İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (1 Mayıs – 7 Mayıs)

1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı ile haftaya başlıyoruz. Ay tüm gün işçi ve emekçilerin doğasını anlatan Başak burcunda olacak. Günlük düzen, rutin işler için ideal. Salı günü Merkür, Güneş’in kalbinde olacak. Merkür’ün ifade ettiği yazmak, çizmek, anlatmak, iletişime geçmek gibi konularda korunacağız. Çarşamba günü Ay tüm gün Terazi burcunda olacak. Barış, uyum, uzlaşı konuları öne taşınacak. Perşembe günü gereksiz çatışmalardan kaçınmalı ve şüpheci yapınızı dizginlemelisiniz. Cuma günü Ay Tutulması var. Aynı zamanda bugün Hıdırellez, yani duaların dileklere açıldığı gün. Hafta sonu tutulan Ay, küçülmeye başlayacak. Hafta sonunu daha hafif aktivitelerle geçirmek iyi olabilir. Pazar günü Venüs, burç değiştiriyor. Aile ilişkileri güçlenecek

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
01.05.2023
Haftalık burç yorumları (1 Mayıs – 7 Mayıs)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Bu hafta emek verdiğiniz konulara odaklanacaksınız. Kim ve ne için çaba harcadığınız önem kazanacak. Emeklerinizin karşılığını alamamak motivasyonunuzu düşürebilir. Bu nedenle, neye ve kime emek verdiğinizi sorgulayacaksınız. Değer yargılarınızı tekrar gözden geçireceksiniz. Cuma gününden itibaren maddi kaynaklar konusunda kaybetme enerjisi yüksek; dikkatli olmalı ve para hırsıyla riskli yatırımlardan uzak durmalısınız. Venüs’ün burç geçişiyle içinizdeki çocuğu ve ruhunuzu kucaklamanın tam zamanı... Kariyer ve yaşam tarzı açısından değişiklikler yapmak için ilham alacaksınız. Hayallerinizin peşinden gitmek ve risk almak için cesaretiniz olacak.


Birini sevmenin verdiği duygusal yükün ağırlığı ile ezilebilir ve duygusal karmaşa yaşayabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz ilişkide, bir zamanlar hep yanında olmaya söz verdiğiniz kişilerden varlığınızı geri çekmek isteyebilirsiniz. Hiç bitmeyecekmiş gibi düşünülen bir ilişki aniden sona erebilir. Venüs’ün burç geçişiyle yaratıcılığınız artacak ve resim, yazı veya müzik gibi yeni bir şeyler öğrenmek isteyeceksiniz. Ayrıca sevdiklerinizle vakit geçirecek ve doğanın güzelliğinin tadını çıkaracak, buna zaman ayıracaksınız. Piknik yapmak, parkta yürüyüşe çıkmak, sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmek seçenekleriniz arasında olabilir. Hafta genelini hayatınız üzerine düşünmek ve kendinize hedefler belirlemek için kullanacaksınız.


Bu hafta becerilerinizi güçlendirmeye, bilgilerinizi güncellemeye ve kendinizi geliştirmeye odaklanacaksınız. Karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirmek isteyeceksiniz. Maddi kaynakların adaletsiz dağılımına isyan edebilirsiniz. Daha fazla risk alma veya kendi konfor alanınızın dışına çıkma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu durum huzursuzluk ve istikrarsızlık hissine yol açabilir. Neden bu şekilde hissettiğinizi değerlendirmek için biraz zaman ayırmalı ve enerjinizi üretken faaliyetlere kanalize etmenin yollarını bulmalısınız. Venüs’ün burç geçişiyle, öz farkındalığınız daha fazla artacak. Ruhsal gelişiminize önem verecek ve bu gelişime yardımcı olacak faaliyetlerde bulunmak için içsel bir dürtü de hissedeceksiniz. Maddi kaynaklarınızın artması için yeni kazanç kapılarının arayışı içerisinde olacaksınız.


Hafta başında, ilişkileriniz ve bunların size nasıl hissettirdiği üzerine düşüneceksiniz. Size en yakın kişilerin eleştirel sözleri sizleri bunaltabilir. Bu nedenle hiçbir şeyi düzgün yapamıyormuşsunuz hissi oluşabilir. Sizde oluşan duyguları kabul etmenizi ve incinmiş, kırılgan hissetmenin normal olduğunu anlamaya çalışmanızı öneririm. Bu duyguları dönüştürmek için kendinize zaman tanıyın ve size bu hisleri hissettiren kişilerle ilişkilerinize devam etmeye değer olup olmadığına karar verin. Hafta sonu Venüs'ün burcunuza geçmesiyle birlikte kendinizi daha özgüvenli ve güçlü hissetmeye başlayacaksınız. Fiziksel olarak güzelleşmek isteyebilirsiniz. Dikkatleri üzerinize çekeceğiniz bir dönem olabilir.


Bu hafta, içe dönük bir dönem geçirirken, hayatınızdaki sorumluluklarınızın karşılığı konusunda sorgulamalar yaşayabilirsiniz. Bu sorgulamalar, geleceğinizle ilgili kararlar almanızı kolaylaştırabilir ve size yeni fırsatlar sunabilir. Ayrıca, ikili ilişkilerde netlik arayışı içinde olmanız, partnerinizle daha sağlıklı bir iletişim kurmanıza yardımcı olacaktır. Venüs’ün burç geçişiyle herkesten gizlediğiniz bir ilişkiye çekilebilirsiniz. Kendinizi güvende hissettiğiniz kişilerle vakit geçirmek isteyeceksiniz. Uzakta olan biriyle ilişkiniz varsa, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak iletişiminizi sürdürebilirsiniz. Tarihi alanlar ve nostaljik sanat anlayışı gibi konulara ilginiz artabilir. Düşünceler zaman zaman geçmişe takılı kalabilir. Ancak unutmayın ki geçmişe takılı kalmak, geleceğinizi engeller.


Hafta başında gökyüzü, sorumluluklarınıza odaklanmanız gerektiğini hatırlatıyor. Aynı zamanda, geçmişte kaçırdığınız fırsatların tekrar karşınıza çıkabileceği bir dönemdesiniz. Bu nedenle, dikkatli olmalı ve kendinizi hazırlamalısınız. Hem maddi, hem manevi açıdan adaletin terazisi aktif olacak; doğru kararlar almak için zihninizi temiz tutun. Takılı kaldığınız her şeyde yanlış kararlar alabilirsiniz. Venüs'ün burç geçişi ile birlikte sosyal çevrenizde sevgi dolu zamanlar geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz ve aile gibi gördüğünüz kişilerle daha fazla zaman geçirmek için fırsatlar yaratabilirsiniz. Ayrıca, sosyal medyada tanıştığınız biriyle aşk yaşama olasılığınız yüksek.


Bu hafta içerisinde kendinizi biraz tedirgin hissedebilirsiniz. Hislerinizin sebebi birtakım belirsizlikler olabilir. Hayatınızda meydana gelebilecek değişimlere siz bile inanamayacaksınız. Dışarıdan bir göz gibi yaşamınızın gidişatına bakacaksınız. Ayrıca başkalarının sizin hakkınızdaki düşüncelerine önem verebilirsiniz. Maddi açıdan daha güçlü olmak ve sabit gelirinize ek kazançlar elde etmek isteyebilirsiniz. Bu yönde adımlar atmak için fırsatlar arayabilirsiniz. Venüs'ün burç geçişi ile birlikte aile ve toplum önünde yer alan kimliğiniz ön plana çıkabilir. Böylece, kendinizi daha fazla ifade etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu dönemde anne ile aranızdaki bağlar da güçlenebilir.


