EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (11 Temmuz-17 Temmuz)

Ay Yay etkisi ile başladığımız hafta başında iyimser bir atmosfer altında olacağız. Salı günü Ay’ın Oğlak burcuna geçmesi ile Dolunay’ın etkisini yoğun şekilde hissetmeye başlayacağız. Plüton etkili Dolunay hayatımızda ani değişen ve gelişen rüzgar etkisi yapacak. Venüs-Satürn üçgeni ile kalıcı ilişkiler başlayabilir. Güzellik ve estetikle ilgili rahat bir akış var. Çarşamba günü Dolunay’ın etkisi ile değiştirici ve dönüştürücü bir enerji hakim. Perşembe ve Cuma günü Ay Kova seyrinden dolayı arkadaşlık ilişkilerine önem vereceğimiz, biz kavramının öne çıkacağı bir dönem olacak. Perşembe günü Venüs Neptün karesinin etkisi ile gerçeklerle yüzleşmekte biraz zorlanabilir ve fazla hayalperest davranabiliriz; bu da bizi yanılgılara sürükleyebilir. Hafta sonuna doğru Ay, Balık burcunda seyredeceği için rüyalar ve sezgiler yoluyla aydınlanmalar yaşayabiliriz. Merkür Neptün sekstili de aktif olacağı için yaratıcılığımız artabilir, zihinsel anlamda daha aktif olabiliriz. Hayallerimizi imajine etmek için de uygun bir zaman dilimi. Haftanın son gününde de su enerjisini aktifleştirmek, su kenarlarında yürüyüşler yapmak yaratıcılığımızı artırabilir ve kimliğimizi idealist bir şekilde ortaya koymamıza yardımcı olabilir.

Haftalık burç yorumları (11 Temmuz-17 Temmuz)

Sağlığınızla ilgilenmek için güzel bir hafta. Özellikle yönetici gezegeniniz Mars’ın Boğa’ya geçmesi ile para ve maddi değer konuları gündeminizde yer ediyor. Yakın çevre, kardeş ve kuzenlerinizden birine borç para vermemeye dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz. Dolandırılma ve aldanma yaşama olasılığınız var. Bilinçaltınıza yönelik çalışmalar yapabileceğiniz, aile travmaları ve affetme meditasyonları yapabileceğiniz bir dönem. Yakın çevrenizden veya arkadaş çevrenizden göreceğiniz destek, biriyle tanışmanıza ve kalıcı bir ilişki yaşamanıza vesile olabilir. Ailenizden birinin vereceği destekle hayallerinizi süsleyen bir projeye başlayabilirsiniz.  

Haftanın deneyimi: Geçmişi bırak, geleceğe bak!


Abartılı harcamalara açık olacağınız hafta genelinde risk almamaya özen göstermelisiniz. Yakın çevrenizden alacağınız destekler sizi geleceğinize taşıyabilir. İletişim trafiğinizin ve kısa seyahatlerinizin arttığı bir dönem geçirebilirsiniz. Kariyerle ilgili konularda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Zam alma, unvan değişikliği gibi gündemleriniz olabilir. Yönetici gezegeninizin hem olumlu, hem de olumsuz açısı olduğu için ideallerle gerçekler arasında sıkışmış bir enerjide hissedebilirsiniz. Büyük resme odaklanırken anı kaçırma riskiniz mevcut. Hafta sonuna doğru gruplarla birlikte hareket edebilir, yaşam keyfinizi artırabilirsiniz.  

Haftanın deneyimi: Büyük resme değil, sahip olduklarına odaklan!


İkili ilişkilerinizle, ortaklıklarınızla hareket etmek için ideal bir hafta. Kadınlardan alacağınız destekler sizi yurt dışı bağlantılı konularda, yayıncılık ve akademi konularında başarıya itebilir. Hafta sonuna doğru seyahate çıkabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür’ün Neptün ile yaptığı açı hayallerinize giderken idealist bir şekilde davranmanıza vesile olabilir. Hayattan aldığınız keyfin düştüğünü hissedebilirsiniz. Ev ortamlarınıza, yaşadığınız alanlara yaptığınız harcamalarda da artış söz konusu olabilir. Beslenme konusunda aşırılıklar yapabileceğiniz bu hafta size birkaç kilo aldırabilir.  

Haftanın deneyimi: Birkaç şeyi bir arada yapmak yerine, önce birini halletmeyi dene.


Günlük rutinleriniz, kendiniz ve varsa evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir ve bunlardan keyif alabilirsiniz. Gizli ilişkilere çekilebilirsiniz. Arkanızdan dönen bazı şeylerle ilgili farkındalık kazanabilir, yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Alacak verecek, kredi, nafaka, miras gibi konular gündeminizde olabilir. İlişkileriniz ve ortaklarınızla alakalı bazı durumlar sizi yanıltabilir ve bunlara fazla anlam yükleyebilirsiniz ve aşırı hassas ve alıngan davranabilirsiniz. Bu haftaki Dolunay sizin karşıt burcunuzda. Kimi karşınıza aldığınıza dikkat edin! Olayların iç yüzünü görmeden karar almamanız, sizin adınıza daha faydalı olacaktır.  

Haftanın deneyimi: Fazla dürtüsel davranmak ilişkilerinizi zorlaştırabilir.


Hareketli başlayacağınız hafta başında size keyif veren kişilerle görüşebilir, sosyalleşebilirsiniz. İş hayatınızda atacağınız yeni adımlar kalıcı başlangıçları da beraberinde getirebilir. Kadın figürlerden destek alabilirsiniz. Hafta sonuna doğru kendi içinize dönmek, geri planda ve yalnız kalmak isteyebilir, şifa ve meditasyon çalışmalarına yönelebilirsiniz. İdealize ettiğiniz projelerin beklentinizi tam karşılamadığını düşünebilir, bu nedenle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Üçüncü şahıslar tarafından kulağınıza gelen konularla ilgili tek başına karar almak ve yargıda bulunmak yerine bir başkasının fikrini alarak ilerlemeniz, ikili ilişkileriniz adına faydalı olacaktır.  

Haftanın deneyimi: Midyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olma! 


İş hayatında statünüz yükselebilir, bir proje teklifi alabilir ya da maddi kaynaklarınızı artırabilirsiniz. Hep aksattığınız diş probleminiz bu hafta sizi doktora mecburen götürtebilir. Diz ve kemiklerinizle ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız için çalışma alanlarında basit Satürn sembolikleri bulundurabilir ya da kemik suyu kaynatarak tüketebilirsiniz. Bu süreç, kendinizle ilgili net kararlar almak ve bunların neticesinde adımlar atmak için destekleyici görünüyor. Ancak aceleci kararlar almamak, sakin ve akışta kalarak olayları gözlemlemekte fayda var.  

Haftanın deneyimi: Potansiyelinin farkına var ve kendi kendine hayıflanmak yerine onu açığa çıkar.


Haftanın ilk gününde iletişim trafiğiniz artabilir. Eğitimler, kısa seyahatler, kardeşler, yakın çevre gibi konular gündeminizde yer alabilir. Tatil planlarınızda bazı aksamalar yaşanabilir ya da sizin hayalini kurduğunuz şekilde olmayabilir. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün Neptün’le yapacağı dik açı, genel anlamda ikili ilişkiler alanında sizi zorlayabilir ve aldanmalar, kafa karışıklıkları gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Online alışverişlerinizde fazla harcama yapmak, kozmetik ürünlerine para yatırmak sizi borca sokabilir ve sonrasında ödemek zorunda kalırken abartılı davrandığınızı fark edebilirsiniz. Bu nedenle alışveriş çılgınlığına dikkat etmenizi ve bilinçli tüketici olmanızı tavsiye edebiliriz. Çocuklarınızın başarısına şahit olabilirsiniz. Eğer flörtünüz varsa, ilişkiniz kalıcı bir hale gelebilir ya da bu dönem öylesine başladığınız bir ilişki sizin ileri vadede eşiniz olabilir.  

Haftanın deneyimi: Çılgın tüketici değil, bilinçli tüketici ol.


Parasal konular gündeminizde. Kredi çekmek ya da birinden borç almakla ilgili kararsız hissedebilirsiniz. Çocuklarınızın bağışıklığı düşebilir. Besin zehirlenmeleri ihtimaline karşı da dikkatli olmanız gereken bir süreç içerisindesiniz. Yaratıcılığınızın arttığı, ilham perilerini omzunuzda hissettiğiniz bir hafta olabilir. Eğitim, yayıncılık, yazarlık gibi konularda da kendinizi gösterme potansiyeliniz var. İkili ilişkiler konusunda aldanmalara açık olacağımız bu süreç içerisinde gerçeklerle yüzleşmek, sorunlardan kaçmamak yararınıza olabilir. Hafta sonuna doğru yatırım yapmak, bir projeye başlamak isteyebilirsiniz; ancak dikkatli olmanızda ve olayların birçok yönünü görmenizde fayda var. Sizler sezgiselliği fazla olan ve bu anlamda da kendisine güvenen bireylersiniz, ancak fazla kuruntu içerisine girmemek ve sakince ilerlemek ilişkilerinizi kurtarma yönünde size iyi gelecek. Hafta sonu yakın çevre, kardeş ve kuzenlerinizle bir arada olmak ve kısa seyahatler söz konusu olabilir.  

Haftanın deneyimi: İçindeki değişim enerjisini ortaya çıkar, hayallerine doğru korkmadan ilerle.


Haftaya sizin enerjinizle başlıyoruz; dolayısıyla kendinizi iyi hissedeceğiniz bir hafta olabilir. Ortaklı konular, krediler, borçlar gündeminizi bir hayli meşgul edeceğe benziyor. Farklı ve sıra dışı bir şeyler yapma ihtiyacınız artıyor, bu nedenle projelerinizi uygulamaya koymak için uygun fırsatlar elinize geçebilir; değerlendirmenizde fayda var. Hafta sonu şifa çalışmalarına yönelebilir, yoga, meditasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Bir arkadaşınıza içinizi dökmek ya da bir psikolog yardımı almak size çok iyi gelecektir. Yüklerinizden kurtulma ve rahatlama ihtiyacınız artıyor. Arkadaş çevrenizden birileri tarafından kandırılmalara açık bir enerji hakim. İyi niyetinizin suistimal edilmesine karşı önlem almalı ve temkinli yaklaşmalısınız. Bu dönemde yapacağınız evlilik ve ortaklıklar kalıcı olabilir.  

Haftanın deneyimi: Herkesi kendin gibi görme, şans seninle.


Artık tek değilsiniz. Tek başınıza kararlar almaktan uzak bir hafta sizi bekliyor. Evlilik ve ilişkiler gündeminizde yer alacak. Nişan, söz gibi konular gündeminizde olabilir. İşte aşk yaşama olasılığınız var ya da iş yaşamında tanıştığınız biriyle evliliğe giden kalıcı bir beraberlik söz konusu olabilir.  İş hayatında ve günlük rutinlerinizde ödüller aldığınız bir süreç sizi bekliyor. Burcunuzda gerçekleşen Dolunay’ın etkisiyle farkındalık kazanacak ve hatanın hep başkasında olmadığını anlayacaksınız. Çuvaldızı belli süre kendinize batırmak gerekebilir. Ama bu demek değildir ki sadece siz suçlusunuz…  Maddi anlamda ise elinizin rahatladığı bir dönem olabilir; ancak gereksiz harcamalara da dikkat etmekte fayda var.  

Haftanın deneyimi: Görünür olma zamanı geldi.


Ciddi başlamadığınız bir ilişkiniz ciddiyete taşınabilir. İç dünyanızda o kişi ile devam edip etmeme noktasında gelgitler yaşayabilirsiniz. Eğer varsa çocuklarınızla alakalı keyfi harcamalarınız söz konusu olabilir. Grup çalışmalarına daha açık olduğunuz bir dönemden geçiyorsunuz, fikir alışverişleri yaparak yaratıcılığınızı artırabilirsiniz. İlham kapılarınız açık. İş hayatında sorumluluk aldığınız bir dönem olabilir. Günlük rutinleriniz artabilir, evcil hayvan sahiplenmek isteyebilirsiniz. Eğer evcil hayvanınız zaten varsa, onunla ilgilenmek size sorumluluk alanlarınızda da başarı getirebilir. Hayattan beklentilerinizi daha gerçekçi ve somut bir temele dayandırmak isteyeceğiniz bu hafta, fazla iyimserlikten ve hayalleri aşırı idealize etmekten uzak durmak faydanıza olacaktır.  

Haftanın deneyimi: İçindeki ilham perilerine kulak ver ve yaratıcılığını ortaya çıkar.


Haftaya hareketli başlıyorsunuz, hayallerle gerçeklerin iç içe girdiği bir haftayı deneyimleyebilirsiniz. Bir taraftan aile ile ilgili konular gündemde iken, bir taraftan da evinizle ilgili dekorasyon çalışmaları içinde olabilirsiniz. Evin sorumlulukları ile ilgilenmek bu hafta iyi olabilir. Tatil planları, aile ziyaretleri nedeniyle ertelenebilir. Çocuk hayali kuruyorsanız, bu dönemde destekleniyorsunuz. Sosyal gruplarda aktifleştiğiniz, kalabalık gruplar içerisinde yer aldığınız bir hafta sizi bekliyor. Yaratıcılığınızın ve üretkenliğinizin arttığı bu hafta akışta kalmamalı, kendinizi göstermeli ve sanatçı özelliklerinizi göstermelisiniz.  

Haftanın deneyimi: Teslimiyet bilincini bırak, içindeki ilhama güven ve kendini göster. 


Önceki ve Sonraki
Haberler