haftaya başlarken, çalıştığınız yerde birtakım pürüzler canınızı sıkabilir. Hafta ortası ve sonlarına doğru aşk hayatınız canlanıyor, sevdiğiniz kişi güçlü bir insan, karakteri sağlam ve pek çok şeyi atlatmış bir yapıda, onun bu şekilde duruşu sizi de motive ediyor ve bu anlamda birlikteliğinize her daim ışık saçıyor. Evinizle ve ailenizle olmaktan keyif alacaksınız. Bu hafta ayrıca Ay’ın aldığı açılar sizin borçlarınızı rahat ödemenize vesile olacak. Ortaklaşa işler vurgu kazanacak. 5 Mayıs’taki Boğa Yeniayı’nda ise küçük bir seyahat planı yapabilir, hem iş hem tatil olarak bunu değerlendirebilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog