EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - PARFÜM

En iyi 10 doğal deodorant

Özellikle yaz aylarında sorun haline gelen ter kokusunun önüne kimyasal maddelerden uzak doğal içerikli deodorantlar ile geçebilirsiniz. Denediğimiz ve memnun kaldığımız 10 doğal deodorantı bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
26.07.2020
En iyi 10 doğal deodorant

The Organic Pharmacy 2002 yılından bu yana faaliyet gösteren fitofarmasötikler (bitkiler & homeopati), yüksek teknoloji doğal cilt bakımı ve tedavileri konusunda uzmanlaşmış bir İngiliz dermokozmetik şirketi. Ürünleri yapay renklendiriciler, kokular, petrokimyasallar ve koruyucu maddeler içermiyor ve şirket, hayvanlar üzerinde test yapmıyor. Markanın geliştirdiği unisex deodorant aluminyumsuz , parabensiz ve gayet etkili.  


SIVENO ürünleri sentetik koku ve boya, petrokimyasal, paraben, SLS ve sentetik köpürtücüler içermiyor. SIVENO Roll-On gözenekleri kapatmıyor ve terlemeye engel olmuyor. Sadece kötü kokuları etkisiz hale getiriyor. %100 doğal ve vegan olan ürün, alüminyum, klorohidrat, paraben ve alkol içermiyor. Kokusu gayet hoş...


Doğal alüminyum sülfat ve gümüş tozları içeren NUXE Body deodorant beyaz izler bırakmadan uzun süreli koruma sağlıyor. Cildi yatıştıran ve kokuları yok eden bir formülü var. NUXE Body ürün serisinin yumuşak ve nazik parfümü bu üründe de mevcut: Hindistan Cevizi Sorbesi, Beyaz Çiçekler ve Yabani Vanilya...  Ürün %97 oranında doğal içerikli. 


INCIA yer altı sularını kirletmeyen ve  doğaya zarar vermeyen bir marka. Ürünleri alüminyum klorohidrat, alüminyum zirkonyum, sentetik parfüm ve boyar maddeler, koruyucu ve alkol içermiyor. Cildinizin florası ile %100 uyumlu. Ambalajları ise doğada %100 geri dönüşen gıda tipi malzemelerden. INCIA Doğal Roll On da içeriğinde bulunan doğal mineral tuzunun antibakteriyel ve terlemeyi engelleyen yapısı sayesinde ter kokusunu engelliyor.


Atelier Rebul'un alüminyum tuzu içermeyen bu %96,42 doğal deodorantı, çinko risinoleat ile gözenekleri tıkamadan, cildin doğal yollardan nefes almasını sağlıyor. Terleme sonrası istenmeyen vücut kokularının azaltılmasına yardımcı oluyor. Herbal Doğal Deodorant’ın Misket Limonu, Limon, Fesleğen ve Paçuli saf uçucu yağlarının karışımından meydana gelen %100 doğal kokusu, hem vücudunuzu hem de zihninizi canlandırmaya yardımcı oluyor. 


%100 vegan olan bu deodorant, elle toplanan ve soğuk sıkım yöntemi uygulanarak elde edilen manolya ve kiraz çiçeğinin notalarına ve hinoki ağacının odunsu alt notalarına sahip. Markanın hayvanlar üzerinden test yapmaması da ayrıca tercih nedeni...

Bonus: En sevilen 10 yaz parfümü


Ducray Hidrosis Control serisi koltuk altı, el ve ayaklarda yaşanan aşırı terlemeye karşı, gün boyu etkili özel formülleri sayesinde etkili çözümler sunuyor. Ducray Hidrosis Conrol Aşırı Terleme Karşıtı Roll-on 48 saate kadar etkili formülü sayesinde koltuk altındaki aşırı terlemenin önüne geçiyor ve kötü kokuları önlüyor. %68 doğaş içeriği ile hassas ciltlerde de kullanılabiliyor. Ducray Hidrosis Conrol Aşırı Terleme Karşıtı Roll-on, günde 1 kez temizlenmiş kol altına uygulandıktan ve kuruduktan sonra üzerine parfüm veya deodorant uygulanabilme imkânı sunuyor. Hidrosis Control Aşırı Terleme Karşıtı El ve Ayak Kremi ise gün boyunca etkili formülü ile aşırı terlemeyi hızlı ve uzun süreli şekilde kontrol ediyor. 


Alüminyum içermeyen Sebamed Fresh Sprey Deodorant ter bezlerinin doğal işlevini bozmadan vücut kokusunu önlüyor.  Formülündeki etkin koku giderici bileşen Trietil Sitrat spesifik olarak vücut kokusuna yol açan bakterilerin çoğalmasını ve metabolizmasını engelliyor. Sağlıklı cildin 5.5'lik pH değerine sahip, koruyucu ve renk katkısı içermiyor.


Shea Butter, karbonat, kakao yağı, melez lavanta uçucu yağı, bergamot uçucu yağı, bergaptensiz içerikli doğal deodorant ürünün yanında verilen spatül yardımıyla koltuk altına sürülüyor, parmak ucu ile masaj yaparak dağıtılıyor. Ter bezlerini tıkamadan terlemeye imkan sağlarken hoş bir lavanta kokusu bırakıyor.  Doğal içeriği sayesinde tende kalıntı bırakmıyor ve yapışma hissi bırakmıyor.  

Mutlaka okuyun: Terlemeye karşı 10 doğal yöntem


Alkol ve paraben içermeyen roll-on deodorant içeriğindeki organik aloe vera jeliyle terlemeye karşı korurken cildin ihtiyaç duyduğu bakım desteğini sağlıyor. Gücünü ve muhteşem kokusunu Fransa’nın Provence bölgesinde yetişen organik lavantalardan alıyor. 


Önceki ve Sonraki
Haberler