Bu hafta astrolojik olarak kader temalarının etkisi altındasınız ve birçok düşünce kalıbınızın değişeceği bir dönem yaşayacaksınız. İkili ilişkilerde geçmişte yaşanan olaylar yeniden gündeme gelebilir ve kopukluklar yaşanabilir. Aynı zamanda ilişkisi olmayanlar tesadüfü karşılaşmalar yaşayabilir ve yeni bir ilişkiye adım atabilirler. Tamamen kadersel bir ilişki yaşamanız muhtemel. Venüs'ün burç değişimiyle birlikte, kültürel olarak size yabancı biriyle tanışabilirsiniz ve bu kişiyle güçlü bir bağ kurabilirsiniz. Felsefi konulara ilginiz artabilir ve yeni bir dil öğrenme isteği duyabilirsiniz. Kişisel gelişiminiz için yeni yollar aramak isteyebilirsiniz ve bu süreçte kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacak şeyler keşfedebilirsiniz. Özellikle iletişim becerilerinizi geliştirmek için çaba sarf edeceksiniz.


Sizden yaşça büyük kişilerin olumsuz veya huzursuz hislere neden olabilecek söylemlerine maruz kalabilirsiniz. Bu süre zarfında tartışmalar yaşanabilir. Yeni hedefler için geçmişte çaba harcadığınız ve emek verdiğiniz konulara geri dönebilirsiniz. Venüs'ün burç geçişiyle alma verme dengesi konusunda hayatınızı dengelemek isteyebilirsiniz. Harcamalarınızı gözden geçirebilirsiniz. Kaynaklarınızın etkin kullanımı konusu gündeminizde olacak. Gizli bir ilişkiye çekilebilirsiniz. Başkalarının size verdiği değer konusunda düşüneceğiniz bir süreç olabilir. Birilerine platonik sevgi besleyebilirsiniz. Aynı zamanda hep hayalini kurduğunuz aile hayatının özlemi çoğalabilir.


Bu hafta aşk hayatınızda eski sevgililerin dönüşüne şahitlik edebilirsiniz ve bu durum sizin için oldukça zorlu bir süreç olabilir. Eski bir ilişkinin yeniden başlaması, duygu karmaşası yaşamanıza neden olabilir. Ancak, bu süreci değerlendirirken, doğru kararı vermek için duygularınızı ve düşüncelerinizi iyi analiz etmelisiniz. Öte yandan, karşınıza çıkacak kişiler size rehberlik edebilir ve yeni başlangıçlar yapmanıza yardımcı olabilirler. Venüs'ün burç geçişi ise duygusal bağ kurduğunuz kişilerin ön planda olacağına işaret ediyor. Hayatınızda önemli bir yere sahip olan kişilerle aranızdaki bağları güçlendirmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde kendinizi daha rahat hissedeceksiniz ve kararlarınızı daha kolay vereceksiniz. Bu süreçte kendinize zaman tanıyarak iç sesinizi dinlemeyi de ihmal etmeyin.


Duygusal hassasiyetiniz artacak. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilir ve endişe hissi yaşayabilirsiniz. Aile, ev ve yuva konuları da gündeme gelebilir ve geçmişte yaşanan konular yeniden açılabilir. Bu süreçte ev değişimi gibi krizli durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Venüs'ün burç geçişi, sevdiklerinize hizmet etmek isteği uyandırabilir ve onlara zaman ayırmak size keyif verebilir. Sevdiğiniz işlerle uğraşmak da sizi mutlu edebilir ve yaratıcılığınızı artırabilir. Bu hafta ayrıca evcil hayvanlarla olan bağınızda bir artış yaşanabilir ve onlara daha fazla ilgi göstermek isteyebilirsiniz.


İkili ilişkilerde her şeyi akışa bırakmanız, bazı zorluklar yaşamanıza neden olabilir ve eleştirilmenize yol açabilir. Aranızda soğuk savaş yaşayabilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla karşılaşmanız da mümkün olabilir. Ayrıca, hak, hukuk ve adalet konularına hassasiyet göstereceksiniz. Venüs'ün burç geçişi, aşk hayatınızda olumlu gelişmelere işaret ediyor. İlişkilerinizde daha romantik ve duygusal bir döneme girebilirsiniz. Bu süreçte, kendinizi daha çekici ve cazip hissedebilirsiniz. Yalnızsanız, yeni bir ilişkiye başlama şansınız artabilir. Çocuklarınızla daha fazla vakit geçirmek ve onlarla birlikte keyifli aktiviteler yapmak için fırsatlar söz konusu.

Önceki ve Sonraki
Haberler