İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (22-28 Temmuz)

Pazartesi sabah Balık burcunda hareket eden Ay, öğleden sonra 14:00’te Koç burcuna geçerek günümüze heyecan katıyor. Bu hafta 23 Temmuz’da Güneş artık yöneticisi olduğu Aslan burcuna geçiş yapacak! İyi ki doğdunuz Sevgili Aslanlar! Çarşamba günü açılar biraz sert, kadın erkek ilişkileri ve otorite figürleriyle ilgili konularda zıtlıklar var. Hafta sonu ise rahat geçecek… Güzel bir hafta olsun …

profil
Dolunay Karaca
22.07.2019
Haftalık burç yorumları (22-28 Temmuz)

Sevgili Koçlar, bu haftaya kendinizle ilgilenerek girmek istiyorsunuz, yeni kararlar almak veya aldığınız kararları gözden geçirmek için kendinize zaman ayırmak istiyorsunuz…Ortaklaşa işlerden gelirleriniz var ise onları değerlendirerek başlayabilirsiniz. İnsanlara bilgi yaymak ve kolektife hizmet etmek düşüncesi hakim sizlerde, her şeyden haberi olan ve dünya görüşü çok iyi olan bir Koç olarak insanların da bu pencereden bakmalarına ve olayları doğru analiz etmelerine örnek olmak istiyorsunuz. Haftanın ortalarına doğru yeni, alternatif iş konuları önünüze serilebilir ve farklı kazanç yolları araştırmaya başlayabilirsiniz. Bu konuda büyük bir değişim ve dönüşüm içerisine girmek isteyebilirsiniz. Halen retroda olan Merkür sizi birtakım angarya işlerle oyalayacak ve günlük rutinlerinizi tekrar düzenlemek zorunda kalacaksınız. Aşk hayatınız Güneş’in Aslan burcuna girmesiyle birlikte daha da canlanıyor!Haftanın sonunda yakın arkadaşlarınızla birlikte keyifli ve güzel vakit geçirebileceksiniz. 


Sevgili Boğalar, geçen haftanın yorgunluğunu atamamış ve ‘ne çabuk Pazartesi oldu ben daha dinlenememiştim’ diyenlerinizi duyar gibiyim. Yapılacak çok işiniz var ve sorumluluklarınızın arttığı, hareketli bir dönemdesiniz, bu yüzden fazla çalışıyor, fazla yoruluyorsunuz. Bazılarınız evde olup hem dinlenmek hem de kendi kendilerine kalıp planlama yapmak istiyor olabilir. Evet bu hafta aşk ve flört konularınız da gayet hareketli görünüyor, çocuklarınızla ilgili birtakım problemler çıkabilir. Merkür hâlâ retroda bu hafta boyunca yine iletişim ve haberleşme konularına dikkat etmek, elektronik aletlerde bozukluk, yaptığınız işlerin tekrar dönüp kontrol edilmesi gerebilir. Çocuklarla ilgili ‘bitti hallettik’ dediğiniz şeyler tekrar sorun yaratabilir. Aşk hayatınızda ise seviliyorsunuz, sevdiğiniz kişi size değer veriyor ve aranızdaki aşk göz kamaştırıyor. Güneş’in Aslan burcuna girişiyle ev alma konusu gündeme oturabilir.


Sevgili İkizler, sağlık konularında gözünüzde büyüttüğünüz şeylerin aslında hiç de problem olmadığını görüp rahatlayabilirsiniz. Veya günlük rutin işler esnasında yaşayacağınız ev kazalarını belki çok ufak bir sıyrıkla atlatabilirsiniz. Bu hafta arkadaş çevrenizdeki problemleri ve gerginlikleri düzeltmek adına girişimlerde bulunabilir, sosyal çevrenizde değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Araları bozuk olan arkadaşlarınız varsa, onlar arasında arabuluculuk yapıp aralarının düzelmesine de vesile olabilirsiniz. Çok yoğun bir hafta olacak ve hafta sonuna doğru yorulduğunuzu siz de hissedeceksiniz. Bu hafta Çarşamba günü aile gündeminizde yeniden bir konu tartışmaya açılabilir veya ailenizle yanlış anlaşılmalardan doğan sıkıntılı durumlar olabilir. Evinizde elektronik bir eşyanız, bilgisayarınız, televizyonunuz, cep telefonunuz ufak arızalar çıkarabilir. Bunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. İşinizde ise  güzel haberler alacağınız bir hafta sizi bekliyor olacak, büyük bir rekabetten sonra siz kazanacak ve bunu kutlamak isteyeceksiniz. Aşk hayatınız ise bu ara biraz monoton diyebilirim. Yakın çevrenizden biri sürpriz yapabilir.


Sevgili Yengeçler, çocuk denemeleri yapan Yengeç burçları için biraz stresli bir dönem, ‘neden olmuyor, bir problem mi var acaba?’ diye düşünebilir, kendinizi strese sokabilirsiniz. Belki biraz daha beklemekte fayda olabilir... İş konularında üstlerinizle olan ilişkileriniz, çalışma temponuz yorucu geçiyor, haftaya bunlarla mücadele ederek başlayabilirsiniz. Hafta ortasına doğru arkadaşlarınızla yapacağınız keyifli organizasyonlar dikkat çekiyor, doğumgünleri, kutlamalar ve geziler olabilir. Yakın çevrenizdeki kişiler, komşularınız ve etrafınızdaki kişilerle iletişim kopuklukları düzelebilir. Bu arada her türlü yazılı ve sözlü kontrat, sunum , proje ve imza gerektiren işlerinizde ise dikkatli olursanız sizin için iyi olacaktır. Aşk hayatınıza baktığımda, şu sıralar sevdiğiniz kişi daha çok iş düşünüyor olabilir... İş değiştirmek isteyebilir veya terfi almak, çalıştığının karşılığını görmek isteyebilir. Ona bu konularda destek vermekse size düşüyor.


Sevgili Aslanlar, evet yeni bir haftaya başlıyoruz ve bu hafta eğitim ve öğretim konularıyla ilgili girişimleriniz var. Biraz gergin ve stresli başlamış olabilirsiniz, bu haftanın ilk günü yönetici gezegeniniz Güneş, 29 derece Yengeç’te ve sizi enerji olarak aktif fakat biraz sinirli hale getirebilir. Salı günü ise artık sizin burcunuzda olacak! Doğum günleriniz başlıyor! Bu ay gerçekten çok verimli geçecek. Yurtdışı bağlantılı işleriniz ve hukuki konular öne çıkarken, hafta ortasında daha çok kariyer hayatınıza odaklanacak ve işinize kendinizi vereceksiniz. Profesyonel bir şekilde işlerinizi planlayabilir ve uygulamaya koyulabilirsiniz. Otorite figürleriyle bir araya gelebilir ve toplantılar, sunumlar yapabilir, kendinizi gösterebilirsiniz. Merkür retro olduğu için geçmişte yapmak istediğiniz yapamadığınız birtakım konulara göz atmak iyi fikir! İletişim, bilgisayar, cep telefonu her tür elektronik aletlerle ilgili ise biraz aksaklık olabilir. Bu hafta, kötüye gittiğini sandığınız bir şey çok iyi sonuçlar verecek! Mesela aşk!


Sevgili Başaklar, haftanın ilk günleri Ay Koç burcunda başlıyor hareketine ve sizin ortaklaşa işler konunuza dikkat çekiyor, eşinizle veya partnerinizle yaptığınız birtakım işler gündeme geliyor ve konuşacağınız konular maddi değerler, miras, kredi ve borçlar olacaktır bu birkaç haftalık süreçte. Haftanın ilerleyen günlerinde hayata olan perspektifiniz değişiyor ve uzak ülkelere olan ilginiz ve merakınız kabarıyor. Yöneticiniz Merkür’den dolayı kendinizle ilgili birtakım düzeltmeniz gereken yönleriniz olabilir, fikirsel olarak veya zihninizde sizi meşgul eden bir şeyleri tekrar düşünüp üzerinden geçebilirsiniz; yakın çevrenizle aranızdaki ufak tefek iletişim bozukluklarına dikkat ederek bu dönemi atlatmaya çalışmalısınız. Bu hafta genel anlamda kariyer ve iş konularınız öne çıkıyor olacak, iş anlamında ilerlemenize devam edeceksiniz, ufak tefek problemler illaki olacaktır ama siz detaycı, titiz, mükemmelliyetçi yapınızla bunların kolaylıkla üstesinden gelebileceksiniz. Aşk hayatınızda  sorunlar çok bitiyor gibi görünmüyor… Yapıcı olmaya, inatçı olmamaya özen gösterin; sevginin açamayacağı hiçbir kapı yoktur bunu hatırlayın.


