İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (25 Mart- 1 Nisan)

Ay Yay burcunda başlıyoruz haftaya. Ay Mars karşıtlığı agresyona açık olduğumuzu gösteriyor fakat Merkür retrosu bitiyor ve Venüs Balık burcuna geçiş yapıyor; tüm bunlar her şeyi yumuşatıyor! Neptün ve Merkür kol kola girmişler; kafamız biraz karışık, unutkanlık, dalgınlık bu ara çok fazla…

profil
Dolunay Karaca
25.03.2019
Haftalık burç yorumları (25 Mart- 1 Nisan)

Sevgili Koçlar, haftaya ay Yay burcunda başlıyoruz … Güneş ise artık sizler için parlıyor çünkü Güneş Koç burcunda; doğum günleriniz başladı bile! Alışkın olduğunuz canlı ve atak ruh halinize dönmenizin vakti geldi de geçiyor bile. Haftaya bu enerjiyle giriş yapacaksınız genel olarak fakat Salı gününden itibaren cesaretli ve rekabetten hoşlanan Koç enerjisi devrede olacak. Evet rekabetten hoşlanıyorsunuz, gerek iş hayatınızda gerekse diğer ilişkilerinizde bundan besleniyorsunuz sanki fakat sonra da pişmanlık duyabiliyorsunuz yaptıklarınızdan ama iş işten geçmiş oluyor. Sabırsızlık size konsantrasyon eksikliği veriyor ve çok fazla refleks içeren harekette bulunmanıza sebep olabiliyor sevgili Koçlar... Bu hafta kendinize vakit ayırmalı ve yapılacaklar listenizi gözden geçirmelisiniz. İletişiminiz yoğun olacak. Aşk ve flört konularında ise ilişkisini ciddiye taşımak isteyen Koçlar dikkat! Aile büyüklerinizden birileri buna engel olmak isteyebilir, size uygun olmadığını düşünebilirler… Biraz çekişme olacaktır aranızda fakat siz kararlısınız, kimseyi dinlemeyeceksiniz bence. Perşembe ve Cuma günleri Ay Kova burcunda ilerleyecek, keyfinize düşkünlüğünüz artarken maddi planlamalar içine gireceksiniz, bu hafta  Balık burcundaki Venüs sizleri dinlenmeye ve evinizde vakit geçirmeye ikna edebilir. Merkür retrosu ise bitiyor!


Sevgili Boğalar, Güneşin Koç burcuna geçmesiyle birlikte, geçmişle yüzleşme, hesaplaşma, biraz izole olma durumlarınız artacak. Yani güzel sandığınız şeyler bir anda değişebilir veya iyi sandığınız işin arkasından hiç de iyi bir şey çıkmayabilir. Her hayırda bir şer vardır veya tam tersi her şerde bir hayır vardır misali bir hafta sizler için. Haftaya başlarken toplumsal meselelerden tutun da arkadaşlık çevrenizde, konuşkan ve sözü geçen bir çehreye sahipsiniz… Hafta sonunda ay Kova burcuna geçiş yaparak her anlamda sizleri destekliyor olacak, kişisel gelişiminizle ilgili kararlar alacak ve yeni hedefler belirleyeceksiniz; bekar olan Boğalar için ummadıkları bir yerde tanışacakları biriyle bir gönül ilişkisi görünüyor. Tüm bunların yanı sıra bu hafta sonu Merkür retrosu bitiyor; yeni bir şeylere girişirken çok boyutlu düşünmekte ve farkındalığınızı arttırmakta yarar var… Özellikle arkadaş çevrenizde birtakım değişiklikler olabilir. Venüs ise artık Balık burcunda hareket edecek, romantizm yükseliyor.

 


Sevgili İkizler, Güneşin Koç burcuna geçmesiyle birlikte iletişiminiz, gerek iş ilişkileriniz gerekse arkadaşlık haneniz genişliyor. Aşk, sevgi, estetik, güzellik adına ne varsa adımlar atabilir, bu konularda şanslı olduğunuzu gözlemleyebilirsiniz. Bazı İkizler, aşk ve iş konularını birbirine karıştırabilir. Gerçekler ve hayaller çakışabilir, sizleri arkadaşlık, sosyal ortamlarınız veya projelerinizle ilgilenmeye davet edecek bu durum. Ay Yay burcunda başlıyoruz haftaya; sıradışı kişilerle karşılaşma, tanışma ve çılgın insanlarla bir arada olma durumunuz var; bu da size zevkli geliyor, değişikliklerden hoşlanan İkizler insanı için, sıradanlık ve süreklilik yorucu olabiliyor bazen, değişiklik ve esneklik sizler için ara ara iyi sonuçlar veriyor. Hafta sonu kendinize olan güveniniz ve neşeniz Merkür retrosunun bitmesiyle tetikleniyor fakat hafta sonu Ay Kova burcunda olacak, iş konularınıza daha fazla zaman ayırmanız bazı planları ve toplantıları iyi idare etmeniz gerekmekte; yeni oluşumlar, planlar ve projeler için uygun zamanlar fakat sizler için bu hafta evdeki hesap, çarşıya uymuyor sanki… Özellikle aşk konularında dikkatli olmalısınız. Ortaklık ve ikili ilişkilerde sağlamlığını iyice kontrol etmeden, arkasını deşmeden bir işe başlamayın derim.


