GÜZELLİK - SAÇ

Yazın yıpranan saçlar için tedavi yöntemleri

Yaz ayları saçın en fazla yıprandığı dönemdir. Güneşte fazla kalmak, cildimizde kadar saç ve saç derimiz için oldukça zararlıdır. Yaz boyunca güneşin, denizin ve havuzun etkisiyle yıpranan saçlarımızı eski sağlığına kavuşturmak için başvurabileceğimiz çeşitli yöntemler mevcut. İşte bu yöntemlerden bazıları…

Yazın yıpranan saçlar için tedavi yöntemleri

Güneşten yayılan UV radyasyonu saçın asli maddesi keratini parçalayıp hem kimyasal, hem de fiziksel hasara neden olur. Saç tellerinde bulunan proteinler, saçlarımızın sağlıklı görünümü için oldukça önemlidir. Ancak saçtaki proteinler, çok fazla güneş ışınına maruz kalınca azalır, saçlarımız da kurumaya, sağlıksız, bakımsız görünmeye başlar. Deniz ve havuz suyunun etkisi ile de saçlar mat bir görünüm alır.

Güneş ve deniz-havuz suyunun yarattığı olumsuz etkilerden saçlarınızı nasıl korumanız gerektiğini Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş anlattı.

Prp saç tedavisi, kişinin kendi vücudundan alınan kanın, zengin maddeler ile işlem görerek, yeniden kişinin sorunlu saç yapısına enjekte edilmesi ile ortaya çıkan bir yöntemdir. Kişinin vücudundan alınan kanın plazması, özel bir işlem ile ayrışması sağlanır, daha sonra işlem görmüş olan bu kan kişinin saç diplerine enjekte edilir. İçerisinde ilaç ya da yabancı herhangi bir madde bulundurmayan bu yöntem, tamamen doğal bir yenileme süreci sağlar. Saç Prp, zayıf ve kırılgan olan saçların güçlenmesi için gerekli desteği sağlar, aynı zamanda sorunlu saç bölgelerindeki saçların dökülmesini önler.


Saç mezoterapisi, saçın ve saç derisinin ihtiyaç duymuş olduğu mineral, vitamin, aminoasit, yüzey genişleticiler ve bazı keratolitik ajanların saç derisine enjekte edilmesi ile gerçekleşen bir işlemdir. Saç mezoterapisinin uygulama amaçlarının başında saç dökülmesini yavaşlatmak ve durdurmak gelir. Bununla birlikte saç mezoterapisi saç köklerini güçlendirir, uyuyan saç köklerini uyandırarak bu köklerin saç olarak deri üzerine çıkmasını sağlar, işlem görmüş ve aşırı derecede yıpranmış olan saçları yeniden yapılandırır, saçlara parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırır.


Saç aşısının içeriğindeki biotin, zayıflayan saç hücrelerini toparlayarak daha güçlü bir hale getirme rolünü üstlenir. Saç aşısı, saç mezoterapisinde olduğu gibi çok sayıda farklı içerikten ziyade; nokta vuruş, elzem maddelerin olduğu bir formüle sahiptir. Saçların güçlenmesini sağlar.


Kök hücreler, hasar gören dokuları onarmak ve ölen hücrelerin yerine yenilerini yapmakla görevlidirler. Saç kök hücre tedavisi, kişinin kendi kök hücreleriyle kendini tedavi etme yöntemidir. Bu tedavinin esas amacı, var olan saç tellerinin dökülmesini engellemektir. Kişiden alınan dokular birtakım işlemlerden geçirildikten sonra saçlı deriye enjekte edilir, böylelikle saç köklerimizin güçlendirilmesi ve uykuda olan saç köklerinin canlandırılması hedeflenir. Aynı zamanda kök hücre tedavisi ile uyuyan saç kökleri uyarılarak saçların daha sağlıklı bir şekilde büyümesi, güçlenmesi ve canlanması sağlanır.


Önceki ve Sonraki
Haberler