Sevgili Teraziler, haftaya ikili ilişkilerinizi tamir etmekle başlıyorsunuz, tamir diyorum çünkü pek çok Terazi, bu dönem ilişkilerinde zorluk yaşıyor, birtakım yanlış anlaşılma ve tatminsizlik, sevgisizlik, verdiği değeri alamama durumlarından muzdarip. Evet haftaya partnerinizle oturup ‘biz nerede hata yapıyoruz, ben ne veriyorum, ne alıyorum, sen ne veriyorsun bu ilişkiye, ne alıyorsun karşılığında’ gibi birtakım düzenlemeler, karşılıklı konuşmalarla girmelisiniz… Unutmayın istemek, başarmanın yarısıdır… Ve iyi gitmeyen bir şeyleri en azından düzeltmek istiyorsanız, bunun için önünüze çıkacak fırsatları değerlendirmelisiniz… İlerleyen günlerde hafta ortasında vergi, kredi ve faiz gibi konular önünüze çıkarken ortak kazanım alanlarınızı ve ödemelerinizi düşünecek ve bunlar için elinizi taşın altına koyacaksınız. Güneş Aslan burcuna geçiyor Salı günü; arkadaş hanenizde bir anda başlayan arkadaşlıklar bir anda bitebilir, çevreniz tekrardan şekil alabilir. Terazi insanı olarak sizler dürüstlüğe, doğru bilgiye ve samimiyete değer veren kişilersiniz, bunun ötesindeki kişilerle hiç işiniz olmaz, hayatınızdan bir dakika bile düşünmeden çıkarırsınız yerine de hemen yenileri gelir zaten.


Sevgili Akrepler, yeni haftaya fatura ödemek, kredi kartı taksitleri, evinizin erzak alışverişi veya işyerinizdeki günlük rutin işlerinizle başlıyorsunuz. Bazılarınız sağlık kontrollerini yaptırıp yeni bir diyet programına başlarken bazılarınız ise evcil hayvanlarınızın bakımıyla uğraşıyorsunuz. Genel anlamda bu hafta sürprizler var sizlere; iş yerinizde başlattığınız küçük bir organizasyon bir anda büyüyerek koca bir partiye dönüşebilir veya evinizde ufak değişiklikler yapmak için adım atarsınız, bir anda ev değiştirmeye karar verebilirsiniz.  Akrep insanı genel anlamda hassas bir yapıya sahiptir. Arkadaşlarınız arasında bir problemin meydana gelmesi sizi de fazlasıyla üzebilir. Onlarla aranızda bir fikir çatışmasına neden olabilir. Güneş Aslan burcuna geçiş yapacak bu hafta; kendinizi iş yerinizde veya bulunduğunuz ortamda göstermek, sözünüzü geçirmek isteyeceksiniz.


Sevgili Yaylar, haftaya çocuklarınızla ilgili harcamalar yaparak başlıyorsunuz bundan da keyif alıyorsunuz bir yandan da ‘daha çok kazanmalıyım ki daha rahat harcamalıyım’ düşüncesi sizi sarıyor. Azla yetinmek istemeyen ve her zaman biraz daha fazlasını talep eden bir yapıdasınız bu hafta. Yaylar patronlarıyla aralarını düzeltecek veya iş sahibi olanlar işlerini daha iyi organize edebilecekler bu dönemde... Sportif faaliyetler, hobiler ve size keyif veren şeylerin içerisinde olmak, eğlenmek ve hayatı doya doya yaşamak istediğiniz bir haftadasınız. Aşk ve flörtler konularında arada kalabilir, ‘o bu, bu mu’ derken yalnız kalabilirsiniz. Halen devam etmekte olan Merkür retrosu iş yerinizde bazı düzenlemeleri önünüze seriyor, aldığınız kararların tekrar üstünden geçmek ve raporlarınızı hazırlarken daha somut ve tutarlı olmaya sizleri teşvik ediyor olacak. Güneş’in Aslan burcuna geçişi ise işleri, aşkı, hayatı size kolaylaştırmak için mucize sunacak!


