EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (18 Nisan-24 Nisan)

Yeni haftada istikrarlı, kendimizden emin, ‘Her şeyde bir hayır vardır’ rotasına odaklanmalıyız. Dolunay etkisinin de devam ettiği, her şeyin su yüzüne çıktığı bu süreçte aslında farkındalık geliştirdiğimizi bilmeliyiz. Mars’ın Balık burcuna geçişiyle duygusal manipülasyonlara maruz kalınabilir. Olaylara tepkimiz yokmuş gibi görmezden gelebilir, kaçış haline bürünebiliriz. Bu süreçte bırakmayı bilmeli, suyun akışına göre, mantıktan uzaklaşmadan yol almalıyız. Ön sezgilerimize güvenerek de hareket edebiliriz. Risk ve girişimde başarı getiren Fomalhaut Yıldızı’nın 19 Nisan’daki belirgin etkileşimini bilmenizi ve girişimlerinizi bu güne denk getirmenizi öneririm. Baharın gelişinin ayak seslerini bizlere getiren Güneş’in 20 Nisan’ da Boğa burcuna geçişiyle huzuru aramak isteyebilir, sahip olduklarımızı gözden geçirebilir, dolu dizgin giden hayatımıza biraz sakinlik getirmek isteyebilir, keyfi alanlar yaratarak yeme içme ihtiyaçlarımızı artırabiliriz.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
18.04.2022
Haftalık burç yorumları (18 Nisan-24 Nisan)

Haftanın ilk günü iletişim trafiğinin içinde, karşınızdakinin mantıksız düşünceleri kendinizi güvensiz hissetmenize neden olabilir. Kendi kabuğunuza çekilebilir, saklanan gerçekleri öğrenmek için emek verebilirsiniz. Yaşadıklarınızı anlamlandırma adına yargılayıcı ve kendi doğrularınızla hareket edebilirsiniz. Bugünlerde gördüğünüz rüyalar hayatınızdan çıkacak konuları gösterecektir. İhtiyaçlarınıza adım adım yönelebilmeniz için gruplarla yapılan çalışmalara kendinizi adayabilirsiniz. İkili ilişkilerde platonik aşklara çekilebilirsiniz. İlişkisi olanların bir kısmı karşısındakini olduğu gibi kabul edecekken, bir kısmı ise aldanmalarla karşılaşabilir. Çalıştığınız ortamlarda kendi stratejinizi uyguladığınız taktirde yöneticilerin krizli, sürtüşmeli hallerinden kaçabilirsiniz. Bireysellik ve birliktelik dengesini iyi sağlayabilmelisiniz. Dış görünüşünüzle ilgili değişiklik yapma isteği duyabilirsiniz. Boya, perma gibi uygulamaları bu hafta tercih edebilirsiniz.


Ruhunuzun ve hareketlerinizin uyum içinde olduğunu fark edeceğiniz bir hafta olabilir. Girişimci tarafınızı gösterme zamanı gelmedi mi? Risk almanızı sağlayan, girişimciliğe yönelten Fomalhaut Yıldızı’nın da etkisi olduğu bu günleri iyi değerlendirmeli ve risk alarak adımlar atmalısınız. Güneşin kendi burcunuza geçmesi ile ruhunuz, ‘Nasıl keyif alabilirim?’ sorusuna yanıt arayacaktır. Dış görünüşünüzle parlayabilir, marjinal tavırlarınızla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Karşınıza aldığınız insanların geçmiş konuşmaları tekrar gündeme gelebilir. Bu durumu, öncelik aldığınız konulara dikkatinizi vererek aşabilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı artırmanın yollarını arayabilir ve bu konularda gelişebilmenin araştırmalarını yapılabilirsiniz. Sosyal aktivite gruplarında yeni tanışacağınız insanlar, tutkunun var olduğunu sizlere hatırlatabilir.


Günlük ihtiyaçlarınıza, sorumluluklarınıza odaklanabilirsiniz. Çalışma ortamlarınızdaki görevlerinizin kayıp getirmemesi için daha dikkatli ve özverili olmanız gerekiyor. Kariyerinizde, mesleğinizde, toplum önünde işler yapmak adına emekler vereceğiniz süreçtesiniz. Bu süreci Mars’ın Balık burcundaki etkisiyle dikkatinizi dağıtmadan, odaklanarak geçirebilirsiniz. Uzak yerlere gitme isteği artabilir, belki de uzaklara taşınma kararı alabilirsiniz. Kendinizi baskı altında hissedebilir, ortaklaşa iş yaptığınız insanlardan uzaklaşma hissiyatınız duyabilirsiniz. Ruhunuzun şifa enerjisine açık olduğu bugünlerde meditasyon çalışmalarına katılabilir ve şifa eğitmenliği kararı da alabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde daha duyarlı, affedici, melankolik olacağınız ve romantizmin artacağı bir hafta olabilir.


