EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - SAÇ

3 adımda saç uzatan bakım

Saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız, birkaç pratik bakım tüyosuyla minimum süreçte maksimum uzunluğa erişebilirsiniz. İşte küçük saç sırları…

profil
Nilay Yalçınkaya
17.06.2019
3 adımda saç uzatan bakım

İLK ADIM: BAKIM ŞART

İster uzun olsun ister kısa, saçlarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olmak için doğru ürünlerle bakım ve destek çok önemli. Bunun için eğer bir saç sorununuz yoksa, öncelikle saç tipinize ve ihtiyacına uygun şampuan ve bakım kremi seçin. Bunun yanında tabii ki ekstra bakımı da ihmal etmemek gerek. Saçlarınızı nemlendirmek için haftada birkaç kere nem maskesi yapın. Ayrıca her yıkamadan sonra mutlaka serum kullanın. Bir de yağ desteğine başvurun. Haftada iki kere avokado, Hindistan cevizi, argan ve ylang ylang gibi besleyici yağları saçlarınıza sürüp 3-4 saat kadar bekleyin. 

 

İKİNCİ ADIM: KIRIKLARI ALDIRIN

İncelmiş, yıpranmış ve özellikle boyalı saçlarda görülen yanık saç uçları, hem saçlarınızın gücünün gitmesine hem de bakımsız görünmenize neden olur. Bu yüzden çok olmasa bile iki-üç ayda bir uçlarından bir parmak bile olsa kestirin. Böylece hem daha iyi görünecek, hem de saçın kendini daha hızlı yenilemesine destek vereceksiniz. 

 

ÜÇÜNCÜ ADIM: ISILI İŞLEMLERDEN KAÇININ
 

Ne kadar koruyucu ürün kullanırsanız kullanın, günün sonunda sürekli kullanımda fön, maşa gibi ısılı işlemler saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Dolayısıyla bu tarz uygulamaları mümkün olduğunca azaltın. En azından minimuma indirin ve bu süreçte saçlarınızın nemlenip elastikiyet kazanmasını sağlayacak yoğun bakım ürünlerinden destek alın.

Bonus: Saç uzatan doğal formüller 

Önceki ve Sonraki
Haberler