İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (18-25 Mart)

Ay Aslan burcunda başladık haftaya, Salı günü Başak burcuna geçecek olan Ay Perşembe günü Terazi burcundaki Dolunay ile gökyüzüne damga vuruyor. İlişkilerimizi gözden geçirmeli; her konuda dengede kalmalıyız. Kiron yani (yaralı şifacı) tarafından desteklenen bu Dolunay döneminde yaralarımızı sarıyoruz.

profil
Dolunay Karaca
18.03.2019
Haftalık burç yorumları (18-25 Mart)

Duygularınız ve mantığınız birbirini tutmuyor haftaya başlarken; birtakım abartılı hareket veya düşünceleriniz olabilir, pireyi deve yapabilirsiniz. Ay Aslan burcunda başlıyoruz haftaya ve Venüs-Mars ikilisi ile açısı zorlu olacak. Hem maddi anlamda hem de ikili ilişkileriniz anlamında bazı taşlar yerine oturmuyor hissine kapılabilirsiniz. 21 Mart sabaha karşı Terazi burcundaki Dolunay’da sevdiğiniz kişiyle aranızdaki mesafeye çözüm odaklı yaklaşmalısınız. Güçlü olan taraf sizsiniz, bunu değerlendirerek istedikleriniz için mücadele etmek, bazı kararlar almak, yapılacaklar konusunda son sözü söylemek isteyeceksiniz. Hafta sonunda Ay Akrep burcunda olacak, duygularınız derinleşecek, hislerinize göre hareket edin.


Baş ağrıları veya uykusuzluk çekmeniz normal bu aralar; Güneş 12. evinize doğru ilerlerken; Ay Aslan burcunda ve Venüs ile karşıt açı yapıyor. İş ve kariyer konularında bir bitiş veya tamamlanma yaşanabilir, olmayacak dualara amin dememelisiniz. Kendinizi daha çok size değer veren aileniz,eviniz, yakın çevrenizdeki insanlara adamalısınız. Bazı Boğalar emlak ve arsa konularında birtakım alım-satım gibi kararlar alabilirler. Perşembe günü Terazi burcundaki Dolunay’da kiracılar, kira konuları, ofis çalışanları veya yanınızda çalışanlarla ilgili bir sonlanma yaşayabilirsiniz. Sağlık konularında mutlaka tedbirli olunmalı. Aşk için monoton bir hafta.


Yönetici gezegeniniz Merkür’ün retro ve Neptün ile kavuşumda oluşu; birtakım kafa karışıklıklarına sebep olabilir. Neyi nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Veya unutkanlık, dalgınlık gibi durumlar sizi yanlış yerlere sürükleyebilir. İlaç, alkol vs. kullanımınıza dikkat etmeli, bilmediğiniz ilaçları kafanıza göre kullanmamalısınız. Bu hafta özellikle yanılgılara açık bir hafta sizler için. Perşembe günü Terazi burcunda Dolunay gerçekleşiyor; bu Dolunay’da aşk, hobiler, flörtler, zevk aldığınız konular, eğlence hayatı, alışveriş gibi konularınızı tekrardan gözden geçirmeli; bazı yanlış davranış ve tutumlardan uzaklaşmalısınız. Bazı kişiler ile olan ilişkinizi yanlış yorumlayanlar olabilir. Kararsızlıktan sıyrılmalı ve bir süre kendinizi nadasa bırakmalısınız.


Para ve maddi konulardaki tereddütleriniz devam ediyor bu hafta. Ne kadar kazanıyorum, ne kadar harcıyorum, ödemelerim neler? Bunlar hakkında liste çıkarmalısınız. Zamanında eşinizin veya iş ortağınızın yanlış aldığı kararlar, sizin üstünüzde baskı oluşturuyor. Maddi konular bu yüzden biraz sıkıntılı geçecek bu hafta ama Perşembe günü Terazi, burcundaki Dolunay ile birlikte bir eşyanın satılması, kiralanması, aile içinden birinin sizleri desteklemesi konuları öne çıkacak. Bu Dolunay’la birlikte majör yani büyük bir etki alacak ve yanlışın esas nedenini kavrayacaksınız, dolayısıyla çözüme çok yakınsınız.