Sevgili Oğlaklar, bir süredir ailenizle , kardeşinizle, çocuklarınızla belki parasal nedenlerden belki fikir ayrılıklarından ötürü birtakım hane içi zorlanmalar yaşıyordunuz ve bunları aşmaya çalışarak başlıyorsunuz yeni haftaya. Her konuda kontrolcü olmak, fazla düşünmek sizi yordu. Bunları yavaş yavaş düzenlemelisiniz. Ev taşımak, muhit değiştirmek isteyen Oğlaklar olabilir, yaşadıkları yerde sorun yaşayanlar, memnuniyetsiz olanlar için, ev arama işlemleri hız kazanabilir haftanın başlarında. Hafta ortasına doğru kişisel becerilerinizi geliştirme, bir hobinizle ilgilenme ve küçük çaplı organizasyonlar yaparak kafanızı dağıtmak isteyebilir, ele alacağınız şeylerde başarılı olabilirsiniz. Güneş’in Aslan burcuna geçmesi ile ortaklık teklifi alabilir, yaptığınız işlerden kâr elde edebilirsiniz.  Herhangi bir hukuki süreciniz var ise bunu tekrar gözden geçirebilir ve bununla ilgili birtakım su yüzüne çıkmamış bilgileri yüzeye çıkarabilirsiniz. Aşk hayatınızda, evliliğinizde veya partnerinizle olan ilişkilerinizde her şeyi karşı taraftan beklememeli ve elinizi taşın altına koymalısınız.


Sevgili Kovalar, haftaya yakın çevre ilişkilerinizle başlıyorsunuz. Kardeşleriniz, komşularınız ve yanınızda olan insanlardan biriyle veya birkaçıyla aranızda bir sürtüşme olmuş olabilir, gerginlik bu sefer sizden kaynaklanıyor, siz uzlaşmacı ve kavga dövüş sevmeyen biri olarak bu aralar biraz bunalmış gibisiniz. Bu durumları kolay atlatacağınızı düşünüyorum. Her şey bir denge meselesi, dengede kalmaya özen gösterin sevgili Kovalar. Hafta ortasına doğru evinizle uğraşacak ve davetler vereceksiniz. Geniş toplantılar, kalabalık ortamlar sizlere iyi gelecek. Sevdiklerinizle aranızı düzeltmek için bu sizlere bir fırsat sunacak aynı zamanda. Hâlâ devam eden Merkür retrosu ile kredi, borç durumlarınız varsa bunları ödemek için kolları sıvayabilir ve bir daha borçlanmamak üzere kendinize söz verebilirsiniz. Ortaklaşa kazançlarınızda ve ortaklarınızla aranızda birtakım hesap kitap işleri, düzeltmeler, yeniden bütçe planları yapılabilir. Aşk hayatınız biraz karışık bu ara, yalnız olan Kovalar için ani başlayan; ani biten ilişkiler var. Fakat Güneş Aslan burcuna giriyor; güzel şeyler yakındır!


Sevgili Balıklar, sosyal hayatınız için çok fazla harcama yaptıysanız geçtiğimiz haftalarda, bu hafta bunun ödemeleri konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Tekrardan para konuları gündeminizde, yakın çevrenizden destek göreceksiniz, yardım talep etmekten çekinmeyin çünkü size seve seve yardım edeceklerdir. Hatta eşinizin de işiniz ve kariyer konularınızda desteğini alacağınız bir zaman dilimindesiniz … Haftanın ortalarına doğru iletişim yönünüz artıyor ve insanlarla diyaloglarınızda, halkla ilişkiler, tanıtım, pazarlama, reklam gibi konularda ilerleme kaydediyorsunuz. Bu hafta eski bir aşkınız size geri dönmek isteyebilir ve siz iki kişi arasında kalabilirsiniz. Hafta sonunda ise günlük düzenleme ve planlama yapmanız gerekebilir. Güneş’in Aslan burcuna geçmesi sağlık alanında güzel gelişmelere gebe sizler için...


Önceki ve Sonraki
Haberler