İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (1 Ocak – 7 Ocak)

Yeni bir sayfa açarken geçmişi tozlu raflara kaldırmak adetimiz olabilir. Fakat her yenilik beraberinde geçmişi taşır... Yeni yılın göklerden bizlere öğüdü; kuşku, şüphe ya da güvensizlikle ilerlerken ya da geçici zevkler ile karnımızı doyururken ruhumuzu aç bıraktığımız o süreçleri yeniden gözlemleme potansiyelimizi güçlendirmek

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
01.01.2024
Haftalık burç yorumları (1 Ocak – 7 Ocak)

Bu yıl hepimiz için sabır, disiplin, özveri ve motivasyon gerekecek! Bu sayede dünyevi zenginliğimizi artırmaya, yeni donanımlar inşa etmeye kendimizi açabileceğiz. Güven verici taraflarımızı kullanmak için de tam sırası! Kendimizden emin olduğumuz her konuda başarılarla ilerleyebilme potansiyelimizi güçlendirebiliriz. Ayrıca kadimlerin ‘Bona Fortuna’ evi olarak atfettikleri iyi ruh, iyi talih yerleşiminde sevinen gezegenimiz Jüpiter; Ocak itibariyle retrodan düz hareketine dönecek. Bu durumda Jüpiter ile hizalanmalı ve onun gölge yönlerini kendimizden uzak tutmayı başarmalıyız.

Eleştirmek, başkalarını küçük görmek ya da küçük düşürmek… Fikir ayrılıkları ve hiddetli tartışmalar… Tüm bunlardan uzak durmalıyız! İtibar; çoğu zaman, düşündüğümüz kişi ya da kurumlarda değildir. Mevki her zaman otorite, güç sahibi kişi ya da kurumlarda olmayabilir… Birlik bilincini ülkece sorguladığımız önemli bir yıla giriyoruz.

Bu yılın önemli bir kavuşumu da Jüpiter ile Uranüs gezegenleri arasında olacak. Uranüs etkisi kendi gibi ilginçtir. Her şey çok kötü olacak derken bir anda Güneş’i doğurabiliriz... Ya da mis gibi güneşli bir havada bir anda fırtınalar kopabilir... Burada önemli olan, Jüpiter’e atfettiğimiz tüm durum ve koşullar üzerinde beklenmeyeni beklemek olacaktır.

Bitirdiğimiz yılın Ekim aylarında gerçekleşen tutulmalar da bu yıl etkili olacak. O halde o dönem konuştuğumuz gibi yüzümüzü güzele, niyetimizi doğruya, bilincimizi umuda açtığımız günler için ışıkla dolalım... Özellikle kolektif gezegenlerin etkisindeyken aynı tutku ve umuda bağlı olduklarımızla birlikte yol aldığımız gerçeğini fark edelim.

Yeni yılda kendimize saygıyı geliştirelim. Kendimizden başlayan bu niyet birikecek, katlanarak çoğalacak ve de kendimizden çevremize, çevrimizden de kolektife ışık olacaktır.

Mutlu yıllar diliyorum!

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Takıntılara dikkat edin! Zihinsel olarak kendinizi yorgun hissedebilirsiniz ve sıkışmışlık hissiyle başa çıkmakta zorlanabilirsiniz. Günlük hayatınızda yapmanız gerekenleri tamamlamak için yoğun bir süreç sizi bekliyor olacak. İkili ilişkiler hafta ortasında gündeminizde olacak ve öncelik verdiğiniz kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak isteyeceksiniz. Mars’ın burç geçişiyle tecrübeli olduğunuz konularda stratejik davranacak ve olayları kendi lehinize çevireceksiniz.


Eleştirel davranarak hayatınızdaki insanları kendinizden soğutmayın. Kendiniz ve çevrenizdeki kişiler için en iyisini isteyebilir, bu yüzden sürekli eleştirel davranabilirsiniz. Sevginizi tam olarak anlamayan yakınlarınız bu durumdan şikayetçi olabilir. Sağlam adımlar atmak adına planlar yapabilir fakat istediğiniz desteği bulamayabilirsiniz. Mars’ın burç geçişi ile seyahat planlarınız hızlanırken hakkınızı aramak konusunda atak davranacaksınız.


Huzursuz hissedeceğiniz bir haftaya giriyorsunuz. İkili ilişkilerde özellikle sevgiyi hissedemeyebilirsiniz. Sizden yaşça büyük kişilerin baskısı canınızı sıkabilir. Sevdiğiniz insanların sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılamaya çalışması zihinsel olarak sizleri rahatlatabilir. Sağlığınızla ilgili takıntı geliştirebilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle harcamalarınız artabilir. Öfkeli tutum içinde olabilirsiniz.


Yakınlarınızın, ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda olmaları aranızdaki bağı kuvvetlendirebilir. Ayrıntılara takılı kalmanız günlük rutinlerinizde zorluklar yaşamanıza neden olabilir. Hafta ortasında ise ev, aile, yuva konuları gündeminizde olabilir. Ailenizle kaliteli vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek için alışveriş yapabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle ilişkileriniz ön plana çıkabilir. Zaman, efor ve emek sarf edebilirsiniz.


Maddi kaygılar sizleri ruhsal olarak zorlayabilir. Özelikle bu dönem yaptığınız harcamalar nedeni ile sıkıntılar yaşayabilir ve kredi ile bunları kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise borcu borçla kapatma eğiliminiz nedeni ile ödemelerde zorluk çekebilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle günlük rutinlerinizde bir artış olabilir. Sorumluluklarınız artabilir. Sağlıkla ilgili yağ yakıcı sporlarla ilgilenebilirsiniz.


Motivasyonunuz yüksek olacağı bir haftaya başlıyorsunuz. Kendinizi dinlenmiş, rahatlamış bir ruh hali içinde hissedebilirsiniz. Sevdiklerinize sevginizi tam yansıtamamanız isyankâr tavırlara sebep olabilir ve modunuz düşebilir. Hafta ortasında ise alışveriş yapmak isteyebilirsiniz. Belki sevdiklerinize alacağınız küçük hediyeler aranızı düzeltebilir. Mars’ın burç geçişiyle aşk hayatınız hızlanabilir.


Yalnız kalmanın huzurunu keşfedeceğiniz bir haftaya giriyorsunuz. Kendinizle en son ne zaman baş başa kaldığınızı sorgulayacak ve kendiniz için bir şeyler yapmak isteyeceksiniz. İletişimde kaba, sizi üzen kişilerle görüşmek istemediğiniz kanısına varacak ve sırf hayatınızda olsunlar diye onları yanınızda tutmayacaksınız. Mars’ın burç geçişiyle ev içinde küçük tadilatlar yaptırabilirsiniz. Aile içinde öfkeli konuşmalara dikkat etmenizde fayda var.


Sosyal çevrenizde olumlu etkileşimler yaşayabileceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz. Ancak maddi konular ve romantik ilişkiler arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz. İlişki dinamiklerinde ani değişimlere karşı daha esnek davranmanız gerekebilir. Mars'ın burç geçişi; enerjinizi öğrenme süreçlerine, iletişime ve çevrenizle daha fazla etkileşim kurmanıza yardımcı olacak.


İş, aile ve romantik ilişkilerde zorluklarla karşı karşıya kalabilirsiniz. İş yerinde veya günlük hayatınızda olumlu etkileşimler ve fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak, kişisel kimliğinizle aile bağları arasında bir denge kurmakta bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Mars’ın burç geçişiyle, finansal konulara, maddi hedeflere ve değerlerinize odaklanabilirsiniz.


İşlerinizde ve sosyal hayatınızda denge kurmakta güçlük mü çekiyorsunuz? Belki de içsel huzurunuzu geniş bir perspektif, yaratıcılık ve eğlence arayışıyla bulabilirsiniz. Hedefleriniz doğrultusunda ilerlemek isteyebilirsiniz. Sosyal çevrenizle oluşacak bazı durumlara karşı esnek tavırda bulunmak sizi oluşacak olumsuzluklara karşı koruyabilir. Mars'ın burç geçişiyle fiziksel aktivitelere ağırlık verebilir, kişisel hedeflerinize kendi başınıza ulaşabilirsiniz.


Kişisel mutluluğunuzu geniş aile bağları ve ev içi uyumla bulabilirsiniz. Sosyal bağlantılarınızla maddi hedefleriniz arasında denge kurmak bazen zorlayıcı olabilir. İnanç sistemlerinde ve günlük iletişimde de bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Kariyerinizde dalgalanmalar olsa bile, daha esnek davranarak kendinizi güçlü tutabilirsiniz. Mars'ın burç geçişi sırasında, enerjinizi içsel keşiflere, ruhsal uygulamalara ve geçmişle ilgili konulara yönlendirmeniz mümkün olabilir.


Kariyer hedefleriniz ile kişisel değerleriniz arasındaki dengeyi sağlamak için çaba göstermeniz gerekebilir. Maddi konular veya kişisel değerlerinizle ilgili bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz, ancak farklı düşünce tarzlarına daha esnek yaklaşarak çözümler üretebilirsiniz. Mars'ın burç geçişi, enerjinizi sosyal bağlantılara, grup aktivitelerine ve hedeflerinize odaklamak için fırsat sunabilir.


Önceki ve Sonraki
Haberler