Sevgili Yengeçler, yurtdışı ve yurtiçi seyahat planlarınızı yaparak haftaya başlangıç yapıyorsunuz. Yalnız bu hafta düşmanlarınız çok, belirtmek zorundayım… Arkanızdan iş çeviren kişiler bir bir ortaya çıkıyorlar sanki… Biraz düşünceli biraz da hayal kırıklığına uğramış bir ruh haliniz olabilir bu hafta…. Hafta ortasında iş konularında ivme kazanacak ve kendinizi işinize verebileceksiniz. Güneşin Koç burcuna geçmesiyle birlikte yapmanız gerekenleri büyük bir sorumluluk ve sabırla tamamlayacak, iş ortamlarında, çevrenizdeki kişilerle diyaloğunuzda tutarlı ve sözü geçen bir yapıda olacaksınız. Hafta sonu ay Kova burcuna geçiş yapacak, ruhsal olarak gergin ve sinirli olabilirsiniz. Kendinizi bitkin ve yorgun hissedebilirsiniz. Bilinçaltınıza, içinize yönelmeniz gereken bir süreç …Nerede hata yapıyorum, neyi yanlış yapıyorum demeniz lazım kendi kendinize; eski ve kötü bir alışkanlığınızı bırakmanız ve yeni bir sayfa açmanız gerekecek… Çok kolay olmayacak belki sizler için ama yapmalısınız. Aşk hayatında yalnız olan Yengeçler, sizin için mücadele eden biri , bir kahramanınız var, tüm kötülüklere savaş açmış biri bu, sizi korumaya çalışan biri, işte o kişiye şans verilmeli…


Sevgili Aslanlar, Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle; ödemeleriniz ve harcamalarınız oldukça artışa geçti. Sevgili Aslanlar, hobileriniz, zevke ve sefaya düşkünlüğünüz artış gösteriyor fakat bu hafta Merkür retrosunun bitişi sizleri özellikle para kazanma koşullarında destekleyecek. Fikirleriniz şahane, zihniniz açık; bu şartlarda en azından geliriniz bir yandan geliyor bir yandan gidiyor ve dengede kalabiliyorsunuz.  Aşk konularınıza baktığımda, arkadaşlarınız sizin yeni sevgilinizden pek hoşnut değiller bence… Ya zevkleriniz ayrı, ya hobileriniz. Yani sevdiğiniz, hoşlandığınız kişiyle arkadaşlarınız arasında bir gerginlik var hafta boyunca. Siz de aynı şekilde, karşıtsınız sevdiğinize karşı yani belki o size karşıt; seçim sizin. Havaların iyice ısınmaya başladığı, artık yaz geldi diyebileceğimiz bir atmosferde gezmek eğlenmek istemek, siz sosyal Aslanlar için daha cazip gelebilir… Dominantlığınızı konuşturun, sizin dediğiniz olur nasılsa… Bu arada sağlık konusunda sorun yaşayan Aslan burçları için, başka bir doktora başvurmaları veya tedavi yöntemlerini değiştirmelerini öneriyorum.


Sevgili Başaklar, evet artık Güneş Koç burcunda, ortaklıklar, yeni işler sizin için daha fazla önem taşımaya başlıyor; biraz daha rahatsınız sanki geçmiş dönemlere nazaran, havaların da ısınmasıyla hayata daha olumlu yaklaşıyorsunuz. Bu hafta kısa vadeli şanslar yakalayacaksınız, hemen değerlendirmeniz gereken olaylar ve konular var. Bunu dikkate alın ve değerlendirin, çok düşünmeyin detaya takılmayın… Elinize geçen fırsatları değerlendirdiğiniz takdirde, verimli bir hafta sizler için… İş ve kariyer alanınızda yapmanız gereken şeyleri yapın, elinizdeki işlere odaklanın ve yeni bir işe başlamadan önce iki kere düşünün derim… Bu hafta ay Mars’la da gergin açıda, yaptığımız işlerde acelecilik ve stres ön planda… Buna dikkat etmekte fayda var. Aşk hayatınız olumlu gidecek, yalnız eskiye takılı kalmamanızı öneriyorum, inatçı eski bir aşık kafanızı çelebilir. Çocuk bekleyen Başaklar ise sürpriz gelişmeler yaşayacak… Hem işte hem de aşkta çifte sürprizlerin olacağı bir süreçtesiniz.


