GÜZELLİK - PARFÜM

Pharrell Williams, ilk Louis Vuitton parfümü LVERS’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Louis Vuitton Erkek Kreatif Direktörü Pharrell Williams, ünlü moda evi için hazırladığı ilk parfümü 19 Haziran’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. LVERS adı verilen parfüm; güneş ışığını ve doğanın taze, odunsu kokularını bünyesinde barındırıyor

profil
BT Ekip
10.06.2024
Pharrell Williams, ilk Louis Vuitton parfümü LVERS’ı piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Müzikteki başarısını moda dünyasındaki başarısıyla perçinleyen Pharrell Williams, erkek giyim kreatif direktörlüğü görevini yürüttüğü Louis Vuitton’da ilk parfümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. LVERS adı verilen parfüm; güneş ışığını ve doğanın taze, odunsu kokularını bünyesinde barındırdığı için yaz aylarında tüketiciyle buluşacak.

Parfümcü Jacques Cavallier-Belletrud ile birlikte tasarlanan LVERS, sedir ve sandal ağacının odunsu notalarıyla dolu nötr ve cinsiyetsiz bir koku. Kokunun ana maddesi alışılmadık bir kaynaktan geliyor: İran bitkisinden elde edilen bir sakız reçinesi olan galbanum. Bu özel nota, kullanıcıyı güneşin güçlü ışınlarından yararlanan yemyeşil bahçelere taşımayı amaçlıyor. Kokunun canlı doğasını perçinlemek için bir miktar zencefil özü de eklenmiş. Orta notadaki bergamot, büyük ölçüde odunsu ve yeşil olan palete meyvemsi bir hava katıyor. Şişe tasarımı aynı zamanda doğal malzemeleri de yansıtıyor ve Williams'ın Louis Vuitton aksesuarlarını devralan kamuflaj baskısını sergiliyor; kasa da bagajdan ilham alan tasarımı ve altın donanımıyla moda evine sadık kalıyor

Jacques Cavallier Belletrud, "Pharrell'in Haziran 2023'te Pont Neuf'teki ilk defilesini aydınlatan güneş ışığı teması, fotosentezi kokuyla aktarmamız için bize ilham verdi" deyip devam ediyor: “Soyut gelebilir ama hayata baktığınızda fotosentez her şeyin başlangıç ​​noktasıdır.”

LVERS, Williams'ın koku pazarına ilk girişi değil çünkü on yıl önce 2014'te COMME des GARÇONS ve KAWS (şişeyi tasarlayan) ile ortak bir koku olan ‘G I R L’yi piyasaya sürmüştü.

LVERS, 19 Haziran’da dünya çapında çevrimiçi olarak ve Louis Vuitton mağazalarında satışa sunulacak. Fiyatı ise yaklaşık 326 dolar olacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog