EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (16- 22 Mart)

Balık burcunda geçirdiğimiz son haftaya hoş geldiniz... Güneş Cuma günü Koç burcuna geçmeden önce Balık burcunun karanlık yönleriyle yüzleşiyoruz. Balık anne karnıdır, bilinçaltıdır, kolektif bilinçtir, etrafa yayılmayı, salgınları ve hastane gibi kapalı mekanları gösterir. Her yıl Balık burcunda bu temaları yaşamıyoruz ama bu yıl gerçekleşen Satürn-Pluto kavuşumu ve Ay düğümlerinin de etkisiyle zorlu bir Balık dönemi geçiriyoruz. Son derecelerde burç değiştirmeye hazırlanan Satürn’ün yani korkuların gezegeninde yardımıyla Dünya olarak bilinçaltımızdaki en büyük korku olan hayatımızı, sevdiklerimizi kaybetmenin korkusuyla sınanıyoruz.

profil
Serap Baytok
16.03.2020
Haftalık burç yorumları (16- 22 Mart)

Pazartesi günü Merkür’ün tekrar Balık burcuna geçişi ile haftaya başlıyoruz, retro sonrası Merkür eskiden kat ettiği yollardan tekrar geçecek, akıl karışıklığı ve gerçekliği bulunmayan haber/konuşmalara dikkat etmeliyiz. Cuma günü Güneş’in Koç burcuna geçişi Balık sezonunu bitirecek ve izole olma durumu ortadan kalkacak gibi görünüyor. Hastalığın yayılmasını azaltacak ya da hız kestirecek olan bu gösterge öbür taraftan aynı gün gerçekleşen Mars-Jüpiter kavuşumunun da etkisiyle öfkeyi, agresyonu ve düşünmeden aceleyle verilen kararları tetikleyebilir. Evde kapalı kalmanın ya da izole olmanın yarattığı basıncı spor ve hareket gibi sağlıklı yollarla dindirmeliyiz. En güzel haber ise Pazar günü Satürn’ün Kova burcuna geçmesi, yaşlı ve olgun insanlar göstergesi Oğlak burcundaki seyahatini bitiren Satürn, ileri yaşlardaki kimselerin hastalığa karşı düşük olan toleransında etkiliydi. Bu geçiş 2,5 senelik nispeten daha rahat bir dönem başlatacak.  Korku ve kaygılarımızın bizi ele geçirmediği, aşırı evham ile boşvermişlik arasında savrulmadığımız, akıl/mantık ve sağlığın kazandığı bir hafta diliyorum...


Bu hafta bedeniniz ve sağlığınız ile direkt irtibatta olacaksınız. Spor, beslenme ve sağlık prosedürleri ile ilgili sonuçlar alacağınız ya da direkt bunları yapmaya zamanında niyet edip de  başlayamadıklarınıza başlayabileceğiniz zamanlar olabilir. İş hayatınızı hızlandıracak gelişmeler yaşanabilir.


Kendinizi bu hafta yorgun hissedebilirsiniz, uzun zamandır kendinize durmak ve istirahat etmek için fırsat vermediyseniz, bünye olarak biraz daha hassas ve kırılgan bir zamandan geçiyor olabilirsiniz. Girişimler konusunda cesaretli olacağınız bir hafta, riskler almak konusunda fazla iyimser olmaktan çekinmenizde fayda var.


Bu hafta çevreniz ile sık görüşebilir, daha sosyal ve girişimci olmanız vesilesiyle yeni çevrelere katılabilirsiniz. Arkadaşlarınızla bazı anlaşmazlıklara düşebilirsiniz, fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Eşiniz ya da çevreniz ile birlikte olan ortak hesaplarınızda canlanmalar ve gelişmeler var, ekonomik krizleri atlatmak üzeresiniz.


Bu hafta işiniz ve kariyeriniz ile ilgili merak ettiğiniz sorulara cevaplar alacaksınız. Patronlarınız ve otorite figürlerinizle ilgili gelişmeler yaşayabilir, sorumluluk alanlarınız ile ilgili değişiklikler yaşayabilirsiniz. Eşinizin hayatında ya da birliktelikleriniz ile ilgili hızlı ve başlangıçlara sebebiyet veren gelişmeler yaşanabilir.


Bu hafta seyahat etme ihtimaliniz çok yüksek, akraba ziyareti sebepli ya da iş gezisi amaçlı yollara düşmeniz gerekebilir. Eşinizin akrabaları ile ilgili gündemlerinizde yeni gelişmeler yaşanacak, önemli konular tekrar masaya yatırılabilir. Yanınızda çalışanlar ya da çalışma arkadaşlarınız ile ilgili gündem ve gelişmeler yaşanabilir, öfkeli çalışanlar sebepli performans bozuklukları gerçekleşebilir.


Bu hafta size beklenmedik harcamalar yaptırabilir ya da belki de uzun zamandır yapacağınızı bildiğiniz bir ödemenin zamanı gelmiştir. Gergin bir hafta gibi görünse de aslında uzun süredir içinizi geren bir meseleyi çözecek ve dönüştüreceksiniz. Cesaret ve girişimler konusunda Mars desteği alacaksınız, sporun yoğun olduğu bir hafta olabilir.


Bu hafta ilgi odağınız ve tüm gündeminiz ilişkiniz, eşiniz ve ortaklıklarınız/ortağınız olabilir. Gökyüzü bu konularda bir netleşme, cevap alma sürecinde sizi olaylar ve gelişmelerle baş başa bırakacak. Ev ve aile ile ilgili beklenen gelişmeler gerçekleşebilir bu konuda aksiyona geçmekte zorlandığınız konularda daha aktif olacaksınız.


Bu hafta çalışma arkadaşlarınız ve size çalışan kimseler ile ilgili gündemleriniz olacak. Yakın akrabalar ve seyahatler hanesinde hareketlendirici Mars ve Jüpiter kavuşumu ile seyahat etmek durumunda kalabilir, yakın çevrenizle daha fazla görüşebilirsiniz.


Bu hafta, ilgi ve dikkatler sizin üzerinizde, çok daha görünür olacak ve cesaretli olacaksınız. Daha önce planlayıp yapamadığınız bir girişimi başlatabilecek cesarete bu dönemde sahip olabilirsiniz. Ekonomi hanenizde kavuşan Mars-Jüpiter, bir girişimden gelir elde edebileceğinizi bu hafta kendi değerinizi ortaya çıkaracak başlangıçlar yapacağınızı gösteriyor.


Bu hafta kariyer ile ilgili gündemler, ev ve aile yaşamına da yansıyor. İş hayatınızla ya da işverenlerinizle ilgili gelişmeler sizi derinden etkileyebilir. Yaşam alanınızla ilgili değişiklik yapmak, bu konuda karar veremediğiniz konuları çözümlemek adına gelişmeler yaşayacaksınız. Mars-Jüpiter kavuşumu burcunuzda gerçekleşiyor, agresyon ve aceleci davranışlar sergileyebilirsiniz, sakin olmanızda fayda var.


Bu hafta, size çok fazla eğitim ve seyahat fırsatı sunacak. Almak istediğiniz eğitimlerin başlangıç tarihleri ya da eğitim hayatınızı şekillendirecek önemli değişimler bu tarihlere denk gelebilir. İş amaçlı, eğitim ya da akraba ziyareti sebepli yolculuklara çıkabilirsiniz. Mars-Jüpiter kavuşumu biliçaltınızı tetikleyen bir evde, korkularınızla yüzleşebilir bazı korkularınızın yersiz olduğunu anlayabilirsiniz.


Bu hafta, Güneş geçişi ekonomik arayışlarınıza cevap verecek bir alanda gerçekleşiyor. Alacak/verecek dengenizi oturtacak gelişmeler yaşayabilir, daha önce maddi konular ile ilgili attığınız adımlara cevaplar alabilirsiniz. Mars-Jüpiter kavuşumu sosyal çevrelerinizi etkileyecek, bazı arkadaşlarınızla daha gergin ve sinirli konuşmalar yapabilir, haddini bilmeyen arkadaşlarınızla uğraşabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler