İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (14 Ağustos – 20 Ağustos)

Güneş-Venüs kavuşum etkisi bu hafta da başrolde... Özetle borsadaki yükseliş önümüzdeki aylarda değişiyor. Hissedarlar, verdiklerini geri toplayacak diyebiliriz. Bir de altın fiyatlarına dikkat! Unutmayın; her giden kaybın değildir, her gelen de nasibin değildir

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
14.08.2023
Haftalık burç yorumları (14 Ağustos – 20 Ağustos)

Haftanın deneyimi: Kendi geçmişimizdeki aynalarla aniden yüzleşmek ve ruhumuzun katmanlarındaki geçmişin izlerini fark etmek (Mars-Uranüs üçgeni ve Ay-Venüs kavuşumu).

Haftanın metaforu: Hayat sahnesinde dengede kalmak için cambazlık… Eyersiz ata binip dörtnala gitme dürtüsü…

Haftanın sorusu: Eyersiz atın üstüne binip tüm ölümcül risklerine rağmen onunla beraber gidecek kadar herhangi bir canlıya tam olarak koşulsuz şartsız hiç güvendik mi?

En önemlisi biz sevdiklerinize karşı koşulsuz şartsız tam olarak güvenebilecekleri bir ilişki sunduk mu? Sahi biz koşulsuz şartsız güvenilecek birisi miyiz? Sevdiklerimiz için hangi riskleri ne kadar süreyle göze alırız? Güvensizlik ve korkularımızın ardında ne var?

Haftanın tüyosu: Özgürlük ve değer kavramlarını sorgulayın.

Bu haftanın bize kazandırdıkları: Yeteneğimizin değerini keşfetmek. Buradaki değer, denizin derinliklerinden inci çıkarırken denizi ne kadar az bulandırdığımızla ölçülecek. (Ay-Satürn karşıt)

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Hafta başında eviniz, aileniz odak noktanız olabilir. Yeni Ay’ın etkisi ile aşk hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilirisiniz. Uzun süredir ilgilendiğiniz bir hobinizi artık etrafınıza sergilemek isteyebilirsiniz. Eğer çocuğunuz varsa, yeteneklerini keşfedebilirsiniz. Hafta sonuna doğru günlük işlerinizi hızla yerine getirmek isteyebilirsiniz. Yarım kalmış ne varsa tamamlamak isteyeceksiniz. Aldığınız her bir sorumluluğun üstesinden gelebilecek güçte olacaksınız. Kendinize fazla yüklenebilirsiniz, bu da sağlığınızın bozulmasına sebep olabilir; dikkatli olmanızda fayda var. Pazar günü ise ikili ilişkiler gündeminizde olacak.


Hafta başında iletişim trafiğiniz yoğun olabilir. Çevrenizdeki kişilerle empati kurabilir ve bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi ile aile veya ev içindeki ihtiyaçlarınızla ilgili yeni planlar yapmak isteyebilirsiniz. Bu planlar, aile üyelerinizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik veya evinizde yapabileceğiniz yeniliklerle ilgili olabilir. Büyüklerinizle ilgilenebilirsiniz. Onlardan alacağınız onayla kendinize güveniniz artabilir. Hafta sonu ilişkiler konusunda da olumlu gelişmeler olabilir. Bekarsanız, yeni biriyle tanışabilirsiniz. Eğer ilişkiniz varsa, ilişkinizi daha da güçlendirecek etkinlikler yapabilirsiniz.


Maddi değerlerinizi artırmak adına yeni ek kazanç yollarına başvurmak isteyebilirsiniz. Bu zamana kadar edinmiş olduğunuz farklı alanlardaki tecrübelerinizi kazanca çevirebilirsiniz. Yeni girişimleriniz için hayallerinizi gerçekleştirmek adına çevrenizle fikir alışverişinde bulunmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi ile bilginizi sunmaktan çekinmeyeceksiniz. Yeni bir eğitime başlamak isteyebilir ya da bir eğitimi bitirebilirsiniz. Ev içinde yapmak istediğiniz değişiklikler konusunda aile üyeleri ile fikir ayrılıkları ve bu nedenle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Bu durum huzurunuzu kaçırabilir. Süreci hafif atlatmak adına net ifadelerle ne istediğinizi anlatmak, sizi anlamalarına yardımcı olabilir.


Hafta başında sizleri motive eden şey, bağ kurduğunuz kişilerle bir şeyler yapma isteğiniz olabilir. Nostalji içeren filmler izlemek ya da müzikler dinlemek de sizi mutlu edebilir. Yeni Ay’ın etkisi ile sahip olduğunuz değerlerle ilgili bir sorgulama sürecine girebilirsiniz. Maddi koşullarınızın son zamanda yeterli gelmemesi ve kısıtlı harcama yapmanız, sizleri psikolojik olarak zorlayabilir. Standartlarınızı yakalamak adına yeni kazanç kapıları arayışı içine girebilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise bilginin güç olduğu inancıyla yeni bir eğitime katılım planları yapabilirsiniz. Hızlı kararlarla kısa mesafeli yerlere gitmek isteyebilirsiniz. Araç kullanırken dikkatli olmakta fayda var.


Hafta başında kendinize zaman ayırmak, sadece kendi iç dünyanızda olmak isteyebilirsiniz. Bu durum, hedeflerinize daha büyük bakmanızı ve kendinizi motive etmeniz için gereken ihtiyacı sağlamanızı kolaylaştırabilir. Yeni Ay’ın baş rol oyuncusu sizsiniz ve en çok da sizleri konuşacağımız bir süreci yaşatacaksınız bizlere. Görünür olmak, kendini ifade etmek isteği söz konusu olabilir. Toplum nazarında size dikte edilen tüm olgulardan sıyrılmak isteyebilirsiniz. Sıra dışı ilişkilere yelken açabilirsiniz. Sanatsal yönü kuvvetli çok farklı alanlarda kendini ortaya koymak isteyebilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise maddi koşullarınızı zora sokan harcamalarınızı gözden geçirebilirsiniz. Son zamanlarda gelen kazancın anında gitmesi sizleri huzursuz edebilir.


Hafta başında sosyal çevrenizle vakit geçirebilirsiniz. Çevrenizle empati kurabilir ve onların sorunlarıyla ilgilenebilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi, iç dünyanıza dönmenizi sağlayacak. Enerjinizin çekildiğini hissedebilirsiniz. Çocukluk döneminizde anne ve babanızın size verdiği değer yargılarını düşünebilirsiniz. Rüyalarda artış gözükebilir. Bu süreçte hangi şifa yöntemleri size iyi geliyorsa onu yapmanızı öneririm. Hafta sonuna doğru kendinizi daha aktif hissedebilirsiniz. Planlarınızı yerine getirmek için harekete geçebilirsiniz. Konuşmak, bir şeyleri aktarmak adına güzel etkiler yaşayabilirsiniz. Pazar günü ise gelir gider dengenizi düzene sokmak isteyebilirsiniz.


Haftaya başlarken toplumun size dikte ettiği kimlikle içsel bir çatışma yaşayabilirsiniz. Şu an bulunduğunuz konum sizin ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu, bunu sorgulayabilirsiniz. Yeni Ay, sosyal hayatlarınızda yenilikler ve değişimler getirebilir. Kendinizi daha özgür ve yaratıcı hissedebilirsiniz, bu nedenle yeni projeler başlatmak için de uygun bir zaman olabilir. Hayatınıza daha fazla tutku, özgüven ve yaratıcık gelebilir. Bu, kendinize inanmanızı ve hayatta istediğiniz şeyleri başarmanızı sağlayabilir. Cuma günü ise haraketli bir haftanın ardından dinlenmek isteyebilirsiniz. Kendi içinize dönmek sizlere iyi gelebilir.


Pazartesi günü kuvvetli sezilerinizle hayatınızın yönü ile ilgili değişiklik yapabilir ve bu konuda doğru seçimlerle ilerleme kaydedebilirsiniz. Ruhunuz bir rehber arayışı içinde olabilir fakat en iyi rehberin kendiniz olduğuna karar verebilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi ile ‘Değiştirmem’ dediğiniz her şeyi değiştireceğiniz bir süreç yaşayabilirsiniz. Kendinize yeni hedefler koyabilir ve bu doğrultuda ilerleyebilirsiniz. Özellikle bu hafta ‘Hayatta yapmam’ değiniz her şeyi yapabilme potansiyeline sahipsiniz. Dikkatli olmanızda fayda var zira büyük lafların yutulacağına vurgu yapıyor gökyüzü... Sosyal olduğunuz alanlarda harekete geçebilirsiniz ve bu hareketlilik karşınıza sürpriz insanlar çıkarabilir. Pazar günü ise derin bir sessizlik hakim olacak.


Mistik konulara olan ilginiz bu hafta artabilir ve yeni bilgiler öğrenmek için istekli olabilirsiniz. Bu, sorumluluklarınızın artmasına neden olabilir, ancak hedeflerinize ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz yetenekleri gösterme fırsatı da sunabilir. Ayrıca, günlük yaşamınızda beklenmedik konularla karşılaşabilirsiniz, ancak bu sizi farklı bakış açıları kazanmaya teşvik edebilir. Yeni Ay’ın etkisi ile yabancı kültürden biriyle aşk başlangıcı yapabilirsiniz. Karar vermeden önce ağırdan almanızda fayda var zira Venüs hala retro. Hafta sonuna doğru ise hedefleriniz konusunu gözden geçirebilirsiniz. Aldığınız sorumluluklar sizleri yormuş olabilir. Bu nedenle sosyal çevrenizle bir yerlere gitmek ve haftanın stresini atmak adına planlar yapabilirsiniz.


Haftaya başlarken ikili ilişkiler gündeminizde olacak. Hayatınızda o kadar çok değişimler oldu ki; kim kaldı, sizinle kimler yola devam ediyor bunu sorgulayabilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi ile başkalarının size verdiği değeri sorgulayabilirsiniz. ‘Kendi hayatımın dışında çaba harcadıklarım onlar için ne yaptığımın farkında mı?’ sorusu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Maddi açıdan ise git gide artan harcamalarınız bütçenizde derin delikler açarken bu durumu nasıl düzelteceğiniz konusu ana gündeminiz olabilir. Yaratıcı fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Uzun zamandır görüşmediğiniz, uzak mesafede olan bir arkadaşlarınızla iletişim kanalları ile görüşebilirsiniz. Size sitem dolu sözleri ile karşılaşabilirsiniz. Akademik bir alanda çalışan biri iseniz; emek, efor sarf ettiğiniz her şeyin ödülünü alabilirsiniz.


Hafta başında sorumluluklarınıza odaklanacaksınız. Mide hassasiyetiniz artabilir. Patili bir dostunuz varsa, onun ihtiyaçlarına yönelebilir, belki ona rahat edeceği yeni ortamlar oluşturabilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi ile ikili ilişkiler gündeminizde olacak. Yeni başlangıçlara adım atmaya hazırlanırken, bazılarınız ise geçmişte yarım kalan aşklarına yelken açabilir. Kendi değerinizi bilmediğiniz takdirde kimse sizin değerinizi bilemez, bunu arada bir hatırlamanızda fayda var. Hafta sonuna doğru ise takıntılarınız gün yüzüne çıkabilir. Öfkenizi bastıramayabilirsiniz. Hizmet ettiğiniz kişilerden takdir görememek sizleri üzebilir.


Hafta başında kendinize ait boş zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Duygusal tepkiler verebilir ve alıngan olabilirsiniz. Yeni Ay’ın etkisi ile günlük rutinlerinizde yenilikler yapabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak hallettiğiniz her şey için takdir görme ve beğenilme dürtüsü içinde olabilirsiniz. Ruh, beden ve zihin dengenizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Sağlık konusunda doktor kontrollerinizi yaptırmanızda fayda var. Hafta ortasından itibaren ikili ilişkiler odağınızda olacak; partnerinizin ihtiyaçlarına yönelebilirsiniz. Karşılıklı konuşmalar yapabilirsiniz. Birbirinizin artı ve eksi yönlerini söyleyebilir, anlaşmazlıkları ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog