İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (2-8 Eylül)

Pazartesi gündüz henüz Terazi burcunda hareket eden Ay; akşam itibariyle Akrep burcuna geçiş yapıyor; duygularda derinlere inmek ‘in’, yüzeysel kalmak ‘out’… Her şeyi didikleyeceğimiz günler başlıyor; Başak burcundaki gezegen yoğunluğu da bunun diğer bir kanıtı!

profil
Dolunay Karaca
02.09.2019
Haftalık burç yorumları (2-8 Eylül)

Sevgili Koçlar ve yükselen burcu Koç olanlar; haftaya ikili ilişkilerinize farklı bir açıdan, belki başka bir perspektifle bakacaksınız. Yeni ve sıra dışı olana ilginiz artacak, ailenizden biriyle ortaklık yapmak veya bir işe girişmek, fikir alışverişi yapmak sizler için enteresan olabilir. Sizler çok fazla duygusallık taşımayan, taşısanız bile bunu belli etmeyen hani derler ya duygularını gösteremeyen yapıdasınız. Bu hafta bunu kırıyorsunuz ve daha manevi olana, daha duygusal olana yöneliyorsunuz. Çevrenizde sizi görenler şaşıracak ve bu tavrınıza inanamayacak. Hafta sonuna doğru ikili ilişkiler ve iş hayatınız arasındaki dengeyi tutturmakta zorlanabilirsiniz. Ani seyahatler yüzünden planlarınız bozulabilir. 


Sevgili Boğalar ve yükselen burcu Boğa olanlar; Venüs ve pek çok gezegen Başak burcunda hareket ediyor; yönetici gezegeninizin bu alanda olmasıyla, her konuda titizlik ve mükemmellik arayacaksınız. Estetik, bakım, ilişkiler, dekorasyon, yenilenme adına uygun koşulları bulacaksınız bu hafta. Perşembe gününden sonra Yay burcuna geçecek olan Ay,  ortaklaşa işler konusunda kârlı çıkacağınız bir döneme işaret ediyor. Aynı zamanda ertelediğiniz ödemeler de önünüze çıkacak ve bunları ödemeniz için gerekli fırsatları da yakalamış olacaksınız. Borçlarınızı ödediğiniz için bir ferahlama duyabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi bu hafta öne çıkıyor, onun bu çıkışını alkışlamak da size düşüyor. Bekâr olan Boğalar için iş konularında, günlük koşuşturmaları esnasında tanışacakları biri olabilir bu hafta. Sevgi konusunda zorluk yaşayan, haksızlığa uğradığını düşünen Boğalar için biraz daha beklemekte fayda var, merak etmeyin her şeyin ilacı zaman, sizler sabırlı insanlarsınız, sabırla beklemek her şeyi çözecek.


Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar; yönetici gezegeniniz Merkür ve pek çok gezegen Başak burcunda; öğrenme ve iletişim sorunlarınız var fakat arkadaşlarınızın etkisiyle çok ilginç olaylar yaşayarak veya onların yaşadıklarına tanıklık ederek, sıra dışı bilgilere de ulaşacaksınız. Bu hafta artık ikili ilişkiler adına yeni kararlar alma vakti sizler için, bazı şeylere farklı bir açıdan bakın, farklı yollar deneyin, yeni başlangıçlar yapın. Ay hafta boyunca uyumlu açılarda olacak, yakın çevrenizden ve parasal değerlerinizden kaynaklanan sorunlar bir bir çözüme kavuşacak, aileden biri, partnerinizle olan sorunlarınızı çözmeniz için sizi destekleyecek. Hafta sonunda ay Oğlak burcunda devam ediyor hareketine, disiplinli, sorumluluk sahibi ayakları yere sağlam basan bir moda bürünüyorsunuz. Sevgiyle kalın, güzel bir hafta olsun.


Sevgili Yengeçler ve yükselen burcu Yengeç olanlar; bu hafta elinizi attığınız değerlenecek ve kendi şansınızı kendiniz yaratacaksınız. Üzüldüğünüz konularda olaylar bir şekilde sizin lehinize dönecek. Bu da tabii sizi mutlu edecek.  Yeni kararlar almak, özellikle rutin işlerinizi bir plana ve programa oturtmak isteyebilirsiniz, sağlık konularında günlük rutin kontrollerden geçmek ve düzenli bir diyete başlamak da sizler için uygun görünüyor. Hafta sonunda Ay Oğlak burcuna geçiş yapıyor, kafanızı taktığınız, içinize attığınız şeyleri partnerinizle konuşup bir sonuca bağlamak ve netleştirmek isteyebilirsiniz. Yalnız olan Yengeçler için güzel başlangıçlar olabilir bu hafta, birliktelikleri olanlar sorunlarını birbirlerini manipüle etmeden çözmeye çalışırlarsa daha iyi yol alabilirler. Yaralayıcı sözler kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunu yapan karşı tarafsa şayet biraz uzak durmakta, mesafe koymakta fayda var diyorum. 


Sevgili Aslanlar ve yükselen burcu Aslan olanlar; yöneticiniz Güneş’in pek çok gezegenle bağlantısı sizleri biraz yorabilir bu hafta… Aldanmalara, hayal kırıklıklarına müsait bir dönem sizler için. Perşembe gününden sonra ise Ay Yay burcunda olacak, bu durumda flörtlerden yana şansınız açık, yeni birileri hayatınıza girebilir. Çocukları olan Aslanlar, yeni bir döneme başlangıç yapabilirler, artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığı izlenimini sürebilirsiniz bu zaman zarfında. Ay ve Mars’ın zorlu bir şekilde yol alması sizleri ikili ilişkiler konusunda biraz hırçın ve agresif yapabilir, partnerinizle diyaloglarınızda ani gelişen konuşmalar, zıtlaşmalar agresyona neden olabilir. Hafta sonu boyunca Ay da Oğlak burcunda hareket edecek, günlük rutin koşturmalarınız artacak. Hobilerinizi işe dönüştürmek, yeni aktivitelere katılmak ve sağlık konularınızı ihmal etmemek gereken bir haftadasınız. 


Sevgili Başaklar ve yükselen burcu Başak olanlar; Ay önce Terazi’de sonrasında Akrep burcunda başlıyoruz yeni haftaya ve sizin 3. hanenizde yer alıyor; iletişimde derinleşmek, araştırmak, bazı belgeleri bulmak istercesine yol aldığınız bir hafta bu… Akrep teması biliyorsunuz, derinlere inmek ve yüzeysel kalamamakla ilintili. Dolayısıyla bu yakın çevrenizde bulunan insanlarla diyaloglarınızda daha derin mevzular açılmasına yol açabilir. Perşembe gününden itibaren Ay, Yay burcunda, aile içerisinde sizler için yeni konular gündeme gelebilir, ev değiştirmek veya taşınmak isteyenler için ideal bir süreç gibi görünse de ciddi konuları hallettikten sonra bu kararı almak iyi olacaktır.  Aşk konularında ise hayal kırıklıkları yaşayan Başaklar olayları zamana bırakmayı öğrenebilmeli. 


Sevgili Teraziler ve yükselen burcu Terazi olanlar; parasal olarak şanslı bir haftadasınız. Zihinsel olarak aktif, meraklı ve araştırmacı bir tavır sergileyebilirsiniz. Gündelik hayatınızda size monoton gelen ve bu düzenden kurtulmak için gerekli heyecanı duyacağınız bir haftadasınız.  Kısa seyahatler açısından olumlu bir süreç sizler için… Ay’ın hareketleri ve aldığı açılarla hafta sonunda aşk ve sevgi konularında problemlerinizi konuşarak halledebilir ve iletişimi doruklarda yaşayabilirsiniz. Kontrollü ve disiplinli işlerde başarı sağlamanız mümkün görünüyor. Fakat bu hafta ödemeleriniz konusunda beklenmedik gecikmeler sizi zora sokabilir. Harcamalarınızda ayağınızı yorganına göre uzatmalısınız. 


Sevgili Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar; Ay bu hafta önce Terazi’de, sizler için biraz motivasyonsuz bir durum. Fakat sonrasında Akrep burcunda devam edecek haftaya, sizin burcunuzda, size özgüven veriyor ve kendinizle ilgili birtakım kararlar almak açısından da destekliyor olacak. Bu hafta; parasal konularda inisiyatif alabilecek, yeni yatırımlar için kolları sıvayacaksınız. Maddi anlamda gelgitli süreçlerden geçiyorsunuz, bazen ödemelerinizi yaparken zorlanıyorsunuz. Fakat bazı yakınlarınız size bu konuda bir ışık tutacak ve yeni başlangıçlar yapmak için sizi teşvik ediyor olacak. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; iletişimlerinizde manipüle edici durumlar var, kardeşlerle ilgili sorun görünüyor size bu hafta, onun işiyle ilgili veya ilişkisi ile ilgili bir sorunla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Hafta sonuna doğru araya giren kişiler, yardımcı olmaya çalışan üstler sayesinde sorunlar azalabilir. Hafta sonunda disiplin ve sorumluluk duygunuz artıyor olacak. Aşk konusunda bu hafta bir ayrılık haberi gelebilir sizlere. 


Sevgili Yaylar ve yükselen burcu Yay olanlar; haftanın ilk günü kendinizi yorgun ve halsiz hatta isteksiz hissedebilirsiniz ama bu kısa sürecek ve ayağa kalkıp toparlanacaksınız. Perşembe gününden itibaren Ay sizin burcunuzda hareket edecek; alamadığınız kararlar için sizi teşvik edecek, harekete geçirecek. Artık örnek veriyorum bir diyetse bu, ‘başla’ diyor sana, veya bir proje ise ‘yap’ diyor, aşkla ilgiliyse ‘anlat karşı tarafa açıl’ diyor. Ve siz de bu enerjiyi içinizde hissedebiliyorsunuz. Bu hafta genel anlamda maddi açıdan kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz, alacak verecek borçlar veya zamanında ödeme yapamadığınız durumlar içinizi sıkabilir. Hafta sonunda Ay Oğlak burcuna geçiş yapacak ve bu sıkıntılar için düşünme fırsatı yakalayıp, bir daha bu duruma düşmemek için çaba sarf ediyor olacaksınız. Aşkla ilgili olarak, bekâr Yaylar girdikleri sosyal ortamlarda birisi ile tanışabilirler ve bu kişiyi daha önceden tanıyormuş hissine kapılabilirler.


Sevgili Oğlaklar ve yükselen burcu Oğlak olanlar; toplantılar ve sosyal projelerle gireceğiniz hafta, sonrasında daha çok arka planda kalmış işler, kendi kendinize çalışmanız, yalnız kalıp düşünmeniz gereken sorumluluklarınıza dönüşüyor olacak. Arka planda kalmak ve yalnızlık size iyi gelecek aslında biraz içe çekilmek isteyeceksiniz, sessiz sakin kalmak ve gözlemlemek isteyeceksiniz her şeyi, böylesi sizler için daha olumlu bu dönemde. Her şeye atlamak, her söze karışmak yerine bu hafta kendi kendinize söz verin ve sessizliği tercih edin. Plüton ve Satürn kavuşumu sizin hanenizde gerçekleşiyor, dolayısıyla içsel olarak da bir hesap kitap döneminden geçiyorsunuz, Hafta sonunda Ay sizin burcunuzda yer alacak, bu sebeple enerjiniz yerine gelecek ve haftanın sonunu olumlu getirebileceksiniz. Aşk hayatınızda küslük yaşayanlar var ise hafta sonu barışma sinyalleri gelebilir diyorum. 


Sevgili Kovalar ve yükselen burcu Kova olanlar; haftaya kariyeriniz üzerinde çalışmalar, toplantılar, konuşmalar, yazışmalar yaparak başlıyorsunuz. Enerjik bir hafta sizler için. Önemli konuşmalarınız varsa Pazartesi günü bunun için ideal olacaktır. Salı günü yeni bir projeye adım atmak açısından değerlendirilebilir veya arkadaşlarınızla beraber olmak, onlarla bir program hazırlamak, sosyalleşmek, hem bireysel hem de toplumsal olarak kendinizi göstermek isteyeceksiniz. Hayalleriniz var ve bu hayalleri gerçekleştirmek istiyorsunuz. Hafta sonunda Ay, Oğlak burcuna geçiş yapacak, pek çok zorlu gezegen Oğlak burcunda ve sizlerin 12. evine denk düşüyor.  Dolayısıyla yorgun ve bitkin düşebilirsiniz. Dışarıda olsanız bile aklınız yalnız kalmak ve dinlenmekte olacaktır. Bazı kişilere karşı bu hafta dikkatli olmanızda fayda var, dedikodu veya benzeri laf taşıyan kişilerden uzak durun. Sizden aldıklarını başkalarına, başkalarından aldıklarını size getiriyor olabilirler.


Sevgili Balıklar ve yükselen burcu Balık olanlar; eğitim ve yeni bilgiler edinmek için uygun bir süreçten geçiyorsunuz. Medya bağlantıları olan Balıklar için de bu hafta değerlendirilmesi gereken bir hafta olacak. Ayrıca kariyerinden memnun olmayan Balıklar için de yeni iş aramak, terfi etmek için girişimlerde bulunacakları bir süreç bu hafta. Aşk ve sevgi konularında partnerinizle gezip tozmak, sosyalleşmek isteyeceğiniz  bir dönemdesiniz, değerlendirmelisiniz. Hafta sonunda Ay, Oğlak burcuna geçiş yapıyor, hayata daha ciddi bakabilir, sorumluluklarınız ve yapmak istediklerinizle ilgili disiplinli kontrollü, programlı olabilirsiniz. Zorluklar ise arkadaş hanenizde yaşanıyor, bazı Balıklar arkadaşlarına ayak uydurmakta zorlanırken, istenmediğini düşünen Balıklar da olabilir ama bu geçici bir süreç… 


 


Önceki ve Sonraki
Haberler