GÜZELLİK - PARFÜM

Timothée Chalamet, Bleu de Chanel’in marka elçisi seçildi

Chanel Beauty, Hollywood'un son dönemdeki en gözde erkek oyuncularından Timothée Chalamet'i Bleu de Chanel kokusunun yüzü olarak seçti. Parfümün son yüzü, Fransız aktör Gaspard Ulliel idi. Ulliel, geçen yıl geçirdiği kayak kazasında hayatını kaybetmişti. Marka şimdiye kadar koku için yeni bir elçi seçmemişti

Timothée Chalamet, Bleu de Chanel’in marka elçisi seçildi

Chanel, en çok satan kokularından biri için yeni bir marka elçisi seçti. Fransız moda evi, Instagram hesabından Timothée Chalamet'in Bleu de Chanel'in yeni yüzü olduğunu duyurdu. Instagram’daki açıklamaya, aktörün Mario Sorrenti tarafından çekilmiş siyah beyaz bir fotoğrafı eşlik etti.

Açıklamada Chanel, kokunun ‘derinlemesine kendisi olan adam için’ olduğunu yazdı. Ünlü aktör, British Vogue dergisine verdiği röportajda ise tanıtımını üstlendiği Bleu de Chanel ile ilgili "Kokunun biraz geri çekilmiş gibi hissettirmesi hoşuma gidiyor; ince ama yine de iddialı" deyip sözlerine şöyle devam etti: “Sürekli parfüm kullanan biri değilim. Benim için önemli olan bir anı vurgulamak."

Chanel’in Instagram açıklamasından saatler önce ünlü aktör, moda evinin CC logosunun bir fotoğrafını ve belirsiz ‘CC X TC OTW’ ibaresini yayınlayarak spekülasyonlara yol açtı. Chalamet, ardından şifreli gönderisini Chanel ve Sorrenti'yi etiketleyen birkaç fotoğrafla sürdürdü. Fotoğrafların, kokunun yeni kampanyasından kareler olduğu tahmin ediliyor. Chalamet, Nisan ayında New York'ta bir parfüm reklamının çekimlerinde görüldüğü için marka elçiliği haberi pek de şaşırtıcı olmadı aslında.

Vogue’a göre, Chanel’in 27 yaşındaki aktörü Bleu de Chanel’in marka elçisi yapma kararının ardında, büyüyen bir pazarı ele geçirme isteği yatıyor. Vogue, pazar araştırma şirketi Euromonitor International'a atıfta bulunarak, uluslararası erkek parfümü pazarının 2020'de 14.2 milyar dolar iken 2025'te 19.6 milyar dolara çıkmasının beklendiğini yazdı.

Bleu de Chanel'in en son yüzü Fransız aktör Gaspard Ulliel idi. En çok ‘Hannibal Rising'deki Hannibal Lecter rolüyle tanınan Ulliel, geçen yıl geçirdiği kayak kazasında hayatını kaybetmişti. Marka şimdiye kadar koku için yeni bir elçi seçmemişti.

 

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
psikolog çift terapisi