Sevgili Teraziler, Güneş’in karşıt burcunuz Koç burcunda hareket etmesiyle birlikte; ikili ilişkiler öne geçiyor yeniden sizler için; aşkınız ve ilişkiniz bir nevi bir üst basamağa geçiş yapıyor; yalnız olan Teraziler için güzel ve güçlü bir aşk hikayesi başlıyor da diyebilirim. Ay Yay burcunda başlıyoruz yeni haftaya; kardeşlerinizle miras konularının konuşulduğu belki mal paylaşımları yapmanız gereken bir dönemden geçtiğiniz bir hafta… Ailevi temalar ön planda, eski defterler, anılar sizler için değer kazanıyor. Hafta ortalarına doğru iş seyahatleri, yabancılarla diyaloglar, yatırımlar, uzak yerler ilginizi çekecek… Genel  güzellikler olduğu kadar içimizi acıtan, kanatan şeyler var sanki… Sevdiğiniz kişiyle birbirinizi duymuyor, görmüyorsanız birbirinizi tamir etmek için ideal bir haftadasınız. Hafta sonunda Venüs Balık burcunda olacak, oldukça neşeleniyoruz, merakımız artıyor, her şeye samimi ve sıcak bakıyoruz biraz da duygusallaşıyoruz bu arada…


Sevgili Akrepler, Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle birlikte; günlük işlerinizde hareketlilik ön plana çıkıyor; koşturmalarınız artarken organizasyonlar ve iş grupları, sağlık konuları gündeminize giriyor.  Haftaya Ay Yay burcunda başlıyoruz; hobileriniz, kişisel bakım ve zevk aldığınız şeylerle ilgilenmek, maddi kapılar aralamak, iş imkanlarınızı arttırmak yerinde olacaktır. Çocuk isteyen Akrepler için olumlu cevaplar olabilir; bazı Akrepler ise aşk yönünden şanslı olacaklar, Akrepler aslında hep şanslıdır aşktan yana, şansını zorlar sadece! Akrep insanlarının ilginç bir havası vardır, karşısındakini kolayca etki altına almayı becerir. Fakat sonra nasıl oluyorsa, biraz fazla takıntılı ve derine inen ,kıskanç ve sahiplenici bir tavır takınıp, karşısındaki kişiyi yorabilir ve uzaklaştırabilir. Bunu minimuma indirmeniz gerekiyor sevgili Akrepler … Bu sayede problemler de azalacak. Gündelik işlerinizi hallettiğiniz, işleri yoluna koymaya çalıştığınız bir hafta sizler için, sıradışı birtakım şaşırtıcı, ani durumların da olacağı bir hafta. İş yerinizde belli bir rutinde değilsiniz, ekstra işler var, sizden beklentiler büyük. Para konusunda geçmiş haftalara oranla daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.


Sevgili Yaylar, Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle birlikte size kırgın olan biriyle barışarak başlayabilirsiniz haftaya... Ailenizden birisi olabilir bu veya yakın çevrenizden birileri… Ay  Yay burcunda olacak haftanın başında, daha yapıcı ve uyumlu bir atmosferde olacaksınız sizler, bu enerjiyi değerlendirip küslükleri, yanlış anlaşılmaları sonlandırabilirsiniz sevgili Yaylar …Hafta ortasında önce Oğlak sonra Kova burcunu geziyor Ay. Aşk ve flörtler, tanışmalar, iletişim, kardeşler devreye giriyor olacak. Patronlarınız, astlarınız, üstleriniz veya yanınızda çalışanlar varsa, fikir ayrılıkları, ikilemler yaşayabilirsiniz hafta boyunca… Aşk hayatınızda talipleriniz artıyor, etrafınızı bir sürü insan sarmış, aralarında rekabet ediyorlar, bu konuda bir bolluk bereket var, fakat seçim yapmanız zor olabilir. Hafta sonunda Balık burcundaki Venüs; sizin ev ve aile hanenizde olacak, yeni bir ilişkiye başlamadan önce, gerçekten size uygun olup olmadığını iyice öğrenmelisiniz. Beğenmediğiniz birisi size çok iyi ve farklı gelebilir, beğendiğiniz ise çok itici ve umursamaz olabilir.


Sevgili Oğlaklar, Güneşin Koç burcuna geçmesiyle birlikte iletişiminizin arttığı, ortaklıklar, iş konuları ve yakın çevrenizle diyalogların iyi gittiği bir pazartesiye başlayacaksınız. Arkadaş çevrenizin ve ailenizin de desteğini görecek ve işlerinizi yoluna koyabileceksiniz. Ay Yay burcunda başlıyoruz haftaya, sizler için yorucu ve arka plan işlerin yapılmasını hatırlatan bir enerji… Eski arkadaşlarınızla ortak bir fikre sahip olabilirsiniz. Hafta ortasında ani bir şekilde ev değiştirme kararı alabilirsiniz, taşınma fikri gündeminize oturabilir. Yurt dışı ve yurt içi gezi planları yapabilirsiniz. Daha doğrusu yapmak istiyorsunuz fakat bazı engelleriniz var… Bu hafta aslında idealleriniz var fakat bunu gerçekleştirmekten korkuyor, gerçekleştiremeyeceğinizi düşünüyorsunuz. Sizler güçlü ve hedefine adım adım ilerleyen sebatkar insanlarsınız, bence doğru bir karar ve yapılanmayla, aşamayacağınız şey olmaz. Her şeyin altından kalkmayı becerebilecek insanlarsınız. Ama hedefe giderken geçmiş tecrübelerden ders çıkararak, ayıklaya ayıklaya gitmenizde fayda var. Hafta sonu Venüs Balık burcunda  ;kısa seyahatler, küçük aile ziyaretleri, geziler sizleri bekliyor.


Sevgili Kovalar, Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle, kendinizi spontane ve enerjik hissetmeye başlıyorsunuz, ifade tarzınız değişiyor, daha atak ve ilişkilerinizde daha canlı hale geliyorsunuz. Haftaya Ay Yay burcundayken başlıyoruz , sizlere biraz farklı bir enerji bu aslında, mantığınız ve duygularınız çakışabilir, romantik olmakla olmamak arasında gidip gelebilirsiniz ki sizler romantik yaklaşımlardan pek hoşlanmazsınız. Daha çok rasyonel bakan, realist bir yapıya sahipsiniz. Bilinçaltınıza attığınız konular devreye girebilir. Bu hafta para konularında adımlar atmaktan geri kalmayacaksınız, işlerinizi yoluna koymak ve sosyal çevre ilişkilerinizi düzenlemek isteyeceksiniz. Fakat zorlu açıların olduğu bir haftadayız, bu pek de göründüğü kadar kolay olmayabilir. Özellikle ev ve iş konularını organize etmek zorlayıcı olacaktır sizler için. Aşk hayatınız eğlenceli ve hareketli geçiyor bu hafta, pek çok olay ve konu var, yetişemiyorsunuz. Hafta sonunda Ay sizin burcunuzda olacak, yeni kararlar almak için ideal. İş tekliflerine de açıksınız.


Sevgili Balıklar, Güneş’in Koç burcuna geçmesiyle; maddi anlamda rahatlıyor ve elinizdekileri değerlendirebiliyorsunuz; bu hafta aile büyüklerinizden belki babanızdan veya size yakın birinden destek de alabilirsiniz. Elinize para geçebilir ve yapmak istedikleriniz için koşullar oluşabilir. Haftaya Yay burcunda bulunan Ay’ın size vermiş olduğu güç ile başladınız. Moralinizi ve enerjinizi yüksek tutmaya çalışıyorsunuz fakat iş konularınızla başınız dertte, otorite figürleri ve üstlerinizle çatışmanız devam ediyor. Sevdiğiniz kişi her ne kadar sizi tutsa da, eleştirmek ve haksız olduğunuz yanları söylemek durumunda kalıyor. Hafta ortasında para konularınız, kardeşleriniz ve yakın çevre ilişkileriniz önem taşıyacak sizler için. İlginç bir hafta aslında sizler için, ani fikir değişiklikleri ve planlarla dolu… Bunu yaparken de keyif alabileceksiniz. Değişikliklerden hoşlanıyorsunuz, esnek ve yön değiştirebilen, girdiği ortamlara çabuk adapte olan yönünüz size ivme kazandırıyor. Hafta sonu Venüs Balık burcunda sizinle birlikte, yumuşak ve şevkatli tutumunuz size kazandıracak.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog