İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (10 Temmuz – 16 Temmuz)

Birçok kararsızlığımızın ve seçimlerde özgür olamamanın verdiği acı ile yüklüyüz. Bu hafta çevremizden gelecek haberler doğrultusunda sağlam kararlar alma başarısı bizi kucaklayabilir. Önemli olan hislerimizi kontrol edebilmek ve umutsuzluğu bir kenara itebilmek. Her an her şeyin olabileceğini evren bize kanıtlıyor. Geceden sabaha zamlar gelebiliyor örneğin... Bunun tam tersine de açılmalar olabilir. Evren iyi ile kötüyü ayırt edemez! Bunu kutuplaştıran bizleriz. Bizim neye iyi ya da neye kötü dediğimiz bizim yaşamımızda şekillenir. O halde ani değişimlere kucak açabiliriz

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
10.07.2023
Haftalık burç yorumları (10 Temmuz – 16 Temmuz)

Kariyer–Para: Bu hafta ön görüşmeler, teklifler alma, araştırmalar yapma haftası. Başkalarının tavsiyelerine kulak kabartma zamanı. Önümüzü görme konusunda kontrolümüzü kaybetmiş olabiliriz fakat çevremizdekilerin nasıl hareket ettiğini gözleyerek fikir elde edebilir ve yaşamımızı yeniden planlamak için o cesareti tekrar kazanabiliriz. ‘O kişi kredi mi çekmiş, aracını mı satmış... Hımm... Ben de şunu şöyle yapabilirim’ gibi gözlem içinde olmak bu haftanın konusu.

İlişkiler: Kırgınlık, öfke, alan sınırları ihlalleri bu hafta bizi bekliyor. Kendi çekiciliğimizi, karizmayı artırabilmek için fırsatlarımız var. Fakat kırgınlık, küskünlük gibi durumlar yaşıyorsak her şeyi koy verme hissine bürünebiliriz. Kök nedenimiz; konfor alanımızın ve alışmış olduğumuz düzenimizin bozulmasını istememekte yatıyor. Fakat kalıcı ve sağlam birliktelikler için bazı şeyleri göz ardı etmeye, bile isteye razı gelmeye ihtiyacımız olabilir. Bu hafta ilişkilerde destek açılarını değerlendirmek için eleştirilere tahammülsüz bir tavır sergilemekten uzak durmalıyız.

Mıknatıs metaforu: Haftanın açıları mıknatıs metaforunu öne taşıyacak. Sevgi, keyif, mutluluk, zenginlik, başarı, canlılık, neşe, cömertlik ve yaşamın tüm güzel yönleri hepsi bizim titreşimimizle ilişkilidir. Nasıl titreşiyorsak o kadarını çeken bir mıknatısız.

İstediğimiz bolluk ve bereket bize sadece hazır olduğumuzu düşündüğümüz zaman gelecek. Kişisel anlamda da, toplumsal anlamda da ‘neleri hak ettiğimizi’ sorgulayacağız.

İhtiyaç duyduğumuz şeyleri hayatımıza çekmek için harekete geçmeli ve ihtiyaç duyduklarımızın bize ulaşacağına, onların bizim hakkımız olduğuna emin olmalıyız. Başarı; emek harcayarak ve düzenli çalışma sonucunda elde ettiğimiz kazançtır.

Haftanın sonunda ise başarının kendimize inanmak, elimizden geleni yapmak ve herkes için en iyi sonucu elde etmek olduğunu hatırlayacağız. Kabul edelim ki titreşimimiz arzu ettiğiniz sonucun titreşimiyle uyumlu olduğunda başarıya ulaşırız. İşin güzel tarafı buradaki Jüpiter (erdem) ve Satürn (karmanın lordu) sayesinde iyilik yaparken başarıya ulaşmamızın, ruhumuzun yükselişe doğru yaptığı yolculuğu hızlandırdığını fark edebiliriz.

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Dopdolu hareketli bir haftaya hazır mısınız? İstediğiniz şey ne ise onu almak için mücadeleden çekinmeyeceğiniz, hayatı gelişine yaşayacağınız, aynı zamanda gündelik işlerinizde hızlı, pratik çözümlerle yolunuza devam edeceğiniz etkiler gündeminizde olacak. Mars’ın burç geçişi ile günlük rutinlerinizi gerçekleştirirken dikkatli, planlı ve hızlı hareket edeceksiniz. Eğer patili bir aile üyeniz varsa, bakımı ile daha fazla ilgilenebilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ile yaratıcılığınızın arttığı, kur yaptığınız, size mutluluk veren şeylere yöneleceğiniz bir süreç içerisinde olabilirsiniz. Konuşmalarınızla kişileri kendinize hayran bırakabilirsiniz.


Hafta başında sinirli ve öfkeli bir tavır içerisinde olabilirsiniz. Mücadele yeteneğinizi kaybetmişlik hissi sizi yorabilir. Hafta ortası güveninizin yerine geldiği, hayata daha ılımlı baktığınız bir süreç olacak. Mars’ın burç geçişi ile bu dönem maddi kaynaklarınızı artıracak yeni hobiler keşfedebilir ve bu yönde girişimde bulunabilirsiniz. Eğer çocuklarınız varsa aşırı hareketli davranışları sizleri yorabilir, bu nedenle enerjilerini sarf edecekleri bir şeyle meşgul olmalarını sağlayabilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ile aile içinde sözlerinizin daha fazla dikkate alınmasını isteyebilir, yaratıcı fikirlerle evinizde değişiklikler yapabilirsiniz. Konuşurken aşırı güvenden kaynaklı yanlış anlaşılmalara maruz kalabilirsiniz, dikkat!


Haftaya başlarken kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Yalnız kalmak size iyi gelebilir ve kendinizi dinleyerek içsel maneviyatınızı besleyebilirsiniz. Maddi kaynaklarınızı koruma altına alma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu nedenle bütçenizi gözden geçirerek tasarruf yapmanız gerebilir. Mars'ın burç geçişiyle, ev ve ailenizi dış tehlikelerden korumak için organizasyon becerilerinize güvenmenizi sağlayabilir. Bu, güçlü bir bağımsızlık hissi uyandırabilir ve kendinizi daha özgür hissetmenizi sağlayabilir. Merkür'ün burç geçişi, yaratıcılığınızı ifade etme konusunda size yardımcı olabilir ve iletişim kurduğunuz kişileri kolaylıkla ikna edebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek için fırsatlar yaratabilir ve diğer insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir döneme girebilirsiniz.


Odak noktanız ne ise onu geliştireceğiniz bir haftaya giriş yapmaktasınız. Sosyal çevrenizdeki kişilerle daha yakın ilişkiler kurma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu kişilerin düşüncelerinden beslenerek bakış açınızı genişletebilirsiniz. Mars'ın burç geçişiyle yazılı ve sözlü ifade becerilerinizi geliştirmeniz için fırsatlar elde edebilirsiniz. Öğrenmek için organize olup kararlı adımlar atarken, kararsızlıklara dikkat etmeniz önemli. Merkür'ün burç geçişi, yaratıcı fikirlerle dolup taşmanıza neden olabilir. Bu dönemde mal varlığı konularıyla ilgili olarak becerilerinizi ve yeteneklerinizi ortaya koyabilirsiniz.


Kullandığınız sözcüklerin büyüsü ile herkesi kendinize hayran bırakacaksınız. Gelecek planlarınızla alakalı birtakım girişimlerde bulunmanız muhtemel. Hafta ortasında hedeflerinize odaklanıp bu doğrultuda hareket edeceksiniz. Hafta sonu kendinizi evinizde inzivaya çekmek isteyebilirsiniz. Mars’ın burç geçişi ile maddi kaynaklarınız konusunda ihtiyatlı davranacaksınız ve ustaca hamlelerle kazancınızı artırabilirsiniz. Hızlı para girişleri olduğu gibi çıkışların da olacağı bir süreç sizleri bekliyor. Merkür’ün sizin burcunuza geçişi ile motivasyonunuzu artıracak birçok alanda yeni fikirleri ortaya koyabilirsiniz. Yaratıcılığınız ön planda olacak. Fikirlerinizi sunarken başkalarının da hayatınıza katkı sağlayacağını unutmamalısınız.


Emek, efor ve zaman yönetimini iyi kullanacağınız bir haftaya giriş yapmaktasınız. Mars’ın sizin burcunuza geçişi ile birçok alanda ilerlemek isteyeceksiniz. Planlarınızı hayata geçirirken en ince ayrıntısına kadar düşünüp ona göre hareket edeceksiniz. Kilo vermek isteyenler için güzel bir dönem. Başarı elde etmeye çalışırken karşınıza çıkacak sorunlarla ilgili çatışmalardan, motivasyonunuzu kaçıracak olaylardan kaçınmaya dikkat etmelisiniz. Merkür’ün burç geçişi ile çocukluk döneminden kalma birtakım anılar gün yüzüne çıkabilir. Özellikle o dönem sözlerinizin, kendinizin yok sayılması gibi konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.


Haftaya başlarken hayatınızda olan kişilerin ihtiyaçlarına göre hareket edebilirsiniz. Yapacağınız aktivitelerle hayatınızdaki kişilerle bağınızı güçlendirebilirsiniz. Sorumlu olduğunuz her konuda ilerleme kaydedebilirsiniz. Mars'ın burç geçişiyle birlikte içsel öfkeniz artabilir. Ani öfke patlamaları söz konusu olabilir. Takıntılarınız artabilir, fiziksel enerjinizin çekildiğini hissedebilirsiniz. Merkür'ün burç geçişiyle sosyal çevrenizle birlikte organizasyonlar düzenleyerek insanların birbirleri ile kaynaşmasına ve iletişim kurmasına vesile olabilirsiniz. Bu sayede aynı düşünceleri paylaştığınız insanlarla iletişim içinde olmak isteyebilirsiniz.


Haftaya başlarken günlük işlerinizi hızlı bir şeklide halledebilirsiniz. Baş ağrıları ile boğuşmak durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle bilgisayar ve telefon ekranlarından biraz uzaklaşmakta fayda var. Hafta ortasında ikili ilişkiler, sığındığınız liman haline gelebilir. Güven duygunuzu tazeleyebilirsiniz, insanlarla aranızdaki bağ artabilir. Mars'ın burç geçişiyle sosyalleşmek isteyebilirsiniz. Hedeflerinize ulaşmak için mücadele etmeniz gerekebilir, ancak arkadaşlarınızın desteğiyle başarılı olacağınızdan emin olabilirsiniz. Merkür'ün burç geçişiyle ustalaştığınız konularda yaratıcı fikirlerinizle göz doldurabilirsiniz. Kendinize fayda sağlayacak adımlar atarak işlerinizi kolaylaştırabilir ve başarılı organizasyonlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu süreçte, sizden yaşça büyük kişilerin takdirini kazanabilirsiniz. Çok fazla ‘ben bilirim’ davranışından kaçınmaya, etrafınızı dinlemeye önem vermelisiniz.


Hafta başında sizi mutlu edecek şeylerle uğraşmak isteyebilirsiniz. Sevgilinizin, varsa çocuklarınızın ihtiyaçlarına yönelebilirsiniz. Günlük rutinlerinizde maneviyatınızı besleyecek çalışmalara yer verme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu çalışmaları yaparken kendinizi daha huzurlu hissedebilir ve ruhsal olarak da rahatlayabilirsiniz. Mars’ın burç geçişi ile hareketli bir süreç sizleri bekliyor. Toplumun sizden beklentilerini karşılamak için çaba harcayabilirsiniz. Bu dönemde hedeflediğiniz konularda planlı programlı hareket edeceksiniz, aksilik çıkması takdirde öfkelenebilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ile kendi iç dünyanızda yolculuk yapabilirisiniz. Bu süreçte edineceğiniz bilgi size rehberlik edebilir. Adli makamlarda işleriniz varsa bu süreçte halledebilirsiniz.


Pazartesi gününe ailenizin ve evinizin ihtiyaçlarını düşünerek başlayabilirsiniz. Bu konuda sorumluluklarınız artabilir. Aile büyüklerinizin hafta ortasında farklı düşüncelerini dinlediğiniz takdirde, sizi hayatta ileriye taşıyacak fikirlerle karşılaşabilirsiniz. Ancak bu süreçte karşınızdaki kişileri iyi anlamak adına iletişim kurarken dikkatli dinlemeli ve sabırlı olmalısınız. Mars'ın burç geçişiyle, düşündüklerinizi ve inandıklarınızı cesurca dile getirmek, uzun vadeli hedefler belirlemenize yardımcı olabilir. Merkür'ün burç geçişi ise sorgulayıcı bir zihinle düşüncelerinizi ifade etmeniz için bir fırsat sunabilir. Bu dönemde, yaratıcı bir şekilde düşüncelerinizi ifade edebilir, oluşacak düşünce çatışmalarından kurtulabilirsiniz.


İletişime dikkat! Çevrenizdeki kişilerle iletişim kurarken öfke patlamaları yaşayabilirsiniz. Dinlemeden, birden fevri çıkışlarınız kişilerin incinmelerine yol açabilir. Boş zamanlarınızda yeni bilgiler edinmek veya merak ettiğiniz hobiler hakkında araştırma yapmak, zihninizi aktif tutarak kendinizi geliştirmenize yardımcı olabilir. Evcil hayvanlarla daha duygusal bir bağ kurmak, sizi mutlu edebilir ve birbirinize iyi gelebilirsiniz. Mars'ın burç geçişi, daha hızlı organize olmanızı ve risk alacağınız bir süreci anlatıyor. Yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için planlı bir şekilde harekete geçebilirsiniz. Merkür'ün burç geçişi, karşınıza aldığınız insanları yeniden keşfetmeniz için bir fırsat sunar. Bu süreçte, yaratıcı organizasyonlar yaparak insanları bir araya getirebilirsiniz. İkili ilişkilerde abartılı söylemlere dikkat!


Bu hafta, finansal konular ve kaynaklarınızla ilgili risk almak için cesaretli adımlar atabilirsiniz. Kendinizi daha geleneksel yöntemlere bağlı hissetseniz de, yeni medya ile ilgili konulara da ilgi duyabilirsiniz. Kendi sınırlarınızı aşmak ve hedeflerinize ulaşmak adına aile içinde sahip olduğunuz farklı fikirleri savunmak için mücadele etmeniz gerekebilir. Mars'ın burç geçişi ile, eşinizle veya ortağınızla açık ve net bir iletişim kurarak, ilişkinizi daha canlı bir hale getirebilirsiniz. İkili ilişkilerde öfke patlamalarına dikkat! Merkür'ün burç geçişi ile, sorumluluklarınızı üstlenmek için yaratıcı çözümler bulabilirsiniz. Net kararlar alarak, işlerinizi daha etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi