İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (13-20 Mayıs)

Ay Başak burcunda başlıyoruz haftaya; Merkür ve Uranüs’le açısı uyumlu… Güneş’in ise Satürn ve Plüton’la olumlu açısı mevcut. Mantıklı, sağduyulu, sağlam, kararlı adımlar atmak için uygun bir hafta. Cumartesi günü ise Akrep burcundaki Dolunay ‘sil baştan yap’ dedirtiyor!

profil
Dolunay Karaca
13.05.2019
Haftalık burç yorumları (13-20 Mayıs)

Sevgili Koçlar, haftaya sağlık konuları, diyet, beslenme, spor gibi faaliyetlerde atak olarak başlamak istiyorsunuz. Kiracılar, kira işleri, yanınızda çalışanlarla ilgili konularda girişimleriniz var. Her işi aynı anda yapmaya çalışmak, çok fazla yorulmanıza ve tek bir şeye odaklanmamanıza neden olabilir. Cumartesi günü Akrep burcundaki Dolunay’da krediler, borçlar, faizler gibi konularda bitiş, tamamlanma yaşayacaksınız. İlişkilerde bu hafta küçük hareketler, büyük sonuçlar getirecek; bu yüzden atacağınız adımlarda veya konuşmalarınızda dürüstlük teması öne çıkacak. ‘Ya hep ya hiç’ mantığıyla hareket edeceğiniz bir süreç bu.


Sevgili Boğalar, haftaya zevk aldığınız konularla, hobilerinizle uğraşmak, aşk ve flörtler konusunda heyecanlar yaşamak, organizasyonlar yapmak gibi eğlenceli konularla başlıyorsunuz. Ay Başak burcunda ve açıları uyumlu; haftanın başında alacağınız kararlar işinizi kolaylaştıracak. Daha uyumlu ve hayatı akışına bırakmış bir Boğa var bu hafta karşımızda. Cumartesi günü karşıt burcunuz Akrep’te bir Dolunay meydana geliyor. Evlilik hanenize denk gelen bu Dolunay; aşk ve ilişki alanınızda bazı değişiklikler yapmanız gerektiğini vurguluyor. İsteklerinizi tek tek dile getirin.


Sevgili İkizler, haftaya ev ve aile konularınızla ilgilenerek başlıyorsunuz; isteseniz de istemeseniz de bu alanda ilgi ve destek almanız şart; ya da sizler aileye destek olmalı ve sorunları çözmelisiniz. Tadilat, tamirat, dekor değişikliği gerektiren durumlar olabilir. Ev taşıma, yer değişikliği gibi karar almanız gereken durumlar olabilir bu hafta. İlişkiler için para durumlarınızı ayarlamak, seyahatler planlamak, bütçeleme yapmak iyi bir fikir olacaktır. Cumartesi günü Akrep dolunayı ile gündelik işleriniz tamamıyla yerini yenisine bırakıyor. Bugüne kadar her ne yapıyorsanız artık değişiklik yapma vakti geldi. Bırakın, salıverin, rahatlayın; siz önünüze bakın. Kim nasıl istiyorsa öyle yapsın. Kendinizi çok yıprattınız.


Sevgili Yengeçler, Ay Başak burcunda haftanın başında; iletişiminiz güçlü, istediğinizi alabileceğiniz güce sahipsiniz. Yakınlarınız için fedakarlık yapmaktan çekinmiyorsunuz. Yardımlaşmaktan, alma verme dengesini korumaktan, kardeşleriniz, komşularınızla yapacağınız organizasyonlardan keyif alıyorsunuz. Burcunuzda güzel etkileşimler var bu hafta. Neye başlarsanız başlayın olumlu sonuç alabileceksiniz. Cumartesi günü ise Akrep burcundaki Dolunay’da çocuk konusu gündeme geliyor. Bekar olanlar için ise aşkta beklentileri biraz azaltmakta fayda var.


Sevgili Aslanlar; haftaya maddi konular, para çıkışları, ödemelerle başlıyorsunuz. Kazanç kapılarınız çoğalıyor. Yaptığınız işlerden beklemediğiniz gelir elde edebilir; birikimlerinizi mantıklı yatırımlarla taçlandırabilirsiniz. Güzel başladığınız haftaya Ay Terazi burcunda devam ediyoruz; iletişim ve pazarlama reklam konuları da hızlanmaya başlıyor. Daha çok iş daha fazla reklam ve halkla ilişkiler gerektiriyor. Yoğun ve koşturmalı bir haftadasınız. Cumartesi ise Akrep burcunda Dolunay meydana geliyor. Evinizde olmak, ailenizle vakit geçirmek, ev işlerinizi organize etmek isteyeceksiniz. İş ve ev konuları birbirine karışmış durumda; bu duruma bir çözüm üretmelisiniz. 


Sevgili Başaklar; haftaya Ay sizin burcunuzda başlıyoruz; Ay’ın açıları gayet olumlu haftanın başında; hevesli ve ataksınız. Yapılacaklar listeniz ise kabarmış durumda; kafanız dolu! Hepsini tek tek düzenlemek, sırayla işe koyulmak, temizleme yapmak için uygun bir hafta. Hafta ortasında parasal konularla ilgileneceksiniz. Ani harcamalar olabilir. Şok etkisi yaratacak bir teklif alabilirsiniz. Uranüs bu hafta Venüs ile kavuşumda; bu da hem iş hem de aşk adına ani hareketler getirebilir. Cumartesi Akrep burcundaki Dolunay’da yakın çevrenizden bir komşu veya arkadaşla aranıza mesafe koymanız gerekebilir. Bu mesafe kopmak, uzaklaşmak gibi bir şey veya taşınma olabilir. 


Sevgili Teraziler, Ay Başak burcunda hafta başı; bu durum sizler için monotonluğa sebep olabiliyor çünkü sizlerin 12. ev dediğimiz alanınıza denk geliyor. Birkaç gün kendinizi motivasyonsuz hissetseniz de Ay’ın sizin burcunuza geçmesiyle son bulacak; hafta ortasından itibaren güçlenmiş hissedeceksiniz. Olumlu şeyler düşünün olumlu olsun; geçmiş konularda pek çok başarı elde ettiniz. Sizi tedirgin eden şeylerden sıyrılma haftası bu hafta. Akrep burcundaki Dolunay sizleri para konusunda destekleyecek. Aradığınız cevapları alacaksınız. İş yerlerinden memnun olmayanlar için bitiş,kopma durumları olabilir. Mantıklı olmakta fayda var. Bağımlılıklar bazen çok yorucu gelebilir. Bırakılması gerekiyorsa karar vermelisiniz.


Sevgili Akrepler; haftaya Ay Başak burcunda başlıyoruz; sosyal işleriniz, arkadaş davetleri, iş toplantıları, çeşitli organizasyonlar haftanızı şenlendiriyor. Yoğun ve tempolu bir haftadasınız. Güneş’in de aldığı olumlu açılar sayesinde çalışmalarınızda, iletişiminizde, konuşmalarınızda sağlam adımlar atabileceksiniz. Cumartesi günü sizin burcunuzda bir Dolunay meydana geliyor. Bu Dolunay’da bırakılması gereken bir alışkanlığınız, bir zaafınız terk edilmeli. Arınmalı, kafanızdaki karmaşık duygulardan sıyrılmalısınız. Meditasyon, dua, şifalanmak yeniden sıfırdan başlamak için en ideal yol. Agresyon ve stres yaratabilir, gerginliğinizi atmanın yolunu mutlaka bulacaksınız.


Sevgili Yaylar, göz önünde olacağınız bir hafta; aile bireyleriniz, iş arkadaşlarınız, sevdiğiniz kişi ile sık sık diyalog içerisinde olacağınız ve karar mercii olarak size danışacakları bir haftadasınız. Çevrenizdeki herkes bir konuda kararsız; bunu çözmek için size danışıyor ve yardım istiyor olabilirler. Hafta ortasında umutlarınız artıyor; spontane karar almak, her yerde olmak, her yere yetişmek sizi yoracak buna dikkat edin; özellikle cumartesi günü Akrep burcundaki Dolunay’da sevdiğiniz kişiyle aranızdaki sıkıntılar için son damla olabilir. Tedirginlik duyabilir, neyi nasıl anlatacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bitmesi gereken ilişkiler bitebilir.


Sevgili Oğlaklar, uzak yerlere gitme fikri bir süredir aklınızda; birtakım verileriniz var elinizde ‘bu olmazsa şu… Olur, şu olmazsa diğeri olur’ gibi planlama ve geleceği düşünme içerisindesiniz. Kafanız karışık değil aslında tam tersi gayet net… Çünkü neyi nasıl planlayacağını en iyi bilen burç Oğlak burcudur. Hafta ortasında iş konularınız yoğunluk kazanıyor. Cumartesi ise Akrep burcundaki Dolunay çevresel olarak size bir arınma fırsatı tanıyacak; çevrenizdeki bazı insanlardan uzaklaşmak, eleme yapmak, belki sevgili diye tanımlayacağınız birinden tamamen vazgeçmek sadece arkadaş kalmak gibi durumlarınız söz konusu olacak. Yeni çevreler ise elbette her zaman seçenekler arasında.


Sevgili Kovalar, bu hafta Ay Başak burcunda başlıyoruz yeni haftaya; değişken ve bir o kadar da düzenli ve titiz bir burçta dolaşmaya başlayan Ay sayesinde sizler de ödemeleriniz konusunda titiz davranacaksınız. Ay’ın bu konumu sizde ödemeler, krediler, borçlar, ortaklıklar hanesine denk geliyor; dolayısıyla bu alanda düzenlemeler yapmak gerektiğinin altı çiziliyor. Hafta ortasında daha sakin bir Kova burcu var karşımızda; diplomatik ve suyuna göre şerbet verebilen bir yapıya bürüneceksiniz. Bu da pek çok şeyi halletmenize vesile olacak. Cumartesi Akrep dolunayında kritik bir karar sizleri bekliyor. Netlik kazanacak konular var.


Sevgili Balıklar; bu hafta Başak burcunda başlayan Ay, elle tutulur yeni vazifeler üstlenmenize neden olacak. İnsanlar sizlere güveniyor; dayanışma ve yardım bekliyor, ilgi bekliyor olabilirler çünkü çevrenize bu enerjiyi yayıyorsunuz. Pek çok işin üstesinden gelebilecek; neler hallettiğinize sizler de sevineceksiniz. Olumlu başlayan hafta; güçlü açılarla destekleniyor; atacağınız adımlar sağlam ve elle tutulur olacak özellikle aşk konusunda! Hafta sonu ise Akrep dolunayı sizi özlem duygusuyla baş başa bırakacak; belki kaybettiğiniz bir yakınınızı anacak ve onu kaybetmenin acısını hissedeceksiniz; acı olmadan sevinç olmuyor! Kaybetmeden kazanılmıyor, düşmeden ayağa kalkılmıyor! Bunu unutmamalısınız. Duygularınızla baş edebilecek güce sahipsiniz. Çünkü sizler doğuştan bu konuda yeteneklisiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog