EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Yeni haftaya Merkür gerilemesiyle başlıyoruz. Astrolog Dolunay Karaca, haftalık burç yorumlarını buseterim.com.tr okuyucuları için yazdı.

profil
Dolunay Karaca
19.12.2016
Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Koçlar, gökyüzünde gezegen hareketleri çok fazla bu hafta, hemen bugün başlayan bir Merkür retrosu devrede. Mars, yönetici gezegeniniz Balık burcuna geçiş yapıyor, hafta ortasında Güneş artık Oğlaklar için parlayacak ve haftaya Ay Başak burcunda başlıyoruz. Tüm bunlar sizler için ne anlama gelecek. Öncelikle günlük koşturmalarınızın arttığı, detaycı ve eleştirel yönünüzün ortaya çıktığı bir zaman dilimindesiniz. Mars’ın Balık burcuna geçmesi sizleri fedakar yapacak bazı konularda, insanlara yardım etmek, el uzatmak , aracı olmak isteyebilirsiniz. Manevi temalar öne çıkabilir, yaratıcı çalışmalar açısından da son derece güzel bir dönem. Savaşmak istemeyeceğiniz, olayları akışına bırakacağınız bir süreç olacak, içsel sezgilerinizde artış yaşayabilirsiniz. Merkür retrosunu ise özellikle iş trafiğinde yaşıyor olacaksınız. İş anlaşmaları yapmak için uygun bir süreç değil, iletişimde aksaklıklar mevcut, elinize yeni iş almayın, daha önceki işlerin detaylarıyla ilgilenin ve düzeltilmesi gereken yerler varsa onlarla ilgilenin diyorum. Sevgilerimle.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Boğalar, bugün Merkür retrosu başlıyor ve sizlerin 9. evinize denk düşüyor. Hayata baktığınız pencere, bakış açınız ve inançlarınızı sorgulatacak sizlere. Ben niye böyle düşündüm ki dedirtecek, bunu değil de diğerini mi yapsaydım dedirtecek, bir takım gelgitler yaşamanız muhtemel. Ay Başak burcunda hareket ettiği için çocuklarla ilgili konular haftaya damgasını vuruyor, onlarla ilgili sorumluluklar almak belki geçmişte yapamadıklarınızı yapmak isteyebilirsiniz. Aşk ve sevgi konularında da bir eskiye dönüş var diyorum ben Boğalar için. Eski flörtler aşklar yeniden devreye girebilir. Mars’ın Balık burcuna geçiş yapması arkadaş çevrenizde veya sosyal organizasyonlarda bir karşılaşma yaşayabileceğinizin altını çiziyor. Hafta sonuna doğru seyahat kararı alabilirsiniz. Güzel bir hafta olsun hoşça kalın.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili İkizler, iş konularında atağa kalkacağınız bir hafta olacak bu hafta. Yalnız ortaklarınızla aranızdaki iletişim kopukluğuna dikkat etmekte fayda var, yeni ortaklık kurmak isteyenler için uygun bir süreç değil, Merkür retrosunu bu alanda deneyimliyorsunuz. Para konularında, ödemelerinizde gecikmeler ve aksaklıklar var, eski borçlar, faizler, vergiler önünüze çıkabilir. İkizler bu hafta ilişkiler konusunda da bir karara varıyor, iki kişi arasında kalmış olanlar bir sonuca varabilecekler nihayet, biliyorsunuz sizler bazı durumlarda kararsız davranabiliyor ve bazen aynı anda birden fazla kişiye gönül kaptırabiliyorsunuz. Bu hafta bu konu sonuca ulaşacak. Çevrenizden birinin ameliyat veya hastalık haberini duyabilirsiniz, bu konuda elinizi taşın altına koymak gerekecek, iş ve aile konularında ise şansınız yaver gidiyor. Ev ve aile sizi destekliyor olacak, birlikte güzel organizasyonlarda bulunabilirsiniz. Yalnız Merkür sizlerin yönetici gezegeni, 9 Ocak tarihine kadar biraz kafa karışıklığı, iletişim hataları ve elektronik eşyalarda bozulmalar gibi can sıkıcı durumlar içerisine gireceğinizi söylemeliyim. Güzel bir hafta olsun, sevgiyle.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Yengeçler, duygular ve mantığınız uyumlu çalışıyor bu hafta, gönlünüzdekine aklınız onay verirken, aklınızda olana gönlünüz razı geliyor. Bu hafta Güneş Oğlak burcuna geçiş yapacak, sizler için yeni bir başlangıç olabilir ilişkiler adına. Aynı hanede daha önceden yer alan Plüton ve Merkür kavuşumu oldukça rahatsız ediciydi, baskı altına alındığınızı hissediyordunuz. Merkür aynı hanede Retro hareketine başlıyor, eski sevgiliniz geri dönmek isteyebilir veya eski konular gündeme gelebilir bu hafta… Fakat Güneş’in desteği ile ne kadar eskiler dönmek isteseler de sizler artık yeniye yer açıyorsunuz. Zihniniz bu konuda berraklaşıyor. Mars Balık burcunda hareketine başlayacak; medya, tanıtım, yazışmalar, yurtdışı bağlantılı konularda ivme kazanacaksınız, bu alanda efor sarf etmek isteyeceksiniz. Rüyalarınız aktif hale gelebilir ve mesaj içerebilir. Yaratıcılığınız da artıyor olacak, hafta başında Ay Başak burcunda sonrasında Terazi ve Akrep burcuna geçiş yapacak, iletişim, aile, çocuk konularını da bol bol konuşacağınız günler sizleri bekliyor. Sevgiyle kalın, hoşça kalın.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Aslanlar, bu hafta güzel bir fikriniz var özellikle para konusunda! Geçmişte yapmadığınız belki yapamadığınız bir iş bir projeyi tamamlama kararı alabilir ve ciddi maddi gelir elde edebilirsiniz. Haftaya Ay Başak burcundayken başlıyoruz, Merkür ve Plüton’la uyumlu açıda olacak, iş yerinizdeki arkadaşlarınızla uyumlu ılımlı çalışmalar yapabilir, kazanç kapılarınızı aralamanın yollarını keşfedebilirsiniz. Hemen haftanın başında bir Merkür retrosu devreye giriyor. Günlük yaşantınızda çevrenizdeki kişilerle iletişiminizde yanlış anlaşılmalar, iletişim kopukluğu, engeller ve bir dizi sinir bozucu olaylarla karşılaşabilirsiniz. 3 hafta sürecek olan bu durum 8 Ocak tarihinde son bulacak. Güneş ise yer değiştirip Oğlak burcuna geçiş yapacak, ortaklık için güzel bir zaman dilimi! Projelerde mutlaka birilerinin fikrine danışın, sizler hep kendi bildiğinizi okumayın, sevgiler, güzel bir hafta olsun.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Başaklar, çocuklarınızla ilgili konularda bazı düzenlemeler yapmak zorundasınız, belki vakit bulamadığınız veya gerek görmediğiniz oto kontrolü sağlamak durumunda hissedeceksiniz bu hafta. Ay sizin burcunuzdayken başlıyoruz haftaya ve diyete başlamak, bakım yaptırmak, yeme içme düzeninizi ele almak adına uygun etkiler altındasınız. Merkür, yönetici gezegeniniz geri hareketine başlıyor, sizler için ekstra önem taşıyan bir durum bu, çünkü sizi birebir etkileyecek. İkizler burcunda olduğu gibi Başak burçlarının da yöneticisi Merkür, 8 Ocak tarihine kadar geri harekette olacak, yavaşlayacak bu yüzden eskiden elinizde olan işlere yoğunlaşın, bırakın yeni bir şey yapmayın, bu dönemi en az hasarla atlatmaya çalışın. Rutinlerinizi devam ettirin, konuşmalarınızda 2 kere düşünün, kalp kırmayın, fazla eleştiri de bulunmayın, bırakın insanlar ne yaparsa yapsınlar. Sizi fazla ilgilendirmesin, siz kendi yolunuzda, kendi işinizle ilgili düzeltme, yoluna koyma, hakkıyla tamamlanmamış şeyleri tamamlamaya dikkat edin. Eksiklerinizi görmeye çalışın. Sevgiler, hayırlı haftalar olsun.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Teraziler, bir takım tatsızlıklar başınıza gelebilir bu hafta özellikle ev ve aile alanınızla ilgili konularda dikkatli olmanızda fayda var. Ay Başak burcunda başlıyoruz detaycı ve eleştirel insanlar çevrenizde olacaklar, sizler için yorucu bir enerji bu. Güneş Oğlak burcuna geçiş yapmasıyla birlikte bir arabulucu giriyor sanki ve her şeyi bir anda düzeltiyor hissine kapılacaksınız. Bunu deneyimleyeceğiniz yer yine aile konularında olacak, bir hastanız varsa, ebeveynleriniz zor durumdaysa, iyileşme ve olumluya dönme durumları olacak merak etmeyin. Daha fazla sorumluluk almak üstlerine eğilmek gerekebilir. Sağlam başlangıçlar için güzel bir dönem gibi görünse de aslında yıkılan ve yeniden yapılanan bir dönemdesiniz. Günlük işler, faturalar, kiracılar, çalışanlar, rutin koşturmalar esnasında hayal kırıklıkları yaşadığınız verim alamadığınız durumlarda artık bir şeyler yapma zamanı geldi. Mars bu alana geçiş yaptı ve sizleri bu alanda harekete geçirecek, daha atak ve cesur olabileceksiniz. Fakat Balık burcunda hareket eden Mars aslında içe dönük çalışabilir, olaylara duygusal açıdan bakabilir, enerjiyi daha çok yaratıcılık ve yeni fikirler üretmeye doğru kaydırabilir, olsun sonuç itibariyle bir şeyleri değiştirecek! Güzel bir hafta olsun, sevgiyle kalın.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Akrepler, zorlayıcı bir haftadasınız, önünüzde engeller var, arkadaş çevrenizden alacağınız destekler güzel ama sizi motive etmeye yetmiyor, bir şeyler ters gidiyor hissine kapılıyorsunuz sürekli. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili konular gündemde olacak, Merkür retrosuyla birlikte bu alanda bazı geçmiş konulara takılı kalacaksınız. İletişiminizde pürüzler yaşanabilir, değiştiremedikleriniz için artık çaba sarf etmeyin. Kendinizi hırpalamayın, içinize atmaya yatkın olduğunuz bir dönemden geçiyorsunuz. Mars’ın Balık burcuna geçişiyle bu daha da abartılı bir vaziyet alabilir. Manevi çalışmalarınız artacak bu dönemde, içsel yolculuğunuz devam edecek, hislerinize her zamankinden daha çok güvenin. Yöneticiniz Mars su grubundan bir burçta ve sizler de su grubusunuz, su gruplarının hisleri kuvvetli olur, bazı şeyleri konuşmadan halledebilirler, olayları kişileri anlayabilirler, aşklar ve flörtler açısından iyi bir devre, özellikle sahne sanatları ve performanslar için çok çok uygun. Değerlendirin. 

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Yaylar, otoriter ve saygın kişilerle bir aradasınız. İlişkilerinize eğilmek, adil olmak, hak yememek, medeni davranmak, kibarlık yapmak, güler yüzlü ve romantik olmak sizler için bu hafta kolaylaşıyor. Bir süredir Güneş Satürn kavuşumunu deneyimliyordunuz birinci evinizde, bu hafta Güneş Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Satürn’den ayrılıyor ve sizleri maddi konularda ferahlatmaya geliyor. Yeni bir iş düşüncesi kafanızda belirebilir veya var olan işiniz için yeni kararlar alabilir farklı yöntemler çözümler düşünebilirsiniz. Ay Başak burcunda başladık haftaya, Hemen akabinde Merkür retrosu devreye girdi, bunu özellikle arkadaş çevrenizde sosyal ortamlarınızda deneyimleyebilirsiniz, maddi konular yüzünden gerilebilirsiniz onlarla, bazı çıkar durumları açığa çıkabilir. Ev ve aile içi durumlarda da öncü kararlar alacaksınız. Dekor değişikliği yapmak isteyebilir bazı Yaylar veya ev değiştirmek isteyenler buna bir fırsat yakalayabilirler. Güzel bir hafta olsun, sevgiyle.