EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

5 adımda kusursuz düz fön

Eviniz rahatlığında saçlarınza profesyonel düz fön efekti vermeye ne dersiniz? Kuaföre gitmektense evde kendi kendinize dün fönde başarıya ulaşmanız için bazı yardımcılara ihtiyacınız var. Bu küçük yardımcılar sayesinde dakikalar içinde kusursuz ve parlayan düz saçlara kavuşmanız mümkün.

profil
Feyza Düzyol
22.11.2015
5 adımda kusursuz düz fön

Saç tipinize göre doğru seçeceğiniz şampuan ve saç kremi saçlarınızın gün içinde nasıl kalacağını da belirler. İnce telli, işlem görmüş ya da yağlanma eğilimi olan saç tipleri özellikle fön ve şekillendiricilerden kolayca etkilenip matlaşmaya başlar. Saçlarınızı ısıdan zarar görmesini istemiyorsanız silikon bazlı saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Silikon saçlarınıza ekstra koruma kalkanı oluşturarak ısıdan ve gün içinde çevresel faktörlere karşı korur. 

Duş sonrası saçlarınızın nemini aldıktan sonra fön öncesi ve sonrası elektriklenmesini önlemek için saç serumları ve yağları kullanın. Fön sonrası küçük antenler gibi çıkan saçları içeriğindeki silikon ile koruma altına alıp fönden beklediğiniz sonuçları almanızı kolaylaştırır. 

5 adımda kusursuz düz fön

Saçlarımız ıslakken daha savunmasızdır ve kolayca kırılabilrler. Bu yüzden karışan saçları açarken, tararken nazik uçlu tarak ve fırçaları tercih edin. Ucuz plastik uçlu taraklar, saçlarınızı daha çabuk kırıp fön sonrası elektriklendirmeye yol açar. Kusursuz föne ulaşmak için kullandığınız tarak ve fırçaları özenle seçmenizi öneririz. 

5 adımda kusursuz düz fön

Saç şekillendirmenin asıl kahramanı olan fönler ve şekillendiriciler ancak doğru kullandığı zaman istenilen sonuçları verirler. Her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsalar da pek masum olduklarını söyleyemeyiz. Yüksek ısıyla saçlarınıa yapılan her işlem mutlaka yıpranmalara yol açar. Saçlarınız ıslakken şekillendirici kullanmak yerine önce fönle saçlarınızı kurulayın.

5 adımda kusursuz düz fön

Saçlarınızda istediğiniz düz fönü elde ettikten sonra sıra bu fönü gün boyu korumaya geliyor. Gün içinde saçlarınızın bozulmaması için serum ve yağlara yönelebileceğiniz gibi spreylerden de yardım alabilirsiniz. 

5 adımda kusursuz düz fön

- Saçlarınızı fönlemeden önce mutlaka serum ve yağ kullanın.

- Düz fönü kolaylaştıracak yardımcılara başvurun.

- Saçlarınız ıslakken saç maşasını kullanmayın.

- Saçlarınızın gün içinde bozulmasını önlemek için yine serum ve yağlardan faydalanabilirsiniz. 

5 adımda kusursuz düz fön
Önceki ve Sonraki
Haberler