EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

6 adımda yaz aylarında boyalı saç koruması

Yazın saçının güzel gözükmesini kim istemez ki? Ama yazın saç renginizi korumak ve boyanın uzun süre dayanmasını sağlamak ekstra zordur. Deniz suyu, klor ve uzun süre güneşte kalmak rengin daha çabuk akıp gitmesiyle sonuçlanır. Yazın saç renginizi daha uzun süre koruyabilmek için 6 öneri derledik.

profil
BT Ekip
21.07.2017
6 adımda yaz aylarında boyalı saç koruması
6 adımda yaz aylarında boyalı saç koruması

1. Boyatmadan bir hafta önce saçınıza bakım yapın

Sağlıklı saçlarda, boya hem daha iyi tutar hem daha iyi durur. Bu yüzden, kuaförünüze gitmeden önce saçınıza nemlendirici ve onarıcı bakım yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Boyamadan bir ya da iki hafta önce bitkisel yağlardan oluşan bir bakım uygulamaya başlayabilir veya saç maskesi yaptırabilirsiniz.

2. Kuaförünüzün saçınız için en sağlıklı yöntemi kullandığına emin olun

Özellikle saçınızı daha önce hiç boyatmamışsanız, kuaföre gitmeden önce saç boyatma tekniklerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Boyanın sıcak havadan nasıl etkilendiğini de öğrenmeniz yararlı olur. Örneğin, balyaj yaptırmak yerine yazın saç uçlarınızı açtırmak daha mantıklı bir tercih olabilir. Çünkü saçınızı açtırmak yerine, güneş ışığında daha hoş bir görüntü yakalarsınız.

3. Boyalı saçlar için olan şampuanları ve kremleri tercih edin

Doğru şampuan ve krem boyanın dayanıklılığını arttırıyor, o yüzden her zaman boyalı saçlar için şampuanları tercih etmeniz çok önemli. Boyalı saçlar için hazırlanan şampuanların içerisinde genellikle paraben ve sülfat bulunmaz; dolayısıyla boyayı daha iyi korur.

4. Duşunuzu soğuk suyla bitirin

Soğuk suyla durulama yapmak sadece ferahlatıcı değil aynı zamanda saçlarınıza iyi gelir. Soğuk su, saç derisini rahatlatarak hem hasarı hem de boyanın akmasını engeller.

5. Ultraviyole veya SPF içeren saç ürünleri kullanın

Yüzümüzün güneşten korumaya ihtiyacı olduğu gibi, saçımızın ve saç derimizin de güneş korumasına ihtiyacı olur. Bu ışınlara çok maruz kalınca saçlar kurulaşır.

6. Havuzun saçınıza olan etkilerine hazırlanın

Klor, boyalı veya boyasız her saç için fazlasıyla zararlı bir madde. Özellikle de saçınız boyalıysa ekstra dikkat etmelisiniz, çünkü saçınızın rengini değiştirebilir. Bu yüzden, havuza girmeden önce saçınıza hindistan cevizi yağı sürün. Böylelikle saçınızı koruyabilirsiniz. Ama saçınızı yağla korusanız bile, klorun saçınızda çok kalmasına izin vermeyin. Saçınızı hemen durulayın ve kimyasallardan arındırın.

Önceki ve Sonraki
Haberler