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Oğlaklar, kızgınlık, öfke ve içsel gerilimden kurtulun artık diyorum. Güneş bu haftadan itibaren sizler için parlamaya başlayacak, burcunuza geçiş yapıyor, doğum günleriniz başlıyor, kendine güveniniz artıyor, uykusuzluk, stres, baş ağrıları yaşayanlar için daha bir ılımlı ve olumlu bir atmosfer boy gösteriyor artık. Olaylara bakış açınızı değiştiriyorsunuz, kendi otoritenizi ortaya koymak, yapmak istedikleriniz için bir silkelenme dönemi! Sabırla, disiplinle, sorumluluklarınızın farkında, gerçekçi bir yapıyla yol almaya başlayacaksınız ve sonuçları muhteşem olacak bunu biliyorsunuz. Haftaya Merkür retrosuyla başladık, Mars ise burç değiştiriyor ve Balık burcuna geçiyor, iletişim aksaklığı yaşayacağınız yer kendi kişisel alanınız olacak, kendinizle sorunlarınız var, memnuniyetsiz tavırlarınız gel gitli ruh haliniz ara sıra devreye girebilir. Her şey bir anda tamamen düzelmiyor elbette. Maddi imkanlarınız için yetersiz gördüklerinizi ayıklama dönemi, iş konularına para konularına karşı daha vericisiniz. Enerjiniz bu yönde işliyor. Ödemeleriniz için bir şeyler yapma vakti. Sevgiyle kalın, güzel bir hafta olsun.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Kovalar, yorulduğunuzu hissettiğiniz bir hafta, onla bunla her şeyle ilgilenmekten laf anlatmaktan ve engellerle sorunlarla mücadele etmekten biraz bıktınız. Ay Başak burcundayken başladık haftaya ve sizleri ödemeler faizler kredilerle meşgul edecek, ortak kazanç durumları olabilir. Fakat bu hafta ve hatta bu Ay sizler için biraz arka planda kalma dönemi. Güneş Oğlak burcuna geçiş yapıyor ve sizler düşünmek için fırsat yakalıyorsunuz. Kendi kendinizle kalmak, olaylara somut bakmak, arka planda çalışmalar yapmak, belki plan kurmak ve uzatıp ayağınızı oturmak istiyorsunuz. Bırakmanız gereken bazı alışkanlıklarınızı bırakmak, her hangi bir ilaç kullanımı varsa bunları değiştirmek, doktor ve sağlık kontrollerinden geçmek faydanıza olabilir. İçsel olarak Güneş Oğlaktayken sizler çok da rahat etmezsiniz, bir şey dönüyor, elimde olmayan olaylar yaşıyorum hissine kapılabilirsiniz. Bu hafta Merkür retrosu ve Mars’ın Balık burcuna geçişi de gökyüzünde hakim olacak. Eskilere takılı kalabilirsiniz, daha önceden söylenen bir söz sizi o an çok etkilememiş olabilir ama şu an emin olun etkileyecek. Aşk ve sevgi konularında ise bir ayrılık söz konusu sizler için. Haftaya görüşmek üzere hoşça kalın.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)

Sevgili Balıklar, ikili ilişkilerinizde bir anlaşmazlık yaşıyor olabilirsiniz, bazı şeyler istediğiniz gibi gitmiyor olabilir ve bazı Balıklar çok fazla içlerine attıkları için bu öfke sonradan kötü patlayabilir, ağlama krizleri, öfke nöbetleri duyabilirler. Aman dikkat edin kendinize diyorum ve bu haftanın genel özetine geçmek istiyorum. Merkür retrosu devreye giriyor bugün, sosyal hanenizde hissetmeye başlayacaksınız bunu, projeleriniz belki bazı hayalleriniz sekteye uğrayabilir. Mars sizin burcunuza geçiş yapıyor demin anlattığım içe atma bastırma ve sonradan kötü bir şekilde ortaya çıkması bu sebeple olabilir. Güneş Oğlak burcuna geçiyor, yeni arkadaşlar edinebilir, olmayacak durumlara amin demeyip, yeni idealler edinebilirsiniz. Sevgi ve aşk konularında yalnız olan Balıklar etraflarına bu ara iyi baksınlar, katılacakları organizasyonlarda birileri aklınıza girebilir ansızın. Evet sevgiyle olsun, iyi haftalar.

Haftalık burç yorumları (19-25 Aralık)
Önceki ve Sonraki
Haberler