İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (10 Nisan – 16 Nisan)

Ay küçülüyor… Tutulmaya doğru gidiyoruz. Bu hafta işlerimizi hızlıca halletmek için son dönemeçler olabilir. Önümüzdeki haftalarda Merkür’ün de gerileyeceği zamanlar var… Etkisi -/+ 4 gün sürecek olan Venüs, Plüton üçgeni bu hafta için olumlu görünüyor. İlişkilerde tutku öne taşınacak, finansal alanda güç ve irade kullanımı ortaya çıkacak. Denge, uyum ve güzellik göstergesi Venüs, salı günü burç değiştiriyor. Sosyalleşme, fikir alışverişleri, bilgi edinme arzusu artacak. Çarşamba günü Ay, Oğlak burcunda seyredecek. Mali konularla ilgilenebilir, düzen ve organizasyon gerektiren işlerimizi bugün halletmeye çalışabiliriz. Perşembe günü, gelecek planlarınızı yaparken neye ihtiyacınız olduğunu keşfedebilirsiniz. Cuma günü Venüs, Plüton kontrası korkutucu. Bir anda saman alevi gibi parlayan, hiddetli meseleler içerisinde kalabiliriz. Hafta sonu Jüpiter//Chiron hizalanmasıyla da sezgilerimiz öne taşınacak. İhtiyacımız olan bilgi bize bir anda akabilir, hayatı gözlemlemek ve sembolleri okumak için ideal…

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
10.04.2023
Haftalık burç yorumları (10 Nisan – 16 Nisan)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

İçsel arayış ve uyanış zamanı! Yürüdüğünüz yolda ruhsal rehberlerinizle bu hafta tanışabilirsiniz. Kendinize olan saygınız artıyor...Aynı şekilde sorumluluklarınız da bu hafta çığ gibi büyüyecek. Destekleyici temalar arkadaş çevrenizden gelecek. Uyum gezegeninizin burç geçişi, aynı fikirleri paylaştığınız kişilerle güzel vakit geçirmenizi sağlayabilir. Maddi gelir elde edebileceğiniz konularda kendinizi daha rahat ifade edebilirken, ileriye yönelik kurduğunuz hayaller için adımlarınızı gerçekliğe uygun şekilde atabilirsiniz. Aile ile ilgili konularda harekete geçmek için aceleci davranmamalı, konulara daha geniş açıdan bakmaya özen göstermelisiniz.


Gizli saklı olayların ortaya çıktığı bir hafta sizi bekliyor. Gezegeniniz Venüs, salı günü sizin burcunuzdan çıkıyor. Sizi iyi hissettiren konuları maddi kazanç sağlamaya yönelik adımlara çevirme zamanı! Yalnız kaldığınız alanlarda kendinizi özgür hissedebilir, meditasyon yaparak kendi benliğinizi büyütebilir, iç dünyanızı şifalandırabilirsiniz. Kardeşler, yakın çevre ile ilgili eleştiri, fikir beyanı yaparken kırıcı tavırlarla karşılaşacaksınız. Derinlerde kalmış duygular gün yüzüne çıkabilir. Eski olanı yenileme ve dönüştürme isteğiniz ortaya çıkabilir. Bu süreçte tarihi bir kitabı okuyarak o dönemi yaşayan kişileri anlamaya çalışmak veya farklı dilde yazılmış bir kitabı araştırmak kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilir.


İkili ilişkilerde fikir ayrılıkları, yanlış anlaşılmalar söz konusu. Dünyadan elinizi eteğinizi çekmek isteyeceksiniz. Unutmayın ki hayata karışmamış kişi yarım kalmış sayılır. Bu hafta vizyonunuzu genişletecek yeni arkadaşlıklar kurma zamanı. Sosyal çevrenizin genişlediğine şahit olacaksınız. Maddi kazancınızı artırmak adına mücadele ederken kendinize güveniniz gelecek ve başkalarından destek fikirler alacaksınız. Bunlardan şüphe duyabilirsiniz, dikkat! Venüs sizin burcunuza geçiyor Artık kendinizi istediğiniz gibi ifade etme zamanı. Herkesi ikna edebilir, sağlıklı kontaklar kurabilirsiniz. Bu süreçte yaşama daha iyimser bakacak, sanatsal tutkularınız gelişecek, bilgi alışverişi yapabildiğiniz çok yönlü arkadaşlıklar kuracaksınız. Sanat ve edebiyat kurtarıcınız olacak.


Bu hafta motivasyonunuz düşecek. Bu durumlarda hayata küsmek yerine hayal ettikleriniz için daha fazla savaşmayı denemelisiniz. İkili ilişkilerde aynı fikirleri paylaşmak bağınızı güçlendirecek. Aldığınız kararlara saygı duyulmasını isteyeceksiniz. Olmadığında sözel şiddete maruz kalabilirsiniz! Maddi güvenceler en önemli konu. Birine bağlı ve bağımlı kalmamak adına kendi yolunuzu bulmak sizi özgürleştirir. Bu hafta Güneş-Jüpiter kavuşumu ile bunu başarabilirsiniz. Kariyer alanında iş olanaklarınız artıyor. Şansınız ve sahip olduğunuz bağlantılar meslek alanında ilerlemenize yardımcı olacak. Venüs’ün burç geçişiyle iç dünyanızda çiçekler açacak; nasıl bir sevgi istediğiniz zihninizde belirebilir ve gizli ilişkilere çekilebilirsiniz.


Heyecanlı bir hafta sizi bekliyor. Uyumlu açılar sizi destekleyecek. Fakat olumlu şeyler bir Aslan’a iyi gelmez. Sahip olduklarınızın tadını çıkartmaya çalışın, fazla da düşünmeyin. Düşünceleriniz toplumsal odaklı olacak. Toplum için ortaklaşa işlerde bulunabilirsiniz. Seyahat ve yolculuklar sizi bekliyor. Ufkunuzu ve bilgi deneyiminizi geliştirmek için bu yolculuklara çıkmalısınız. Ya da evde tıkılı kaldıysanız yurt dışı bağlantılı eğitimler için fırsatlarınız olacak. Yaptığınız her işin sorumluluğunu alıp her türlü organizasyonu titizlikle yürütmek isteyeceksiniz. Ustalaştığınız konularda tecrübenizi paylaşmaktan çekinmeyeceksiniz. Venüs’ün burç geçişi ile arkadaşlıklarınızda bilgi alışverişinden keyif alacaksınız. Sosyal çevrenizde derin bir dayanışma sizi bekliyor.


Geçmişi ve köklerinizi derinlemesine araştırdığınız, daha önce takıldığınız konuları geniş perspektiften değerlendirdiğiniz bir hafta sizi bekliyor. Aile, yuva gibi kavramlar için gelecek planları yapma ihtiyacı içinde olacaksınız. Çevrenizdeki çocukların problemlerine duyarsız kalamayabilirsiniz. Günlük yaşantınızda tıkandığınız bir konuda sizi bir bilgi çözüme ulaştıracak. Açık fikirli olun. Toplumsal konulara aşırı odaklanmanız ihtiyaçlarınızı geri plana atmanıza neden olabilir; kendi merkezinizde kalmayı unutmamalısınız. Venüs’ün geçişiyle anne ile bağınız kuvvetlenebilir ve onun tecrübelerinden yararlanmak isteyebilirsiniz. Aynı Venüs burç geçişi size bilgi ve tecrübeden para kazandıracak, hazırlanın! Yaşamınızı daha güzel hale getirecek ticari işlere atılabilirsiniz. Kariyerinizi daha eğlenceli ve sosyal hale getirmeyi ihmal etmeyin.


Bu hafta fikirleriniz başkalarına fayda sağlıyor. Karşı tarafı mutlu etmek adına fikirlerinizi saklayabileceğiniz gibi motive edici konuşmalarda da bulunacaksınız. Aile içinde sorumluluk yüklenebilir. Güçlü sezgilerinizle olayların yönünü değiştireceksiniz. Hayatınızdaki kişilerin dertleriyle boğuşurken kendinizi ihmal ettiğinizi fark edebilir ve kaybolmuşluk hissi yaşayabilirsiniz. Anı kaçırmadan yola devam… Kaliteli bir zaman yaratmak adına denemediğiniz farklı ilgi alanlarına yönelmelisiniz. Harcamalar konusuna dikkat! Duygusal boşluğunuzu gidermek adına kendinizi alışverişe verebilirsiniz. Venüs’ün burç geçişiyle adalete daha fazla odaklanacaksınız. Kendi içinizde de eşitliği tartacaksınız. Farklı kültürlere ait sanatsal çalışmalar ilgi odağınız haline gelebilir.


Maddi kazancımı nasıl artırabilirim sorusuna kafa patlatacağınız bir hafta geliyor. Maddiyat konusunda bir başkasına bağlı kalmaktan uzaklaşacağınız bir hafta... Yeni bir girişimde bulunurken bilgi birikimine güvendiğiniz kişilerden akıl alabilirsiniz. İsteklerinizi belirtirken açık ve yalın söylemlerde bulunmak iyi olacak. Ailenizin geleneksel yapısı sizleri boğabilir. Kendi içinizde tabuları yıkmak isteyeceksiniz. Hangi konuda tecrübe edindiyseniz, onu insanlarla paylaşmak sizi motive edecek. Böylece birçok insanın saygısını kazanacaksınız. Gün içerisinde uğraştığınız her şeyi pratik bir şekilde çözeceksiniz. Sabrınızı taşıran şey ise çabuk çözülemeyen uğraşlar olabilir. Sabırlı olun! Venüs’ün burç geçişi ile mantığınız ve duygularınız arasında denge kuracaksınız ve bu durum iletişiminize de yansıyacak.


İnsanların hakkınızda düşündükleri ve dıştan nasıl göründüğünüz konusunda kaygılanacağınız bir hafta sizi bekliyor. Daha sıkı bir vücut, spora başlamak için güzel zaman! Cebinize giren para sizler için önemli olacak. Somut adımlar atmak için kendinize hedef koyacak ve planlar yapacaksınız. Bu hafta insanlar sizi bilirkişi olarak görebilir. Fikir ve düşüncelerinizle kişilerin hayatının yönünü değiştirecek. Kendinizi yenilemek adına farklı bakış açılarını araştırabilirsiniz. Bir konu araştırırken evrensel mesajlara açık olun. Okuduğunuz, dinlediğiniz veya seyrettiğiniz her şey size kendi yeteneklerinizi keşfetme imkanı sunacak. Keşfettiğiniz yeteneği hobi olarak hayatınıza katmanızın yanı sıra maddi kazanç kapısı olarak da değerlendirmek isteyeceksiniz. Venüs’ün burç geçişi ile ikili ilişkilerde iletişim önceliğiniz olacak. Sizleri heyecanlandıran şeyin bilgi olduğunu keşfedin.


Kendinizle baş başa kalmak isteyeceksiniz. İnzivaya çekilmek, herkesten uzaklaşmak için izole yerlere gitme ihtiyacı içinde olacaksınız. Derin düşüncelere dalabilirsiniz. Huzursuz enerjileri atmak için iç dünyanıza yönelebilir, hangi duygu eksikliği sizleri yoruyorsa o konuda sorgulamalar yapabilirsiniz. Dağılan işlerinizi toparlamak adına planlama yapmak için olumlu bir hafta. Zihniniz bu hafta sahip olduklarınız ile ilgili duygu ve mantık arasındaki ayrımı yapmakla meşgul olacak. Örneğin kullanmadığınız bir eşyayı sırf duygusal bağınız var diye hayatınızda tutuyorsanız, artık tutmak istemediğinizi fark edeceksiniz. Yeniye yer açın! Venüs’ün burç geçişi ile sağlığınıza daha fazla özen gösterebilir, hatta bu durumu abartarak evham yapabilirsiniz. Sorumluluk alırken iletişim diline dikkat! Yapmacık konuşmalara gelemeyebilirsiniz...


Sosyal ortamların aranan ismi olabilirsiniz. Girdiğiniz her ortamda dikkat çekeceğiniz bir hafta sizi bekliyor. Hümanist yönünüz ortaya çıkaracak ve kendinizi gönüllü yapılan işler içinde bulacaksınız. İnsanları mutlu ettikçe mutlu olduğunuzu keşfedeceksiniz. Hafta ortasında zihinsel gerginlikler ortaya çıkabilir. Karamsar düşünceler içine girebilirsiniz. Agresif insanların saldırılarına maruz kalabilirsiniz. Kendi iç dünyanızı rahatlatmak adına doğada olmak, toprakla uğraşmak iyi gelebilir. Aldığınız kararlar konusunda cesurca adım atmaktan çekinmeyin. Venüs'ün burç geçişi ile aşk hayatınızda mantığınız ön planda olacak. Duygusal paylaşımlar yerine sizi heyecanlandıran şey konuşabileceğiniz kişiler olacak. Değişen duygusal dalgalanmalar söz konusu olabilir. Her şeyi mantığa oturtmak isteyeceksiniz.


İdealleriniz doğrultusunda ilerlemek sizi bekliyor. Planladıklarınız, hayalleriniz adına kendinizden yaşça büyük kişilerin rehberliğine açık olun. Hafta ortasında takdiri, teşekkürü ve şükrü hayatınıza daha fazla katacaksınız. Hafta sonuna doğru yalnız kalmak isteyeceksiniz. İçsel muhakeme içinde olacaksınız. Kaybolan özgüveninizi ne yerine getirir, bunu çözmek ana konunuz olacak. Kişisel gelişim, eğitim ve kitaplara yöneleceksiniz. Parasal konularda şanslı etkiler söz konusu... Arkadaşlarınızla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Farklı ortamlarda yeni kişilerle tanışmalara açık olun. Sosyal çevrenizi genişletmek adına yabancı dil kursuna katılmayı düşünebilirsiniz. Venüs'ün burç geçişi ile ev içi iletişim hızlanacak. Köklerinize ait bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Evinizde birtakım yenilikler yapabilirsiniz. Sıkıldığınız dekorasyonu değiştirmek için kolları sıvayabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi