İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (17 Nisan – 23 Nisan)

Tutulmaya doğru hızla gidiyoruz… Pazartesi günü Ay, Balık burcunda; yavaşlayıp dinlenmek için uygun bir gün. Salı günü yeni fırsatların aralanması söz konusu. Ayrıca kazalara açık bir gün. Çarşamba günü Ay, kapanma döngüsünde olacak. Bugün talihsizlikler yaşayabiliriz. Önemli iş ve projelerimizi bugüne denk getirmemeye çalışmalıyız. Perşembe günü yılın ilk tutulması bizi bekliyor. Son derecede bir tutulma var karşımızda. Bugünü milat kabul edip önümüzdeki minimum altı aylık süreç içerisinde yeni deneyimlerle taze bir sayfa açacağız. Ramazan Bayramı’nın ilk günü olan Cuma, Merkür’ün de retroya döneceği gün. Hafta sonu Venüs // Mars hizalanması ilişkilerde dengenin habercisi. Tanıdığımız, sevdiğimiz ya da çocukluğumuza şahit olmuş kişilerle güzel vakitler geçirmek için ideal olacak. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız da hafta sonu bizlerle... Ay İkizler ’de yani çocuksu bir enerjide olacak...

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
17.04.2023
Haftalık burç yorumları (17 Nisan – 23 Nisan)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Kadersel etkilerin olduğu bir haftaya girmektesiniz. İrade gücünüz, egonuz ön planda olacak ve fiziksel görünüşünüzde değişimler yapacaksınız. Geçmişten kurtulup yeniden başlama cesareti bulacaksınız. İlişkilerinizi mercek altına alacaksınız. Fevri kararlar alabilirsiniz, dikkat! Düşünmeden aldığınız her karar sonrası pişmanlık duyabilirsiniz. Ayrıca öfke patlamaları olabilir. Güneş’in Boğa burcuna geçişi; önümüzdeki günlerde maddi manevi kazanımlarınız ve beslenme şeklinizi etkisi altına alacak. Yediklerinize dikkat etmelisiniz. Maddi alanda somut adımlar atacaksınız. Bu hafta Merkür retro hareketine başlıyor. Kaçırdığınız fırsatları gözden geçirmeniz adına sizleri uyarıyor. ‘Dön bak, yapılandır’ günleri kapınızı çaldı. 21 Nisan’dan 15 Mayıs’a kadar maddi konularda oluşan aksaklıklar gündeminizde olacak.


Bu hafta her şeyden uzaklaşacaksınız. İnzivaya çekilerek iç dünyanıza yönelmek isteyebileceğiniz kadersel değişimler gerçekleşecek. Sizden saklanan sırlar açığa çıkabilir. Yüzleşmek istemeyebilirsiniz. Gerçeklerle başa çıkmayı öğrenmelisiniz. İhmal ettiğiniz sağlığınız sizi zora sokan süreçler yaşatabilir. Güneş sizin burcunuza geçiş yapıyor ve iyi ki doğdunuz Boğa burçları. Siz olmasaydınız güven, dayanıklılık ve somut değerlerin önemini nereden bilecektik. Fiziksel görünüşünüzde yapacağınız değişiklikle göz alıcı olmak isteyeceksiniz. 21 Nisan’da Merkür, Boğa burcunda retro hareketine başlayacak; sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz konular ortaya çıkabilir. Yanlış anlaşılmalar söz konusu olabilir. 15 Mayıs’a kadar etkisi devam edecek.


Sosyal çevreniz ile ilgili değişimler söz konusu. Değişim size arkadaşlarınız arasında elemeler yaptıracak. Sosyalleşirken kadersel karşılaşmalar yaşayacaksınız. Yeni arkadaşlıklar farklı guruplara girmenizi sağlayabilir. Sosyal medyada daha fazla görünür olacaksınız. Güneş’in burç geçişi ile önümüzdeki günlerde kendinizi sorgularken bulabilirsiniz. Öz değerinizi sorgulayacağınız bir süreç yaşayacaksınız. Küçük düştüğünüz, başarısız olduğunuz anılarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Bunu sürekli kendinize hatırlatıp değersizlik duygusunu kendinize yapıştırabilirsiniz, aman dikkat! Eleştirinin dozunu kaçırmayın. Merkür’ün 21 Nisan’d retro hareketi başlayacak ve sizden gizlenen olaylarla yüzleşmeler yaşayacaksınız. Zihniniz eskiye dönük olacak. 15 Mayıs’a kadar bu etki sizleri yorabilir.


