İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (21 Ağustos – 27 Ağustos)

Bu hafta tüm bu yalnızlaşma eylemlerinin ardındaki gerçekleri keşfe çıkacağız… Kandırma ya da kandırılma sorusunun ardında yatan gerçek yaşamımızın her alanında her türlü ilişkimiz için geçerli. Yani iş yaşamında ofiste kandırılmamızın ardında yatan asıl nedeni de sorgulayacağız. Önceki ilişki deneyimlerimizi ve hayal kırıklıklarımızı da masaya yatıracağız. Bahanelerle kendimizi kandırma eğiliminde isek bu hafta bunlardan kurtulmak için büyük fırsatlar mevcut. Erteleme hastalığından kurtulmak, korku ve sınırlarımızı sadece kendimizin yarattığını keşfetmek; bu haftanın görevi olacak. Eğer kendimize dürüst olmazsak, içimizdeki yüksek enerji ve ilham kapılarının kapanması felaketiyle karşılaşırız

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
21.08.2023
Haftalık burç yorumları (21 Ağustos – 27 Ağustos)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Bu haftaya, ikili ilişkilerinizi dengeleyerek başlamaya çalışabilirsiniz. Kendinize sormanız gereken sorular arasında ‘Bu ilişki beni mutlu ediyor mu?’, ‘Bu ilişki bana değer katıyor mu?’ gibi soruları bulundurabilirsiniz. İlişki kurduğunuz insanların motivasyonunuza ait olmadıklarını anlamanız, beklentilerinizi ve gerçekleri net bir şekilde görebilmenize yardımcı olacaktır. Güneş'in burç geçişiyle, sorumluluklarınıza odaklanacaksınız. Aynı zamanda Merkür'ün geri hareketi ile günlük işlerinizde birtakım aksilikler söz konusu olabilir. Yaptığınız her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz.


Haftaya başlarken günlük işlerinizde karmaşa yaşayabilirsiniz. Hiçbir işinizin yürümüyor oluşu sizlere sıkıntı verebilir. Güneş'in burç geçişiyle, boş zamanlarınızı keyifli hale getirebilirsiniz. Bu dönem uğraştığınız hobilerden faydalı ürünler çıkarabilir ve bu durumdan tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz. Sevdiğiniz konularla ilgili eğitim alabilir ya da eğer çocuğunuzun eğitimi varsa, bu konuya kafa patlatabilirsiniz. Merkür gerilemesi yarım kalmış ilişkilerinizle ilgili haber almanızı sağlayabilir; karar verirken etraflıca düşünmenizde fayda var. Pazar günü Mars'ın burç geçişi, günlük işlerinizde hız kazanmanız için zorlayabilir. Sağlık açısından ise ertelediğiniz kan tahlillerini yaptırabilirsiniz.


Aşk hayatınıza yoğunlaştığınız bir pazartesi sabahına merhaba diyebilirsiniz. Size arta kalan zamanda onunla görüşmek, bir şeyler yapmak isteyebilir, bağ kurabilirsiniz. Aldığınız sorumluluklarda detaycı davranmanız, hedeflerinizdeki sınırları kaldırmak için destek olabilir. Güneş’in burç geçişi ile aile ve ev içinde olan konulara odaklanabilirsiniz. Merkür'ün gerilemesiyle de daha önce ev içinde yapmayı ertelediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Aile büyüklerinizin tekrarlanan sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz. Mars'ın burç geçişi, boş vakitlerinizde yapacağınız aktiviteleri hızlandırabilir. Aşk hayatınızda dürtüsel bir süreç yaşayabilirsiniz.


Hafta başında ailenizle ilgili birçok konu gündeminize gelebilir. Evinizde değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile iletişim ve yakın çevrenizle ilgili birtakım sorumluluklar üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile birlikte yarım kalmış eğitimleriniz varsa onları tamamlayabilirsiniz. İletişim alanında bazı aksilikler olabilir. Küçük ev aletlerinde bozulmalara dikkat! Mars'ın burç değiştirmesi; ev, aile, yuva konularında öfke patlamalarına yol açabilir. Sizi anlamayan aile üyeleri ile karşı karşıya gelebilir, ufak sürtüşmeler yaşayabilirsiniz.


Hafta başında yakın çevrenizle kurduğunuz ilişki gündeminizde olabilir. Sanat ile ilgili bir konu ilginizi çekebilir ve bu konuda bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile maddi konulara daha çok odaklanabilirsiniz. Sahip olduğunuz değerleri daha fazla gözden geçirebilirsiniz. Gelir giderleriniz konusunda açılan bütçenizi düzene sokmak isteyebilirsiniz. Merkür'ün geri hareketi ile geçmişte ödenmeyen borçlar gün yüzüne çıkacağı gibi size borcu olan kişiler de ödeme yapabilir. Mars'ın burç geçişi, sizlerin iletişim evinde gerçekleşiyor. Yakın çevrenizin öfkeli konuşmalarına maruz kalabilirsiniz. Birçok yere ani gelişen seyahatlerde bulunabilirsiniz. Hıza dikkat!


Haftaya başlarken, maddi kaynaklarınızı dengelemek için adımlar atmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu, gelirinizi artırmak veya harcamalarınızı azaltmak anlamına gelebilir. Gelir ve giderleriniz hakkında net bir fikir sahibi olmak, finansal durumunuzu değerlendirmenize yardımcı olabilir. Mars'ın burç geçişi, harcamalarınızın artabileceğini gösteriyor. Ev ve aile içerisinde gelişecek birtakım sorunlara dikkat etmelisiniz. Yabancı insanlarla tanışmak ve onların fikirlerini dinlemek; kendi içinize ve hayallerinize bir adım daha ulaşmanıza yardımcı olabilir. Güneş'in burç geçişiyle, motivasyon kaynaklarınıza yönelebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile iletişim konusunda hayatınızdaki insanların yanlış anlamaları söz konusu olabilir.


Hafta başında kendi ihtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda hareket ederken, çevrenizdeki insanlarla anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Maddi konular; hobilerinize ayırabileceğiniz zaman ve bütçe konusunda sınırlamalar getirebilir. Günlük hayatınızda yaşadığınız hayal kırıklıkları, iletişim kurma ihtiyacınızı artırabilir. Bu nedenle, duygularınızı ve düşüncelerinizi açıkça ifade etmelisiniz. Güneş'in burç geçişi ile birlikte, daha içe dönük olabilirsiniz. Kaygılarınız artabilir. İçsel olarak kendinizi acımasızca eleştirebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile ertelediğiniz bir sağlık sorunu gündeme gelebilir. Zihinsel karışıklık yaşayabilirsiniz. Mars'ın burç değiştirmesi, isteklerinizi gerçekleştirmek adına harekete geçeceğinizi gösteriyor. İkili ilişkilerde mücadeleli bir dönem yaşayabilirsiniz.


Hafta başında inzivaya çekilmek, kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Sizden saklanan sırlar açığa çıkabilir. Hafta ortasında ise motive olduğunuz konular üzerine gidebilirsiniz. İsteklerinize odaklanabilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile sosyal çevrenize odaklanabilirsiniz. Sosyal çevrenizle birçok aktivitede bulunmak isteyebilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi, eski çevrenizden birtakım kişilerle karşılaşmanıza sebep olabilir. İletişim konusunda yanlış anlaşılmalara dikkat! Pazar günü gerçekleşecek olan Mars transiti ile içsel öfkeniz açığa çıkabilir. İkili ilişkilerde mücadele edemediğiniz konular üzerine birçok bilinçaltı konusu gün yüzüne çıkabilir.


Hafta başında sosyalleşmek isteyeceksiniz. Arkadaşlarınızla bir yerlere gitmek isteyebilirsiniz. Hafta ortasında ise içe dönebilir, kendinizle kalabilirsiniz. Dinlenmek, hayatınızla ilgili artı eksi yapmak sizlere iyi gelebilir. Güneş’in burç geçişi ile hedeflerinize, hayattan beklentilerinize odaklanabilirsiniz. Hangi alanda uzmanlaştıysanız o alanda kendinizi göstermek isteyebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile daha önce aksattığınız işlerinizde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi yanlış ifade edebilirsiniz. Mars'ın burç geçişi, sizleri daha aktif bir sosyal hayata itebilir. Akranlarınızın öfkeli tavırlarına maruz kalabilirsiniz.


Hedeflerinize odaklandığınız bir pazartesiye merhaba diyebilirsiniz. Özel hayatınızda ise sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilir, sorumluluklarınız arasında çelişkiye düşebilirsiniz. Güneş'in burç geçişi, sizin için yeni bir başlangıç anlamına geliyor. Bu dönemde, yeni yerler keşfederek kendinizi geliştirebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile daha önce yarım bıraktığınız yüksek öğrenimle ilgili eğitime tekrardan başlayabilirsiniz. Vize başvurularınızı yapacaksanız eğer, aksilikler çıkabilir; evrakları birkaç kere kontrol etmenizde fayda var. Mars'ın burç geçişi, hedefleriniz doğrultusunda ilerleme kaybetmekten çekinmeyeceğiniz zaman dilimini gösterebilir. Hayatınızdaki otorite figürleri ile mücadeleli durumlar ortaya çıkabilir.


Ruhsal farkındalığınız artabilir ve belki de rehber olarak göreceğiniz biri ile karşılaşabilirsiniz. Hafta ortasında, hedeflediğiniz ne ise bu konuda sezgilerinizle hareket edeceksiniz. Güneş’in burç geçişi ile kendinizi dönüştürmek istediğiniz konularla yüzleşme yaşayabilirsiniz. Artan harcamalarınız konusunda maddi durumunuzu yapılandırmak isteyebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile takıntılarız gün yüzüne çıkabilir. Mistik konulara ilginiz artabilir. Kredi başvurularınızda birtakım aksilikler söz konusu olabilir. Mars'ın burç geçişiyle gelecek planlarınız konusunda mücadele gücünüz artabilir. Adaletle ilgili mücadeleli süreçler söz konusu olabilir.


İkili ilişkilerde içsel dönüşüm yaşayabilirsiniz. Sezgileriniz artabilir ve gelecekle ilgili rüyalar görebilirsiniz. Rüyalarınızı bir yere not etmenizde fayda var; yolunuzu aydınlatıcı mesajlar içerebilir. Güneş’in burç geçişi ile eşiniz ya da ortağınızla ilgili konular odak noktanız olabilir. Eşinizin isteklerine daha fazla önem verebilirsiniz. Merkür'ün gerilemesi ile hayatınızdaki kişi ile ilgili geçmişte yaşadığınız konular açılabilir ve birtakım iletişim kazalarına yol açabilir. Mars'ın burç geçişiyle birlikte, içsel öfkeniz açığa çıkabilir ve mücadeleli konularla karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte sakin kalmaya çalışarak, iletişimde olumlu bir dil kullanmak önemlidir. Ayrıca, harcamalarınızın artabileceği bir süreçten geçebilirsiniz. Bu nedenle, bütçenizi doğru bir şekilde yönetmeye özen göstermelisiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler