EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (16-22 Ağustos)

İçsel olarak güçlü dönüşümler yaşayabileceğimiz bir haftaya başlıyoruz. 16 Ağustos Pazartesi günü dünyevi hazlarımızın ve seçimlerimizin gezegeni Venüs kendi tahtı olan Terazi Burcu’na geçiş yaparak ikili ilişkilerimize heyecan getiriyor. Haftanın ilk yarısı yaşamlarımızda sağlam adımlarla ilerlemek isterken, daha mantıklı kararlar almak zorunda kalabiliriz. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
16.08.2021
Haftalık burç yorumları (16-22 Ağustos)
 • Mars ve Merkür Başak Burcu’nda birleşecek.
 • Sevdiklerimizle kafa kafaya verebiliriz. 
 • Aldığımız yeni kararları harekete geçirmek için gökyüzünün bizlere sunduğu fırsatları değerlendirmeyi deneyebiliriz.
 • Verimli ve üretken bir enerji hâkim olabilir.
 • Bu enerjiyi her türlü ticari faaliyetimizde ve önümüze gelen fırsatları iyice gözden geçirip sonra karar vermek için olumlu yönde kullanabiliriz.
 • İkili ilişkilerimizde de hararetli bir ortam oluşturabileceğini unutmayalım.
 • Ağzımızdan çıkan sözlerimize de dikkat etmeliyiz.
 • Farkında olmadan karşımızdaki kişilere çok eleştirel yaklaşmamalıyız.
 • Can yakabilecek söylemlerden de uzak durmalıyız.
 • Fazla detaylara takılabileceğimiz bu dönemde, baş ağrılarına ve bağırsak sistemi sıkıntılarına karşı da dikkatli olmalıyız.

 • Güneş ve Jüpiter’in oluşturacağı zorlayıcı atmosferin etkisiyle;
 • Ülkemiz genelinde, sağlık sektörü ile ilgili yaptırımları ve yeni kararları önümüze getirebilir.
 • Liderlerle ilgili beklenmeyen ani durumlara, söylemlere şahit olabiliriz.
 • Abartılı duygular içine sürüklenebiliriz.
 • 'Her şeyin doğrusunu ben bilirim' diyebiliriz.
 • Hayatımızdaki otorite figürleri ile krizli ortamlar yaratmamaya özen gösterelim.

29 derece Kova Dolunayı yaşayacağız. İkinci kez Kova Burcu’nda gerçekleşen bir Dolunay olacağı için bizlerin yaşamlarında önem arz eden bir zaman olabilir.

 

 • Dolunay esnasında Ay ile Geri (Retro) hareketindeki Jüpiter’in kavuşum enerjisi yaşamlarımıza şans ve bereket getirebilir.
 • Bireysel doğum haritamızda Kova Burcu’nun bulunduğu alanlarda daha önceden kaçırdığımız, değerlendiremediğimizi düşündüğümüz fırsatlar tekrar önümüze gelebilir ve yaşamlarımızda ikinci kez bizlere şans verebilir.
 • Tabiat ana, doğayı bu kadar hor kullanan insanoğluna küserek arkasını döndü ve bizleri kâinatta işleyen sisteme teslim ederek dengeye getirmeye hazırlanıyor. Bu enerjilerin doğal afetler açısından da çok önemli olduğunu unutmayalım ve her türlü kişisel tedbirimizi almaya özen gösterelim.
 • Dolunay enerjileri biraz yorucu olabilir ve içsel olarak gerginlikler yaşatabilir. 
 • Özellikle hafta sonu biraz iç sesimizi dinleyebiliriz. Bu süreçte kalabalıklar içinde yalnız kalıp ruhumuzu dinlendirmeyi, meditasyon ya da enerjinizi akıtabileceğimiz sporlar yapmayı deneyebiliriz. Olumlu düşüncenin gücüne inanarak, yaşama sağlam adımlarla yol almaya niyetlenelim…

 

Not: Yükselen burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz. 


Yeni bir haftaya ikili ilişkilerimizde artık önemli kararlar almak isteyerek başlayabiliriz. Uzun zamandır devam eden bir ilişkimiz var ise bu dönemin enerjileri ile ilişkimizi ciddiyete taşıyarak, ani bir şekilde evlenmeye karar verebiliriz. Çocuklarımızla ilgili yeni gündemlerimiz olabilir, belki bu hafta onların eğitimleri ile ilgili yeni kararlar almak isteyebiliriz. Önümüze yeni yatırım fırsatları çıkabilir. Günlük rutinlerimizde daha detaycı olabileceğimiz bu dönem içinde bağırsak ve beden sağlığımıza dikkat etmeliyiz.