Toplum önünde daha fazla görünür olmak isteyeceksiniz. Hangi konuda tecrübe edindiyseniz bunları başkalarıyla paylaşmaktan çekinmeyeceksiniz. Bu dönem ne kadar cesur olduğunuz konuşulacak. Hedefleriniz doğrultusunda ilerlemekten kimse sizi alıkoyamayacak. Güneş’in burç geçişi ile daha fazla sosyalleşmek isteyeceksiniz. Özellikle arkadaşlarınızla güzel sofralarda buluşmak için fırsatlar yaratacaksınız. Beslenme yetersizliği olan çocuklar için yardım kampanyalarında gönüllü çalışabilirsiniz. Bu hafta Merkür retrosu başlayacak ve eski arkadaşlarınız sizleri tekrar arayabilir. Sosyal medyada eski sevgilinizi stalklarken yanlışlıkla beğeni yapabilirsiniz, dikkat! 15 Mayıs’a kadar bu etki devam edecek.


Hayatı kavrayış şekliniz değişecek. Size rehberlik edecek bir bilgi karşınıza çıkacak ve bambaşka bir bilinçle yola devam edeceksiniz. Daha önce inandığınız her şey değişime uğrayacak. Bu kadersel etki ile uzak yerlere gitmek isteyebilirsiniz. Amaç yeni yerler görmek değil içsel dünyanızı keşfetmek olacak. Güneş’in burç geçişi ile önümüzdeki günlerde toplum önünde saygı duyulmak isteyeceksiniz. Bir yön belirleyecek ve bu doğrultuda ilerlemek isteyeceksiniz. Merkür’ün 21 Nisan'daki retro hareketi ile 15 Mayıs’a kadar sizden yaşça büyük kişilerle iletişim sıkıntıları yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılmalara açık olduğunuz bir süreç. Anne ile daha önce yaşadığınız bir durum tekrar ortaya çıkabilir.


Bu hafta, başkalarının size verdiği değer konusu gündeminiz olacak. Derin dönüşümler için kadersel değişimler yaşayacaksınız. Kaynakların ortak kullanımı ile ilgili hareketli bir süreç içinde olacaksınız. Geldiği gibi giden gelirinizi dengelemek isteyeceksiniz. Giderlerinizin daha fazla olduğunu fark edip ödemeler ile ilgili aksiyon alabilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile önümüzdeki günlerde eğitim, seyahatler, yurt dışı bağlantılı işler, akademik, hukuksal ve felsefi konular odağınız olabilir. 21 Nisan’da başlayacak Merkür retro hareketi 15 Mayıs’a kadar devam edecek ve akademik, hukuksal ve yurt dışı konularında başvurularda aksaklıklar yaşayabilirsiniz. İnancınızı sorgulayabilirsiniz.


İkili ilişkilerde bağımlı enerjiden kurtulmak isteyeceksiniz. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili kadersel temalar oluşabilir. Aldığınız kararlar sonrası ilişkinizi sonlandırmak isteyebilirsiniz fakat sağlam temele dayalı olan ilişkilerde de evlilik kararları alınabilir. Yaptığınız atılımlarla ilgili beklediğiniz işler sonuca ulaşabilir. Önümüzdeki günlerdeki Güneş'in burç geçişi alınan ve ödenen parayı nasıl tahsis ettiğinize dikkat çekecek. Güvenilir yatırımlar geliştirmeyi düşünmeli ve kredi hesaplarını idare etmek için yeni bir strateji benimsemelisiniz. Merkür, 21 Nisan'daki retro hareketi ile 15 Mayıs’a kadar krediler, ortak ödemeler, miras, nafaka gibi konularda önceden yapılandırmadığınız her şeyi size hatırlatacak.


Sağlıkla ilgili her konu gündeminizi oluşturacak. Sağlığınızla ilgili ertelediğiniz her türlü konunun üzerine gitmek isteyeceksiniz. Gün içerisinde yaptığınız her işte değişen koşullara ayak uyduracak ve ona göre ustaca yön vereceksiniz. Profesyonel çalışma hayatında iseniz disiplinli çalışmalarınızın ödülünü almaya hazır olun. Güneş’in burç geçişiyle ikili ilişkiler gündeminize oturacak. Hiç beklemediğiniz gündemlere maruz kaldınız. Artık son dönemeçler ve yıpranmalar. Merkür’ün 21 Nisan'daki retro hareketi ile 15 Mayıs’a kadar partneriniz ve karşınıza aldığınız kişiler ile olan iletişim dilinizde dikkatli olun. Zira iyi giden bir şeyi altüst edebilirsiniz. Eski eşiniz, beraber yaşadığınız kişileri hatırlayabilir, karşılaştırma yapabilirsiniz. Bu durum da yeni olan bir ilişkiye geçmenizi zorlaştırabilir. ‘İlişkide ne istiyorsunuz ve geçmişe neden tutunuyorsunuz?’ sorusunu sorun kendinize.


Aşk hayatınızda kadersel temalar işleyecek. ‘Aşka kendimi kapadım’ diyenlerin aşkı bulduğu, birlikteliği olanların belki bitirme kararı aldığı ya da evliliğe taşımak adına harekete geçtiği bir dönem sizleri bekliyor. Varsa çocuklarınızın gelecek hayatı ile ilgili aksiyon alacaksınız. Güneş'in burç geçişi, sorumluluk aldığınız konuları ön plana çıkacak. Yaptığınız girişimler ve hayatı kolaylaştırıcı çözümlerle etrafınızdaki kişilerin hayatı daha akıcı hale gelecek. Tek sorun, en son ne zaman kendiniz için bir şey yaptınız? Merkür, 21 Nisan'dan itibaren gerilemeye başlayacak ve gerileme 15 Mayıs'a kadar devam edecek. Ertelediğiniz her şey tekrar ve tekrar gün yüzüne çıkacak. Kargo gönderimlerinizde dahi yaşayacağınız sorunlar oluşabilir. İki kere kontrol etme günlerine hoş geldiniz.


Haftaya aile yaşantınızla ilgili kadersel değişimlere merhaba diyeceksiniz. Yeni bir ev almak, başka bir yere taşınmak söz konusu olabilir. Baba ile ilgili birtakım gündemler ortaya çıkabilir... Güneş’in burç geçişi ile önümüzdeki günlerde aşk hayatınız varsa, çocuklarınız odak noktanız olacaktır. Daha sağlam ilişkilere çekilebileceğiniz, bilgi paylaşımına tutkuyla bağlanacağınız bir dönemdesiniz. Merkür’ün retro hareketi 15 Mayıs’a kadar devam edecek ve eski aşklarınız kapınızı çalabilir ya da siz dönmek isteyebilirsiniz. Bu süreçte sabit düşüncelerle boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Değişmeyen düşünce yapınız sizi zorlayabilir.


Önümüzdeki hafta, kardeşlerinizle olan ilişkiniz ve yakın arkadaşlarınızla olaylara dikkat! Hiç beklemediğiniz bir anda agresif tutumlara maruz kalabilirsiniz. Değişmez gözüyle baktığınız dostlularınızın hayatınızdan gidişine şahit olabilirsiniz. Yeni bir eğitim almak isteyebilir, bununla ilgili aksiyon alabilirsiniz. Sürekli hareket halinde olabilirsiniz. Yakınlarınız sizin yardımınıza ihtiyaç duyabilir ve onlara akıl hocalığı yapabilirsiniz. Güneş’in burç geçişi ile önümüzdeki günlerde aileniz, yuvanız, emlak konuları odağınız haline gelecek. Aile içi huzurun daha çok önemli olacağı bu dönemde keyifli sohbetler yapmak, yemekler yemek isteyebilirsiniz. Merkür’ün 21 Nisan'daki retro hareketi 15 Mayıs’a kadar devam edecek ve emlak alım, kiralama konularında aksaklıklar yaşayabileceğiniz gibi aile içinde de iletişimsel sorunlarla karşılaşabilirsiniz.


Bu hafta maddi birikiminize odaklanacaksınız. ‘Ben neden daha az kazanıyorum?’ sorusu sizi sarabilir. Yeni kazanç kapılarını aralamak isteyebilirsiniz. Bunun için yeni sertifika programlarına katılmak isteyebilirsiniz. Şansınızı kendiniz yaratmak isteyeceksiniz ve kader de sizin yanınızda olacak. Beslenme şeklinizle ilgili uzun süredir ertelediğiniz her konu için harekete geçeceksiniz. Güneş’in burç geçişi ile önümüzdeki günlerde yakın çevreniz, kardeşleriniz ve eğitim alanına daha fazla odaklanacaksınız. Yeni şeyler öğrenmek isteyebilir ve kaçırdığınız fırsatları ise Merkür’ün 21 Nisan'da retro hareketine başlamasıyla tekrar elde edebilirsiniz. 15 Mayıs’a kadar kardeş ile iletişime dikkat!


Önceki ve Sonraki
Haberler