EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - PARFÜM

En iyi 10 yaz parfümü

İdeal yaz parfümünüz hangisi? Çiçeksi, hafif baharatlı ya da deniz esintili? Hem ferah hem de karakteristik bir yaz parfümü arayışında iseniz rehberimize göz atmalısınız.

profil
BT Ekip
12.06.2019
En iyi 10 yaz parfümü

Enerjik içeriğiyle adını tamamen yansıtan Christan Dior Joy by Dior; bergamot, mandalina, yaseminin alt notada sandal ağacı, sedir ve misk ile harmanlanmasından meydana geliyor. Meyve ve çiçek kokularının hakimiyetinde olan parfüm hem kokusuyla hem de pembe şişesi ve kristal kapağı ile zarafeti temsil ediyor.


İlk olarak 1957 yılında çıkan Givenchy L’Interdit, 2018’de yenilenmiş olarak tekrar aramıza döndü. Beyaz çiçek ve odunsu notaların birleşiminden oluşan parfüm zıtlıklardan doğan zarif bir koku. Cesur, ve özgür kadınları simgeliyor.


Bu çekici koku bergamot notalarını sıcak amber, frezya çiçeği, vanilya ve hindistancevizi ile birleştiriyor. Notalarında amber ve vanilya olmasına rağmen ağır gelmeyen, ferah bir yaz kokusu. Güneş kremini andıran bu farklı koku çok fazla rastlanmayan özel bir yere sahip.


Bu çekici koku bergamot notalarını sıcak amber, frezya çiçeği, vanilya ve hindistancevizi ile birleştiriyor. Notalarında amber ve vanilya olmasına rağmen ağır gelmeyen, ferah bir yaz kokusu. Güneş kremini andıran bu farklı koku çok fazla rastlanmayan özel bir yere sahip.


Bu iddialı parfüm, tamamen yeni, sıra dışı, iyimser konseptler yaratmak için tutkuyla oluşturulmuş. Beyaz misk ile zenginleştirilmiş koku, aselbent ve karamel uyumuyla birleşiyor. Miskin ipeksi ve pudramsı kokusu entellektüel ve zarif bir karakter kazandırıyor. Laos asalbenti ise bağımlılık yaratıyor. Vanilyayı anımsatan koku, sıcak ve tatlı notalardan oluşuyor.


Angelina Jolie'den ilham alınarak yaratılan bu koku iddialı olduğu kadar da zarif. Üst notalarında lavanta, citrus, orta notalarında yasemin,bulgar gülü,neroli, alt notalarında ise vanilya ve sandal ağacı barındırıyor.


Bu parfüm gözlerini kapadığında egzotik bir adaya ışınlanmak isteyenler için... Yaz çiçeklerinin tuzlu su ve güneş kremi ile buluştuğunu düşünün. Orta notadaki turunçgil ile kalıcılık kazanan eşsiz bir yaz kokusu...


Hem derin hem de narin bir kişiliğiniz olduğunu düşünüyor  ve kokunuzla bunu yansıtmak istiyorsanız Miu&Miu Twist'i not almalısınız. Bergamot, elma çiçeği ve pembe amberin uyumu sizi şaşırtacak. 


Bu parfüm doğayı özgürlüğün ve hatta vahşiliğin bir sembolü olarak görenler için...  Baharatlı bergamot ve pembe biber cesaret, yaban gülü ve böğürtlen tatlı bir keskinlik ve misk taneleri ferahlık kazandırıyor.

 


20 yıldan fazla bir süredir, sanatsal yönetmen ve parfüm tasarımcısı olan HERVÉ GAMBS, sıra dışı lüks arayanlar için duyusal deneyimler hayal ediyor. Özgür ruhlu tasarımcının parfüm ve kokulara yaklaşımı oldukça titiz ve içgüdüsel. Tasarlarken, çeşitli kokusal ifade yolları deneyerek Fransız geleneksel Haute (Yüksek) Parfümeri anlayışına yeni ferahlatıcı bir anlam vermeyi amaçlıyor. Mayıs gülü, sedir ağacı, Madagaskar vanilyası, ciste labdanum, sandal ağacı, Malgash vanilyası, safran, mandalina, güve otu kökleri, Japon yeşil çayı, bergamot, portakal çiçeği gibi nadir kokulardan oluşan kompozisyonlarını kullanmasanız bile koklamalı, bu deneyimi yaşamalısınız!


Önceki ve Sonraki
Haberler