GÜZELLİK - PARFÜM

Louis Vuitton’dan katmanlama sanatına övgü: The Pure Perfumes

Louis Vuitton Master Parfümörü Jacques Cavallier Belletrud’un geliştirdiği The Pure Perfumes serisi, üç sembolik bileşen olan ud, sandal ağacı ve amberin etkileyici kokularının etkisini taşıyor. The Pure Perfumes serisi, Orta Doğu'daki sembolik bir gelenek olan katmanlamaya da saygı duruşunda bulunuyor

profil
BT Ekip
18.03.2024
Louis Vuitton’dan katmanlama sanatına övgü: The Pure Perfumes

Louis Vuitton The Pure Perfumes, bir parfümörün hayalinden doğuyor: Jacques Cavallier Belletrud… Belletrud bu hayalini "Paletimdeki en güzel hammaddeleri en saf halleriyle paylaşmak istedim" sözleriyle ifade ediyor. Louis Vuitton'un Master Parfümörü, zamanın başlangıcından bu yana çağlar ve kültürler boyunca yolculuk eden, insanlık tarihiyle iç içe geçmiş üç sembolik parfüm bileşeni olan ud, sandal ağacı ve amber ile doğanın üç hazinesini en sade güzellikleriyle yakalayarak gerçek bir kompozisyon başarısı gerçekleştiriyor. Büyü, baştan çıkarma ve gizemle dolu üç hammadde, bu virtüöz kokular aracılığıyla kendi başlarına adeta bir duruş sergiliyor

Jacques Cavallier Belletrud, The Pure Perfumes serisi ile Orta Doğu'daki sembolik bir geleneğe saygı duruşunda bulunuyor: Katmanlama. Master Parfümör, "Bu ritüel beni büyülüyor çünkü herkesin kendi koku evrenini yaratmasına ve yalnızca kendisine ait bir koku izi sürmesine olanak tanıyor" diyerek katmanlama sanatının büyüsünü anlatıyor. 

Artık dünyanın dört bir yanındaki parfüm severler tarafından benimsenen bu stil, kuruluşundan bu yana müşterilerine kreasyonlarını kişiselleştirme imkanı sunan Maison'un DNA'sında derin bir yankı uyandırıyor. Şimdi ise Louis Vuitton, The Pure Perfumes serisi ile müşterilerine mutlak incelikte özel bir jest sunuyor; bir koku izinin nihai ifadesi olan ‘benzersizlik’.

The Pure Perfumes, simgeleşmiş Louis Vuitton parfüm şişesinde sunuluyor ve şimdi bu seri şişeler için opak siyah renkte yeniden işleniyor. Yoğun ve derin olan bu benzersiz renk tonu, parfüm şişesinin, kusurları silmek için elle cilalanarak elde edilen mükemmel saflıktaki hatlarını vurguluyor. Cam yapım tekniklerindeki mükemmellikten doğan nadir saflıkta bir şişe formunda tanıtılıyor.

The Pure Perfumes koleksiyonu, üç efsanevi parfüm bileşeninin özünü yüksek konsantrasyonlu kokularda ifade ediyor. Jacques Cavallier Belletrud, "En iyi hammaddeler kendi başlarına birer parfümdür. Kendinizi zevkle kaptırabileceğiniz duygu konsantreleridir, çünkü her zaman var olduğunu fark etmediğiniz bir yönü keşfedersiniz" sözleriyle parfümün derin dünyasını tasvir ediyor. Bu zenginlik, Belletrud’un her bir bileşene gururla yer veren üç yüksek konsantrasyonlu kompozisyonda tam olarak ortaya çıkarmak için yola çıktığı konsepti tanımlıyor.

Ud, amber, sandal ağacı… Maneviyatla dolu bu üç bileşen zamansız bir güzelliğe sahip olmaları ve evrensel teması ile özdeşleşmeleri ile biliniyorlar. Bu üç bileşen, doğanın hazineleridir ve The Pure Perfumes serisinde bu hazinelerin eşi benzeri görülmemiş bir ifadesiyle sunuluyor. Benzersiz özlerden elde edilen bu parfümler, konunun tam kalbine giden ve nadir yoğunlukta olan bir koku deneyimi yaratıyorlar. Olağanüstü kalite ve asalete sahip kokularla eşsiz bir iz vaad ediyorlar. Dünyanın her yerindeki parfüm severler için bir rüya gerçek oluyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler