EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Yeni nesil ipeksi fondotenler

Kusursuz makyajı elde etmek için vazgeçilmezimiz olan fondötenler artık sadece birer kapatıcı değil içeriklerindeki farklı bileşimler sayesinde neredeyse cilt bakım rutinimizin birer parçası olmaya başladı.

profil
Feyza Düzyol
18.11.2015
Yeni nesil ipeksi fondotenler
Yeni nesil ipeksi dokuya sahip bu fondötenler arasından mutlaka denemeniz gerekenleri sizin için seçtik.

İpeksi dokunuşlar

Yeni nesil fondötenleri klasik olanlarından ayıran en önemli özellik hepsinin serum kıvamında ipeksi bir kapatıcılığa sahip olması. Pudramsı ama bir o kadar da akışkan ve su bazlı olan bu fondötenler, inanılmaz kapatıcı özelliklerini içeriğindeki mikro kapsüllere borçlu. Bu mikro-kapsüllerle cildi kapatıyor ve kusursuz bir renk tonu ortaya çıkarıyor. Bu fondötenlerle cildinizde asla ağır, yapışkan ve maskesimsi hissi yaşamıyorsunuz. Yeni nesil formülasyona sahip fondötenler gün içinde cildinizin hava almasına izin veriyor. Böylece cildinizde yağlanma ya da parlama olmasının önüne geçiyor. 

Seçerken dikkat edin

Fondöten seçerken bakmanız gereken ilk özellik cilt tipiniz ve cilt tonunuza uygun olup olmadığıdır. Artık bir çok fondöten farklı cilt ihtiyaçlarına cevap veriyor. Fondötenler günümüzde kapatıcı değil aynı zamanda matlaştırma, ışıltı verme, cildi tedavi etme ya da nemlendirme gibi pek çok özelliği barındırıyor.

Kolayca uygulayın

Yeni nesil ipeksi fondötenleri uygulamak oldukça kolay. Serum kıvamındaki fondötenleri ve kıvamı biraz daha yoğun olanları, fondöten fırçaları ya da süngerleri kullanarak kolayca  uygulayabilirsiniz. Cildinizin bir an içinde ipeksi ve kusursuz görünümü elde ettiğine şahit olacaksınız. Fondöteni uygularken üst üste sürerek kalınlaştırmak yerine tek seferde eşit miktarda sürüp tüm cilde dağıltmaya özen gösterin. 

Önceki ve Sonraki
Haberler