EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - PARFÜM

Yaz parfümü seçmenin püf noktaları

Yazın doğru parfümü seçmek çok hassas bir konu. Sıcak havalarda hem sizi iyi hissettirecek hem de ardınızdan temiz ve ferah bir iz bırakacak mis gibi kokuyu bulmak için doğru notaların izini sürün.

profil
Nilay Yalçınkaya
15.07.2019
Yaz parfümü seçmenin püf noktaları

Bergamot, portakal, limon, greyfurt… İşte ideal bir yaz parfümünün en güçlü içerikleri. Ferah ve taze kokularıyla sizi gün boyu iyi ve ferah hissettirirken, etrafınızdaki kişiler tarafından da fark edilmenizi sağlayacak. Dolayısıyla yazlık parfümünüzü seçerken, öncelikli tercihiniz turunçgil notalarından yana olsun. Bunun yanında portakal çiçeği, gül ve şakayık gibi taze çiçek notalarının sakin ve romantik etkisinden de faydalanabilirsiniz.


Yaz sıcaklarında sandal ağacı, tütün, oud, baharatlar ve sedir ağacı gibi odunsu notalardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın. Bu tarz yoğun içerikler, keskin kokularıyla sıcak havalarda hiç de hoş olmayan bir his yaratacaktır. Etrafınızdaki insanların yanınızdan uzaklaşmaması için de bu konuda hassas davranın. 


Parfümünüzün gerçek kokusunu almak ve bunu teninizde en gerçek haliyle taşımak için mutlaka temiz tene ve kıyafetlere uygulayın. Kulak arkası, omuzlar, dirsek içi ve el bilekleri parfüm sıkmak için en doğru yerler. Bu arada gün içinde terlediğinizde bunu parfümle örtmeye asla çalışmayın. Bu kokunun daha da ağırlaşmasına neden olarak pek de hoş olmayan bir etki yaratacaktır. 


Önceki ve Sonraki
Haberler