EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - PARFÜM

En iyi 10 body mist

Sıcak yaz günlerinde parfüm yerine ferahlatıcı mistleri tercih edenler için favori body mist alternatiflerini değerlendirdik.

profil
BT Ekip
25.06.2019
En iyi 10 body mist

Özlem: Yasemin ve zencefil aromalı ferahlatıcı bir mist. Yasemin, zencefil ve portakal çiçeğinin yumuşak kokusu ciltte hoş bir koku bırakıyor.  İçeriğinde ayrıca üzüm çekirdeği ve beyaz misk de bulunan bu misti günün her saati kullanıyorum. Meyvelerin bıraktığı hafif şekerli koku romantik bir hava katıyor…


Çağla: Geçen yazdan beri favori ürünlerimden biri... Yves Rocher'nin Hindistan cevizi kokulu duj jeli ve vücut losyonu ile birlikte kullanıyorum. Böylece kalıcılığı artmış oluyor.  Bu koku ile yoğun şehir hayatında bile tatil atmosferine girebilirsiniz. Güneş kremini de andıran ferahlatıcı Hindistan cevizi kokusu sıcak yaz günlerinde birçok açıdan iyi hissettiriyor. 


Nermin: Nuxe Güneş serisi içinde favori ürünüm, çantamdan yaz boyunca çıkarmıyorum. Tatlı portakal, turunç, Hindistan cevizi, tiare çiçekleri, miks ve vanilyanın uyumu harika! Adeta ada tatili atmosferi taşıyor.  Gün boyu birkaç kez yenilemek yeterli. Ayrıca saç fırçasına sıkıp saçlarımı tarıyorum böylece saçlarım da dahil olmak üzere bu hoş koku ile sarmalanabiliyorum. 

 


 


Özlem: Güzel bir yaz kokusu. Sıktıktan birkaç dakika sonra tende hafifleşiyor böylece daha hoş bir etki bırakıyor. Gül kokusuna turunçgil notalarının eşlik ettiği taze bir mist. Kalıcılığı ne çok ne de az. Gün boyu bir, iki kere tazelenebilir.


Kübra: Yaz boyunca sahil atmosferi yaşamak istiyorsanız Eda Taşpınar koleksiyonundan bu vücut spreyini deneyebilirsiniz. Taze narenciye, kırmızı ahududu ile harmanlanan vanilya baskın bir şekilde duyuluyor. Günde birkaç kez yenileyince daha iyi sonuç alıyorsunuz. 

 

 


Merve: Yaz meyvelerini üzerinizde taşımanızı sağlayan bir mist diyebilirim. Duj jeli ile birlikte kullanmanızı öneririm. Böylece hem ferahlatıcı hem de kalıcı etkisi artıyor. 


Çağla: Bence L'occitane parfümlerinin her biri birer imza koku...  Yaz aylarında parfüm yerine mist tercih ediyorsanız kesinlikle denemelisiniz. Gül, lavanta ve papatya kokularını bir arada sunan ferahlatıcı bir mist. Bana bir yandan yazlık mekanlarda bahçeler arasında yürüdüğümüz akşamları da anımsatıyor. Çantamdan ayırmıyorum, yeniledikçe ferahlatıyor. 


Çağla : Jo Malone'in yeni kokularından Frangipani Flower'a bayıldım. Yasemin, sandal ağacı ve limon kokularını ayrı ayrı seçebiliyorum. Enerji veren, ferahlatıcı ve kalıcı bir koku. Serinin diğer kokuları ile birlikte kullanarak kendi koku imzanızı oluşturabilirsiniz. 


Özlem: %100 vegan White Musk Flora çok beğendiğim bir mist. Bana talk pudrası kokusunu hatırlatıyor. Oldukça kalıcı, taze ve çiçeksi notaların karışımından oluşan ve kokusuyla büyüleyen bir vücut spreyi. Ağır kokulardan haz etmeyen benim gibiler için çok temiz bir seçenek.


Şule: Rebul mağazasına uğramaktan bile keyif aldığım bir marka. Angie Wish Land ise geçen yazdan beri sıcak havalarda ferahlamak için kullandığım ürünlerden. Yaz yağmurlarını anımsatıyor, tavsiye ederim. 


Önceki ve Sonraki
Haberler