EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Yumuşak ve parlak saçların 6 sırrı

Pahalı bakım ürünleri yerine evinizde kolayca yumuşacık ve parlak saçlara kavuşmanız mümkün. BT Ekip yumuşak ve parlak saçların sırrını sizin için öğrendi!

profil
BT Ekip
13.10.2016
Yumuşak ve parlak saçların 6 sırrı

Hacimli, parlak ve yumuşak saçlar her kadının hayali… Pahalı bakım ürünleri, nemlendirici serumlar, maskeler ve kuaför ziyaretlerine vakit ayırmak çalışan veya okuyan kadınlar için oldukça zor bir hal alıyor. Peki size tüm bu rutinlerinizi bir kenara koyup hayalinizdeki saçlara evde hazırlayabileceğiniz kolay karışımlar ve birkaç bakım önerisiyle ulaşabileceğinizi söyleseydik? 

1.Doğru şampuan ve saç kremi seçimi

Çoğu saç problemi yanlış saç ürünü seçiminden kaynaklanmaktadır. Saç analizi yaptırmadan saçlarınızı yağlı, kuru ya da yıpranmış olarak tanımlamayın! Örneğin cildiniz yağlı/karma olsa bile saç deriniz kuru olabilir, bu durum sizi yanlış ürünlere yönlendirecektir. Saç tipinizden emin değilseniz mutlaka bir dermatologa danışın. Saç tipinize uyum gösteren bakım ürünleri kullanmanız, saçlarınızı canlandıracaktır.

2.Doğal yağlar kullanın

Saçlarınızı yumuşatmak için bire bir olan doğal yağ karışımları özellikle kuru saçlar için vazgeçilmez bir çözüm olabilir. Tatlı badem yağı, jojoba yağı ve Hindistan cevizi yağını karıştırıp saç uçlarınıza uygulamanız kırıkların önüne geçecek ve saç uçlarının sertleşmesini önleyecektir. Aynı zamanda saçınıza parlaklık kazandıracak bu bakım önerisini haftada bir uygulamanız yeterli.

3.Saçları her gün şampuanlamayın!

Her gün saçlarınıza şampuan uygulamak, saç uçlarını kurutacak ve saçlarınızı yıpranmış gösterecektir. Şampuanınızı su ile açarak kullanabilir veya bazı duşlarınızda sadece saç kremi kullanabilirsiniz. Kuru şampuan olarak bilenen hacim verici spreyleri düzenli olarak kullanmanın da saçlarınıza zarar verdiğini unutmayın.

4.Argan yağı mucizesi

Saçları yağlı göstermeyen, yokmuş gibi duran ve ekstra parlaklık sağlayan Argan yağının diğer doğal yağlardan farkı düzenli olarak kullandığınızda saçlarınızı ağırlaştırmaması. Bu nedenle duştan sonra saç uçlarına uygulayabilir, hatta Argan yağı içerikli durulanmayan spreyleri saçlarınıza yumuşaklık kazandırması için tercih edebilirsiniz.

5.Saçlarınıza ısı uygularken dikkatli olun

Fön, maşa hatta saç kurutucu gibi saça ısı vererek şekillendiren yardımcılarınızı kullanırken dikkatli davranmanız gerekiyor. Örneğin saçı her gün düzleştirmek kırıklara yol açar ve yumuşak saçlara sahip olmanızı engeller. Duştan sonra saçlarınızı kuruturken, makineyi saçlarınıza en az 15-20 cm mesafede tutmanız daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.

6.UV ışınlarından koruyucu ürünler

Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından korunmak için SPF içerikli ürünler kullandığımız gibi saçlarımızı da korumaya almalıyız. UV filtresi içeren pratik saç şekillendiriciler saçlarınızı güneşin yıpratıcı etkisinden koruyacak ve kırılmaların önüne geçecektir.

Önceki ve Sonraki
Haberler