Göklerin mesajı: Önemli kararlar alma zamanı.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni bir haftaya kariyer ve ailemiz ile ilgili önemli gündemlerimizin olduğu yoğun bir tempo ile başlayabiliriz. Programsız şekilde kısa seyahatlere çıkabiliriz. Ev almak, ev satmak veya ev değiştirmek gibi gündemlerimiz olabilir. Ailemizle ilgili huzursuzluk veren, gerilim yaratan konular var ise bu dönemin enerjileri ile istediğimiz dengeyi ve içsel huzuru yakalayabiliriz. Devlet kurumlarında beklediğimiz haberler var ise bu hafta olumlu yönde cevap alabiliriz.

Göklerin mesajı: Yaşam yolculuğunda ailenle birlikte huzur seninle.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya, ikili ilişkilerimizde ani farkındalıklar kazanarak ve önemli kararlar alarak başlayabiliriz. Bu dönem hayatımıza ortak aldığımız kişilerle bazı çözülmemiş havada kalmış durumlarımızı çözüme kavuşturabiliriz. Neticesinde yürümeyen ilişkilerimizi bitirme kararı alabiliriz. Sanatsal yeteneklerimizi ön plana çıkararak finansal anlamda kendimize yeni kapılar açabiliriz. İletişimde daha ciddi bir hale geçebileceğimiz bu dönemde kendimizi aile büyüklerimizle bazı sert ortamlar içinde bulabiliriz. Sevdiklerimizle aramızda krizli durumlar oluşturmamalı içsel gerginliklerden uzak durmalıyız. Küçük ev kazalarına karşı da ekstra tedbirli olmalıyız.

Göklerin mesajı: İçindeki yaratıcılığı fark et.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni bir haftaya finansal anlamda şanslı enerjilerle başlayabiliriz. Yeni başlangıçlar, yeni imzalar ve yeni kararlar alma dönemimiz olabilir. Ufak dokunuşlarla yaşadığımız evde tadilat kararı alabiliriz. Yakın çevremizle birlikte kısa bir seyahat programına dahil olabiliriz. Unuttuğumuz trafik cezası, vergi gibi ödemeler bu dönem kapımızı çalabilir. Ortak kazançlarımızın hareketlendiği bir hafta olabilir. Haftanın son günlerinde ikili ilişkilerimizde aradığımız huzur ve istediğimiz köklü değişimleri hayata geçirmek için uygun bir zaman olabilir.

Göklerin mesajı: Yaşamına ufak dokunuşlarla heyecan kat.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya, kendi ışığımızı parlattığımız içsel olarak huzuru yakaladığımız enerjiler ile başlayabiliriz. Çocuklarımız ile daha samimi duygular içinde olarak onların her türlü sorununa kolay çözümler bulabiliriz. Zihinsel olarak ilham gücümüz artabilir ve içimizdeki duyguları rahatlıkla yazıya dökebiliriz. Kadersel birlikteliklerimizdeki sıkıntıları iyileştirme zamanı olabilir. Kardeş, kuzen ve yakın çevremizle keyifli vakitler geçirebilir bol bol grup aktivitelerinde yer alabiliriz. Hafta sonu bir şeylerin artık eskisi gibi ilerlemediğini düşündüğümüz ilişkilerimizi bitirmek yönünde kararlar alabiliriz.

Göklerin mesajı: Karar verme zamanı.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni bir haftaya başlarken iç sesimize yönelmek ve yaşamdaki önceliklerimizi bir kez daha gözden geçirmek isteyebiliriz. Finansal açıdan biraz rahat nefes alabileceğimiz bu hafta yeni yatırım fırsatlarını da önümüze getirebilir. Ailemizdeki kadın figürlerden yana şanslı bir dönem yaşayabiliriz. Hafta sonu çocuklarımıza ve partnerimize karşı sakin kalmalı bilinçli olarak onlara karşı baskın tavırlardan uzak durmalıyız. Almayı unuttuğumuz, borç verdiğimiz paralarımız var ise bu haftanın enerjileri ile verdiğimiz kasamıza geri gelebilir. Araba almak ya da var olanı değiştirmek isteyebiliriz. Ekstra olarak kalp ve damar sağlığımıza özen göstermeliyiz. 

Göklerin mesajı: Sevdiklerine sevgini derinden hissettir.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya, sosyal çevremiz içinde ruhumuzun ışığını rahat akışta hissettirebileceğimiz olumlu enerjiler ile başlayabiliriz. Bu hafta arkadaş çevremizin aranılan isimlerinden olabilir, toplum önü konuşma gerektiren işlerde başarıyı yakalayabiliriz. Özgüvenimizi tazeleyebileceğimiz bu dönem ufak estetik dokunuşları da yaptırmak isteyebiliriz. İlişkilerimizden ve varsa çocuklarımızdan yana şanslı, huzurlu bir dönem yakalayabilir, yeni programlar içinde olabiliriz.     

Göklerin mesajı: Bilinçaltı duygularınla dövüşme, onları özgür bırak uçsunlar gökyüzüne...

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya, iş hayatımızda rahat bir nefes alarak ve kariyer alanlarımızda istediğimiz başarıları yakalayarak başlayabiliriz. İş başvuruları için uygun bir zaman olabilir ve yakın süreçte olumlu sonuçlar alabiliriz. Bağımlılıklarımızdan kurtulmak için bu haftanın enerjilerini değerlendirebiliriz. Çevremizde yaşanan yasak aşk olaylarına şahit olabiliriz. Ruhsal olarak kendimizi huzursuz hissedebileceğimiz bu hafta 'ya hep ya hiç' mantığına bürünerek, hayatımızla ilgili önemli kararlar almak isteyebiliriz. Kişisel harcamalarımıza da dikkat etmemiz gereken enerjiler hâkim olabilir.

Göklerin mesajı: Ruhunun ışığı ile parlama zamanı.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya, farklı kültürler keşfetmek isteyerek ve yeni insanlarla bir arada olarak başlayabiliriz. Kariyer alanlarımızda bazı farkındalıklar kazanarak önümüze gelen yeni teklifleri değerlendirmek isteyebiliriz. Sosyal çevremiz tarafından aranılan bir isim olabiliriz. Arkadaşım dediğimiz biri bize aşkını ilan edebilir. Bu dönem hayat bizi biraz olgunlaştırabilir. Kardeş, kuzen ya da yakın çevremizle bazı krizli durumlar yaşayabileceğimiz enerjiler hakim olabilir. Emlak alım veya satımdan yana şanslı olabileceğimiz bir hafta olabilir.

Göklerin mesajı: Sürpriz teklifler seninle.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya ortak gelirlerimizden yana şansı yakalarken her türlü gereksiz borçlanmalardan da uzak durmamız gereken enerjilerle başlayabiliriz. Kredi başvurusu için uygun bir hafta olmayabilir. Kariyer alanında olumlu yönde beklediğimiz terfi haberini alabiliriz. Ayrıca yeni iş başvurularımız için de bu haftayı değerlendirebiliriz. İkili ilişkilerimizde krizli durumlar yaşayabilir ve hayatımızda duygudan çok mantığımız ön planda olabilir.

Göklerin mesajı: İçine kapanma.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya ikili ilişkilerimizde önemli kararlar alarak başlayabiliriz. Kırgınlıklarımızı gidermek veya var olan ilişkimizi evliliğe taşımak için uygun bir dönem olduğunu hissedebiliriz. Yeni ilişkiler, yeni imzalar, yeni seyahatler gündemimizde olabilir. Finansal konularda önümüze çıkan yeni fırsatları değerlendirmek için uygun bir zaman olmayabilir. Aldanmalara açık enerjiler olduğunu unutmadan her duyduğumuza inanmayalım. Gündemimizde daha çok yurt dışı bağlantılı konular, eğitim ve sosyal medya odaklı işlerimiz olabilir. Eğitimle ilgili evrak teslimi ve başvuru için de ideal bir hafta olabilir.    

Göklerin mesajı: Her duyduğuna inanma.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Yeni haftaya, günlük rutinlerimizin yoğunlaştığı olumlu enerjiler ile başlayabiliriz. İş ortağımız ile hayata geçirmek istediğimiz bir projemiz var ise bu haftayı değerlendirebilir, önümüze gelen yeni fırsatları bir kez daha gözden geçirebiliriz. Hafta sonuna doğru unuttuğumuz bir devlet kurumu cezamız kapımıza gelebilir. Bu hafta biraz içimize yönelmek isteyebiliriz ve bizden yaşça olgun kadın figürlerine karşı da dikkatli olmamız gerekebilir. Kişisel bakım ve alışveriş için de uygun bir hafta olabilir. Vücudumuzu ödemden korumak için bol sıvı tüketmeyi ihmal etmemeli ayrıca kalp sağlığımıza da dikkat etmeliyiz.

Göklerin mesajı: Her karşına geleni dost bilme.

Mutlaka okuyun: Ağustos ayında burçları neler bekliyor?


Önceki ve Sonraki
Haberler