Haftanın ilk gününün yarısında çocuklarınızla olan ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Hobilerinizde daha verimli çalışmalar elde edebilmek için kalabalıklar arasına, gruplara yönelmeniz gerekebilir. Çalışma ortamında görevlerin artacağı bir hafta. Kendi imkanlarınız dışında gelişen parasal imkanlara da ulaşabilirsiniz. Yurt dışında yaşayan kişilerle birliktelikler başlayabilir ve hareket alanınızı o tarafa çevirebilirsiniz. Ortak kazançlara yeni sorumluluklar eklenebilir, eski kısıtlamaları ortadan kaldırmaya yönelik duruşlar sergilenebilir. Geçmiş anıları yad edebilir, Venüs’ ün de Balık burcundaki seyrinin enerjisini kullanarak özür dileyerek bu zamanı değerlendirebilirsiniz.


Ortak kazançlarınıza, miras, sigorta, vergi yapılandırması gibi işlere yoğunlaşacağınız bir haftaya girerken, efor sarf ederek sahip olunan kaynakları geliştirmede şans yakalanabilir. Evren, sabit bir proje üzerinde çalışarak toplum önünde ilerlemenize yönelik mesajlar veriyor. Yurt dışı bağlantılarınızda ani bir şans yakalayabilir ve bu enerjiyi dengelemek adına uzak ülkelerin biblo sembollerini alarak çalışmalar yapabilirsiniz. Kendinizi ortaklaşa işlere adayacağınız süreçlerdesiniz. Ruhunuzun iş yaptığınız insanlarla uyum içinde olduğunu fark edebilir, grup halinde yeni çalışmalar başlatabilirsiniz. Vega Yıldızı’nın etkin olduğu bu zamanlarda büyülü ve etkili iletişim enerjisini mümkün olduğunca değerlendirmenizi öneririm.


Büyüyen sorunları çözmeye odaklı olacağınız bu süreçte, takım çalışmalarında strateji kurallarını tek başınıza belirlemek isteyebilir ve emek sarf etmeye hazırlıklı olduğunuzu belirtebilirsiniz. Gökyüzünün sizlere sunduğu derin özgüven enerjisini kendinize harmanlayabilirsiniz. Bu hafta kelimelerinizi seçerek iletişim kurmaya dikkat etmeniz yerinde olacaktır. Dostlarınızla hareketli aktivite planları yapabilir ve eski günleri yad edebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılarında odaklandığınız konulardan istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. İlişkisi olanlar var olan ilişkisini gözden geçirebilir, ilişkisi olmayanlar ise ortaklık yaptığı kişi veya yakın arkadaş olduğu biri ile beraberlikler başlatabilir.


Düşüncelerinizi ifade edemediğinizi anlayabilir, huzursuzluk hissi duyabilirsiniz; bunun geçici bir ruh hali olduğunu bilmelisiniz. Sorumluluklarda gidişatın nereye varacağını öngören sezgilerinize güvenmelisiniz. Vergi, sigorta yapılandırmalarını takip etmeli, ani para çıkışlarına hazırlıklı olmalısınız. Finansal girişimlerinizi bu hafta erteleyerek krizleri engelleyebilirsiniz. İkili ilişkilerde melankolik aşklara çekilebilir, iş yeri çalışma ortamındaki beklemediğiniz kişilerden sevgi sözcükleri duyabilir ve o kişilerle beraberliklere başlayabilirsiniz. Günlük rutin işleriniz ve iş çevreniz hareketlenebilir, yaptıklarınızdan bir hizmete yönelik sonuçlar beklerken kendinizi rekabet eder halde bulabilirsiniz.


Yakın ilişkiler kurduğunuz kişiler tarafından güç savaşlarına çekildiğinizi hissedebilirsiniz, bu nedenle egoların var olduğu ortamdan kaçmalısınız. Motivasyon kaybına uğradığınız, adapte olamadığınız enerjiyi uzaklaştırmak adına öncelikli olarak sanatsal uğraşılara yönelebilirsiniz. Sezgilerinizin çok kuvvetli olacağı günlerdesiniz. İkili ilişkilere yoğunlaşabilir, beraber olduğunuz insanı olduğu gibi kabul etmenin doğru olduğunu benimseyebilir ve hayatı akışına bırakabilirsiniz. Bu durum, önünüzü görmenize yardımcı olacaktır. Çocuklarınızla olan iletişim bağınızı daha çok gözden geçirebilir ve kendinizi sorgularken ‘Davranış şeklimi nasıl belirlemeliyim?’ hissiyatına girebilirsiniz. Kendinizi yeni bir ortak arayışında bulabilir ve ‘Bu ortaklığı ailemden biriyle mi, yoksa beraber olduğum kişiyle mi yapmalıyım?’ ikilemine düşebilirsiniz.


Kendinizi feda etmeyi hayatın bir amacı olarak gördüğünüz bugünlerde, en iyisini yapma çabanızın sonuçlarını ailenize kanıtladığınızı göstereceksiniz. Parasal kaynaklarla ilgili krizlerin iyicil dönüşümlerine hazırlıklı olun. İyilik enerjisinin yüksek olduğu bugünlerde; küçük bir çocuğun kalbini kazanarak, iyilik yaparak şifalandığınızı görebilirsiniz. İş ortamında parlayacaksınız; iletişiminizle iş birliği yaptığınız kişilerin yeni projelerle geri dönüşleri sayesinde gözler size çevrilecek. Beraber iş yapma eğiliminden beslendiğinizi fark edebilir ve o yöne doğru yol alabilirsiniz. Arkanızdan gizli iş çeviren insanların hayatınızdan uzaklaştığı görebilirsiniz.


Haftaya bağlanma ihtiyacı ile özgürlük arasında kaldığınızı hissettiğiniz bir enerjiyle başlayabilirsiniz. Çevrenize beklenmedik çıkışlarınızla, kendi içinizde kafa karışıklığı yaratabilirsiniz. Sorumluluğunu aldığınız grup çalışmalarındaki ihtiyaçları karşılayamama hissine kapılabilir ve odaklanma problemleri yaşayabilirsiniz. Yoğun çekiciliğe sahip olacağınız, gizemli hareketlere yöneleceğiniz enerjiler mevcut. Olayları kendi lehinize çevirip fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yakın çevrenizle durağan iletişimi artırabilir, bir arada olma aktiviteleri düzenleyebilirsiniz. İkili ilişkilerinizde, güvenle ilgili sıkıntılar tekrar su yüzüne çıkabilir. Ortaklarınızla iş birliği yaparken akışa bırakmayı denemeli, birlikte hareket etmeye yönelmelisiniz.


Haftaya adını koyamadığınız, içsel huzursuzluk hissedebileceğiniz, adapte olamayan ruh hali ile başlayabilirsiniz. Zihninizdeki planları harekete geçirememe gibi sıkıntılar oluşsa da, hafta ortasına doğru iç dünyanızdaki dengeyi bulacaksınız. Finansal gündeminizin bol olacağı, para kazandıran aktivitelere yöneleceğiniz ve harcamalarınızın artacağı bir süreçtesiniz. Sahip olduğunuz maddi kaynakların artışı söz konusu. Statünüz için verdiğiniz özveriyi ailenize de göstermelisiniz. İkili ilişkilerde bağlılığınızı göstermek adına yeni sorumluluklar alabilir, yeni eğitimlere yönelip yönelmeme arasında kalabilirsiniz.


Önceliklerinizi değiştirebilir, daha hareketli, canlı olabilir fakat bir o kadar da dağılma ve amaçtan uzaklaşma haline geçebilirsiniz. Fiziksel görünümünüzde değişiklik için fazla para harcayabilirsiniz. Ani ve kısa yolculuklara hazırlıklı olun. Ticarette beklemediğiniz güzel sonuçlar alabilirsiniz. Maddiyat konusunda başkalarına yardımcı olduğunuz, para nasıl kazanılır gibi yön verdiğiniz durumları kendinize göstermediğinizin farkına varmanız gerekiyor. Para odaklı stratejileriniz her ne ise bunları can attığınız konulardan seçmelisiniz; e farklı olanı bularak bu alanda öncülük edebilirsiniz. Evlilik veya ortaklık ilişkilerinizde inişli çıkışlı hareketlilik olsa da ortak kararlarda uyum yakalanacaktır. Akşam yemeği randevuları düzenlemek ve dengeyi yakalamak için uygun günler diyebiliriz.


Önceki ve Sonraki
Haberler