EN ÇOK
OKUNAN
İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

24 Temmuz 2021 Kova dolunayı burçları nasıl etkileyecek?

Kova Burcu’nda arka arkaya iki ayrı dolunay bizleri bekliyor. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, bugün ilki gerçekleşen Mavi Dolunay'ın etkilerini anlattı.

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
24.07.2021
24 Temmuz 2021 Kova dolunayı burçları nasıl etkileyecek?

Kova Burcu’nda 1. Dolunayımızı bu ay sonu itibari ile yaşayacağız. Kova Burcu’nda arka arkaya iki ayrı dolunayımız olacak. O nedenle bu dolunaya Mavi dolunay ismi veriyoruz. En çok Kovalar, Aslanlar, Boğalar ve Akrep Burçları bu dolunaydan etki alacaklar.

Dolunayların etkileri ta ki Yeniay'a kadar yaklaşık 14 gün boyunca sürer. Yani 8 Ağustos’taki Aslan Yeniayı'na kadar bu dolunayın etkilerini hissedeceğiz. 1 derece Kova'da dolunayımız olacak… 

Kova Burcu entelektüel ve zihinsel konulardaki gelişmelere işaret edecek. Farklı olanları bir araya getirmek, yeni sistemleri kullanılabilir hale getirmek. İcatlar, sosyal dayanışma ve yardımlaşma konuları ve sosyal çevremiz, arkadaşlarımız, özellikle çalışma ortamı arkadaşlıklarımız bu 14 günlük serüvende öne taşınan konularımız arasında olacak.

Ay’ın başında zaten Mars Uranüs karesi ile başladık… Bu durum fikirsel anlaşmazlıklar, son dakika sözünden cayanlar, beklenmedik değişimler ve ani gelen harcamalarla canımızı sıktı…

Ayrıca Yengeç Burcu’ndaki yeniay ile ekonomik depremleri gördük şimdi ise dolunayla birlikte bu süreçlerin ortaya daha görünür şekilde çıkışına şahit olacağız. 

Yeni fikirler ve icatlar için daha açık bir zaman olacak… Aslında direkt yaratıcılığımızı daha fazla ortaya çıkaracağız.


Bu Dolunay ikili ilişkiler konusunda güç savaşlarını öne çıkaracak. Venüs’ün Regulus yıldızı ile paraleli ilişkilerde en iyisi olmak, fethetmek, istediğini elde edene kadar savaşma güdüsünü ön plana taşıyacak.

İlişkilerle ilgili olarak yeni başlangıçlar için ön koşul oluşmayabilir. Özgürlük ve bağımsızlık tutkusu sanki ilişkilerin önünü tıkayabilir. Umutsuzluğa kapılmak yerine zamanla aşılacak problemleri önünüze almanız ve bir bir onları nasıl düzenleyebileceğinizi düşünmek gerekiyor.

Dolunay iş ve para piyasalarına ise sert bir etki getirecek…  Özellikle Merkür Plüton karşıtlığı devrede olacak ve işlerde kalıcı yaptırım istekleri öne taşınacak. Yine ev ve gayrimenkul ile ilgili işlerinizde hukuki prosedürlerde takılmalar, şart tutulan ön koşullar anlaşmazlıkları öne taşıyabilir.

Venüs ve Mars’ın Jüpiter karşıtlığında bu 14 gün boyunca ekonomik anlamda hem fırsatlara açık hem de anlaşmazlıkların bozulmasına da işaret edecek.

Borsada iş yapanlar bu hafta dikkat etmeliler. 

Hukukla ilgili konularda sıkıntılar, gerginlikler… Fiyatlarda şişkinlikler, para piyasalarına sert yerleşimler gerçekleşebilir…

Dolunay'ın ekonomik anlamdaki etkisi elinizdeki bir fırsatı değerlendirmek üzerine gelişebilir. Yani birikmiş bir paranız vardır bir hamle için kurtarıcı rol oynayabilir ya da size uzun zaman önce verilmiş bir sözü, bir ahbabınızın bir iş teklifini vs değerlendirmek için yeniden düşünebilirsiniz…


Vedik Bilgilerince Dolunay Uttara Aşadra Nakshatrası ile tamamlanacak. Mula’dan gelecek, Purva Aşadra ile devam edecek ve Uttara Aşadra ile tamamlanacak.

Bu nakshatranın mokşası ruhsal deneyimdir.

Sosyal kurumlar ve devletlerle ilgili işleri temsil eder. Resmi görevleri askeri teşkilatları anlatır.

4. padasında olacağı için Jüpiter yönetiminde olacak. Yani maddi ve manevi dünyamız arasında sağlam bir köprü kurmamız gerekecek. Vicdanımızı isteklerimizin önüne taşıyabildiğimiz müddetçe güçleneceğiz.

Ulaşmak istediklerimizi hedef panolarımıza yerleştirmek için çok kısmetli bir dolunay diyeceğim.

Özellikle tarihlendirmeye çalışmalıyız. Bakın Batıdaki Kova yine vizyonerlikle ilgilidir. Birkaç adım sonrasını tasarlamaktır. Uttara Aşadra da netlik sever. Purva Aşadra gizli kapaklı işleri, durumu görmezden gelmeyi anlatırken Uttara Aşadra bize net olduğumuz takdirde kazançlı çıkacağımızı anlatır.

Hayatımızın yönetiminin elimizde olduğunu düşünelim. İyi bir yönetici kendi evimizin, ailemizin ve kariyerimizin kralı, bir kraliçesi gibi olduğumuzu düşünerek net hamleler yapalım.

Not: Burç yorumlarını yükselen burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Arkadaş çevremizde içimize attığımız, büyütmediğiniz sorunlar gün yüzüne çıkabilir. Sosyal alanlarımızda bir bitiş ve önemli bir değişim süreci yaşayabiliriz. İleriye dönük önemli plan ve projelerimizi başlatabiliriz. Biraz içimize dönerek yalnız kalmak isteyebiliriz. Hayatımızdaki seçimlerimizi tekrar gözden geçirmek isteyebiliriz.

Göklerin mesajı: Gerçekler er ya da geç ortaya çıkar.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Hayatın olumlu yöndeki sorumluluklarını alabiliriz. Değişim yapmak istediğimiz alanlarda farkındalıklar kazanabiliriz. Yeni iş tekliflerine sıcak bakabiliriz. Uzun süredir kariyer alanında beklediğimiz hak edişlerimiz ve yeni terfi haberleri gündemimizde olabilir. Aile ve kariyer alanlarımızda denge ve uyumu yakalayabiliriz.

Göklerin mesajı: Heyecanlı ve keyifli zamanlar seninle birlikte.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Bu süreçte varsa yurt dışı bağlantılı işlerimizde yeni kararlar alabiliriz. Uzak yerlere seyahat programları yapabiliriz. Kardeşlerimiz ve yakın çevremizden manevi destek bulabiliriz. Hayatta bize zarar veren gerçeklerle yüzleşebiliriz. Uyku problemleri yaşayabiliriz. Hayat yolculuğumuzda sevgiyle yol alabiliriz.

Göklerin mesajı: İlişkilerini yeniden inşa etme zamanı.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Yaşam ve iş ortaklıklarımızda alma verme dengemizde bazı farkındalıklar kazanabiliriz. Hukuksal olarak beklediğimiz davalardan olumlu sonuçlar alabiliriz. Ailemizden ve yakın çevremizden beklenmedik ameliyat haberleri alabiliriz. Sezgilerimiz güçlenebilir, haberci rüyalarımızda artış olabilir.

Göklerin mesajı: Sezgilerine güven.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Bu dönem de üstü örtülmüş düşmanlıklar, arkamızdan çevrilen işler gün yüzüne çıkabilir. İş ve hayat ortaklarımızla olan ilişkilerimizde ani farkındalıklar kazanabiliriz. Bu alanlarda yeni düzenlemelere gidebiliriz. Çevremizi ruhumuzun ışığı ile aydınlatarak sorunlarımızın üstesinden sevginin gücüyle gelebiliriz.

Göklerin mesajı: Kendi yaşam ışığını hak edenlere yay.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Günlük rutin işlerimizi yoluna koymak ve çalışma alanlarımızda yeni düzenlemeler yapmak isteyebiliriz. Sosyal çevremizden, yanımızda çalışanlara kadar hayatımızda yeni farkındalıklar kazanabilir ve bu alanlarda ufak değişiklikler yapmak isteyebiliriz. Evcil hayvanlarımızın sağlığı gündeme gelebilir. Aşırı riskli yatırımlara girmekten ve özgürlüğümüzü fazla ön plana çıkarmaktan uzak durmalıyız.

Göklerin mesajı: Yolundan dönme.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Bu dönem çocukları olan Terazi Burçları çocuklarının yaşam alanlarında gelişen bazı değişimlere şahit olabilir. Eğitimleri ile ilgili yeni kararlar alabilir. Hayattan daha fazla keyif almak ve ikili ilişkilerde romantizmi yakalamak isteyebilir. Yaşamdaki öncelikleri sıraya koymalı, hiçbir alanda aşırıya kaçmamalı. Sürpriz bebek haberleri duyulabilir.

Göklerin mesajı: Aldığın kararların doğru olduğuna inan.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Ailevi konularımız gündemde olabilir. Sevdiklerimizin hiç beklemediğimiz yardım taleplerine şahit olabiliriz. Ani bir kararla ev değişikliği düşünebiliriz. Bu konuyla ile ilgili araştırma içine girebiliriz. Aile büyüklerimizin sağlığında ani beklemediğimiz değişiklikler gündemimizde olabilir. Sevdiklerimize ve kendimize sevgiyle yaklaşalım.

Göklerin mesajı: Kendinden başkasına itibar etme.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Bu dönem kendimizi plansız bir şekilde seyahat programı içinde bulabiliriz. Yakın çevre ilişkilerimiz gündemimizde olabilir. Hayatımızdaki ilişkilerimizde yeni farkındalıklar kazanabiliriz. Ani gelişen olaylara olgun bir ruh ile yaklaşmak sabırlı bir tutum sergilemek bu süreçte bizler için daha sağlıklı olabilir. Kendimize ait bir iş kurmak istiyorsak, planlarımızı dolunayın farkındalık enerjilerini olumlu yönde kullanarak acele karar vermeden hayata geçirmek daha kolay olabilir.

Göklerin mesajı: Ön yargılarınla hareket etme.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Hayatın sorumluluklarını biraz daha fazla omuzlarımızda hissedebiliriz. Birikimlerimizi değerlendirmek adına önümüze çıkan fırsatları acele etmeden bireysel olarak şansa çevirebileceğimiz bereketli bir dönem olabilir. Hayatımızın bazı alanlarında kadersel olarak bitişler yaşayabiliriz. Bu süreçte hayat bize maddenin değil maneviyatın önemli olduğunu derinden hissettirebilir. 

Göklerin mesajı: Kader sana fark ettirmeden ağlarını örüyor.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Kendi yaşamımızı sorgulayabilir, içsel huzurumuza çok daha fazla önem verebiliriz. Rüyalarımıza ve içsel sezgilerimize daha fazla güvenebiliriz. Yaşam alanlarımızda denge ve uyum arayışı içinde olabileceğimiz bu dönemde abartılı harcamalar yapmaktan uzak durmak faydalı olabilir. Kendi yaşamlarımızı sorgulayabilir içsel olarak huzura odaklanabiliriz.

 Göklerin mesajı: Geçmişin gitmesine izin ver.

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Bu dönemde fazla gözler önünde olmak istemeyebiliriz. Kendi kabuğumuza çekilip sezgilerimiz ışığında yardıma ihtiyacı olan yakınlarımıza sevgiyle yardım eli uzatabiliriz. İkili ilişkilerimizde kurduğumuz bağımlılıklardan beklemediğimiz şekilde kurtulmak isteyebiliriz. Abartılı duygular içine girmekten ve ikili ilişkilerimizde fazla beklentili olmaktan uzak durmalı, kendimize gereksiz krizler oluşturmamalıyız. Sağlığımızı ihmal etmemeli ve hayattan beklentimizi fazla yüksek tutmamalıyız.

Göklerin mesajı: Kimseye kendini feda etme. 

Bonus: Dolunay dönemi nasıl değerlendirilmeli?


Önceki ve Sonraki
Haberler