EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Gösterişli ya da sanki hiç yokmuşçasına doğal dalgalar.... Aslında hepsini uygulamak küçük tüyoları öğrendikten sonra çok kolay. Bu yazımızda sizler için 7 farklı saç dalgası stilini ve uygulamalarını derledik.

profil
BT Ekip
16.01.2016
Mükemmel dalgalı saçların formülü

Blake Lively’nin artık imzasına dönüşen bu saç dalgalarını kim unutabilir? Bu retro etkisindeki yoğun dalgaları yapabilmeniz için ihtiyacınız olan 2 şey var:  İnce bir saç maşası ve bolca firkete. Kuru saça uygulanan bu yöntem için saçlarınızı yandan ayırın (kolaylık sağlaması için kaşınınız bittiği yeri sınır belirleyerek buradan ayrımı yapabilirsiniz). Saçlarınızı ufak tutamlar halinde maşaya sarıp birkaç saniye bekletin. Daha sonra saçınızı açmadan maşayı aradan çıkarın bu kıvrık tutamı firkete yardımıyla saçınıza tutturun.  Bu yöntemi tüm saçınıza uyguladıktan sonra firketeleri çıkarın ve saç spreyiyle buklelerinizi sabitleyin.

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Bazıları için Blake Lively’nin dalgaları günlük kullanımda iddialı olabilir Eğer doğallıktan yanaysanız ama her deneyişinizde yine kıvır kıvır buklelerle karşı karşıya kalıyorsanız tavsiyelerimizi not alın. Orta kalınlıkta bir saç maşasıyla saçlarınızı büyük ve rastgele tutamlar halinde maşaya dolayın.  Burada doğallığı korumanın püf noktası saçınızı dibine kadar maşaya sarmamak. Bu şekilde saçınızın kıvrımları doğallığını koruyacak. Maşa işlemi sonra erdikten sonra ellinizde ya da bir tarak yardımıyla saçınızı tarayın.  Eğer saçlarınız ince telliyse saç maşasını düşük ısıda kullanmayı ihmal etmeyin.

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Saçlarınızı ortadan ikiye ayırın. Yine bir saç maşası yardımıyla saçınızı sarın ancak bu kez firketeyle tutturmak yerine açıkta bırakın. Bu sayede dalgalarınız doğal bir görünüme sahip olacak. İşlemin öncesi veya sonrasında deniz tuzu spreyi kullanarak dalgalarınızı sabitleyebilirsiniz.

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Özel günlerde tercih edebileceğiniz bu yöntem için yine saç maşanızı hazırlayın. Buradaki önemli püf noktası  maşayı, saçınızın dibine kadar sarmamak. Üst kısımları tamamen düz bırakarak, saçınızı tutamlar halinde, saç boyunuzun yarısında kadar, maşaya sarın. Maşayı hafifçe saçınızdan çekin ve parmaklarınızla tarayın. 

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Bu kez maşa yerine saç düzleştiricisi kullanıyoruz. İşleme başlamadan önce saçlarınıza kuru şampuan ya da hacim verici bir saç spreyi uygulayın. Rastgele saçınızda tutamlar ayırın. Sonrasında düzleştirici yardımıyla saçınıza kıvrımlar verin.

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Hem doğal hem de hacimli dalgaların peşinde olanlar Kylie Jenner’ın saçlarından ilham alabilirler. Saçınızı rastgele tutamlar halinde maşaya sarın. İşlemi tamamladıktan sonra maşa nedeniyle ısınan saçlarınızın biraz dinlendirin. Son adım olarak elleriniz yardımıyla saçlarınızı karıştırın.

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Saçlarınızı tutamlar halinde örün. Daha sonra saç düzleştiricisi ile üzerinden geçin. İşte size bohem dalgalar. 

Mükemmel dalgalı saçların formülü

Önceki ve Sonraki
Haberler