Ay sizin burcunuzda ve iş konusunda inanılmaz başarılı bir hafta. Mc noktanız betelgeuase yıldızla destekleniyor. Şans sizden yana olacak. Güzel bir haftaya başlıyorsunuz. Perşembe günü Terazi burcunda Dolunay gerçekleşecek; kısa yolculuklar yapabilir; basın yayın reklam konularında bir neticelenme yaşayabilirsiniz. Kardeşlerle yakın çevre ilişkilerinizde sert ve gergin olmamaya dikkat etmelisiniz. Bu Dolunay’da dengede kalmak, her şeyden biraz biraz alıp, bir yandan da vermek gerekiyor; alma verme dengesi hem manevi olarak hem de maddi olarak yapılmalı. Hafta sonunda evinizde ailenizle birlikte olmak isteyeceksiniz. Özlediklerinize kavuşacaksınız.

 


Yönetici gezegeniniz Merkür hâlâ retro konumda; Neptün ile kavuşum açısında; kafa karışıklıkları için müsait bir hafta. Unutkanlık, dalgınlık, karar verememe durumlarınız hakim. Ay Salı günü sizin burcunuzda hareket edecek. Biraz daha iyi hissetmenize neden olacak, kendinizle ilgili konularda hassas olabilirsiniz. Sağlık, estetik, bakım, eğitim, ilişkiler, aile her konuyu gözden geçirmek isteyeceğiniz bir haftadasınız. Perşembe günü Terazi burcundaki Dolunay sizin maddi konularınıza denk düşüyor. Para alma verme dengesini korumalısınız. Bazı Başaklar iş yerlerinden memnuniyetsizlik duyabilir. Patronlarla, üstlerle gerilimler yaşanabilir. Bazı şeylerde bitirme noktasına gelinebilir. Ekonomik olarak kendinizi yetersiz hissedebilirsiniz.


Sosyal ve gezgin bir Terazi var bu hafta. Bu sosyallikten hayli memnunsunuz. Bazılarınız için özgürlük ilanı gibi bir şey bu. Ne de olsa Venüs yani yönetici gezegeniniz Kova burcunda ve bu aralar özgürlüğüne düşkün aynı zamanda arkadaş canlısı, sosyalsiniz… Bu hafta Perşembe günü burcunuzda bir Dolunay meydana gelecek işte bu Dolunay’da ilişkinizdeki eksikleri görecek ve yara aldığınız konuları karşınızdaki kişiyle konuşma cesaretine gireceksiniz. Bazıları için yanılgılar ve bitişler yaşanırken, bazı Teraziler yeni bir sayfa açabilirler sevdikleri kişi ile aralarında. Yaralı şifacı Kiron destekli bu Dolunay ‘artık yaralarınızı kendiniz sarmalısınız, güçlü olmalısınız’ mesajı veriyor sizlere.


Şanslı, güzel bir haftaya başlangıç yapıyorsunuz aslında. Mars’ın gücü ve şans noktasıyla birleşmesi sizi bazı konularda destekliyor. Mesela aşk konularında olumlu sonuçlar var. Ayrıca işte de sözünüzün geçtiği bir hafta. Yalnız derinlere inmekte kararlısınız, olaylara asla mantıkla yaklaşamıyorsunuz; bu sebeple Terazi dolunayında Perşembe günü birtakım stres ve gerginlikler, yanlış anlaşılmalar sizleri bekliyor. Belki de bir temizlenme ve arınma dönemi sizler için, fazlalıklardan kurtulmak, arınmak, meditasyon yapmak, dua etmek için kullanılmalı. Dinlenmeye de mutlaka özen gösterilmeli. Dinlenmek size her türlü fayda sağlıyor, hem ruhen hem bedenen. Bazen yalnızlığı tercih edişiniz bundan…


Bu hafta daha çok öğrenmek, daha çok araştırmak ve keyif yapmak isteyeceksiniz. Gezmek istediğiniz, görmek, keşfetmek istediğiniz yerler var. Bunlara vakit bulamamaktan bazılarınız şikayetçi olsa da, her saniyenizi değerlendirecek potansiyele sahip olduğunuzu biliyorsunuz. Jüpiter’in de sizin burcunuzda olmasıyla birlikte bazı abartılı durumlarınız hakim. Ve bu abartılar bazı arkadaşlarınız tarafından onay almıyor, sanki itici bulunuyor. Terazi dolunayı da tam bu noktaya dikkat çekecek. Sosyal ve arkadaşlık hanenizde gerçekleşecek olan Dolunay, bazı bitişler yaşamanıza neden olabilir ama bu hayırlı bitiştir emin olun. Aşkta ise şans sizden yana.


Ödemelerle ilgili birtakım hırslarınız var haftaya başlarken; hesap kitap listeleme yapacağınız bir hafta. Yeni bir ödeme planı, para hesapları kafanızda dolaşıyor. Borsa, kredi gibi konular gündeminizde. Hafta ortasında Ay Terazi burcuna geçecek ve Perşembe günü Terazi dolunayı gerçekleşiyor; bu dolunay sizin mesleki hayatınıza ilişkin bir silkelenme yaşatabilir. Bazı görmek, duymak istemedikleriniz önünüze serilebilir. Patronlardan veya üstlerden birtakım ayrılıklar, işten kopuşlar olabilir. Sizler için terfi veya atanma durumları olabilir. Aile içi meselelerde de kendinizi duygusal hissedebilir, her şeye alınganlık gösterebilirsiniz. Hafta sonunda Ay Akrep burcunda; sosyallik ve çevre edinme zamanı. Her yeni çevre sizler için bir avantaj ve tanışma fırsatı sunuyor.


Ay Aslan burcunda Pazartesi günü; aşk meseleleri, sevgiliyle barışma, randevulaşma durumlarınız var. Her meseleyi konuşmaktan hoşlanmıyorsunuz, bazen kendiniz düşünüp, kendiniz cevap veriyorsunuz; bu durumda karşınızdaki müneccim değil; bunu unutmamalı, istekleriniz için konuşmayı tercih etmelisiniz. Hafta ortasında Perşembe günü Terazi burcunda bir Dolunay gerçekleşecek; bu dolunay sizlerin yurt dışı bağlantı noktalarınızı tetikliyor. Bazı Kovalar yurtdışıyla iş yapmak, eğitime gitmek, seyahat etmek gibi konularda karar aşamasındalar. Bazı Kovalar ise uzak akrabalarla diyaloglarında sert ve gergin bir tutumdalar. Her ne olursa olsun; dolunaylarda sert durumlar, stres hakim oluyor maalesef. Neticede dengede kalmaya özen göstermek, uyumlu olmak sizin elinizde.


Günlük koşuşturmaların bolca olacağı, trafiği yoğun bir haftaya giriş yapıyorsunuz. Nereye yetişeceğinizi bilemeyebilir, bazı şeyleri ertelemek durumunda kalabilirsiniz. Burcunuzda gezinen ve retro olan Merkür, sizi geçmişle ilgili her konuda yenilenme, tazelenme, kafanızdakileri söküp atma ve sıfırdan başlama konusunda destekliyor. Yanlış anlaşılmalardan doğan sorunlara çözüm odaklı yaklaşacağınız bir zaman dilimindesiniz. Perşembe günü Terazi burcundaki Dolunay ile birlikte sır olarak hiçbir şey kalmayacak,  şunu unutmamalı ki ‘iki kişinin bildiği şey artık sır değildir’. Bundan kaçış yok. Gerçeklerle yüzleşme zamanı. Olumlu yönde olaylar olacak.


Önceki ve Sonraki
Haberler