EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Trend: Bronz makyaj

Bronz tenin çekiciliğine karşı koymak imkansız. Yaz gelmeden de bronz pudralar sayesinde anında bu görünümüne sahip olabilirsiniz. Nilay Yalçınkaya makyaj ipuçlarını paylaştı.

profil
Nilay Yalçınkaya
09.04.2019
Trend: Bronz makyaj

Makyaj trendleri arasında artık ikonik görünümlerin başında gelen bronz ten makyajı, İlkbahar-Yaz 2019 makyaj trendleri arasında da yine listenin üst sıralarında. Altuzarra ve Max Mara podyumlarında dikkat çeken bu göz alıcı ve son derece çekici ten görünümüne kavuşmak için ihtiyacınız olan esas ürün tabii ki bronz ve terracotta pudralar. Işıltılı yapıları ile yüzünüze anında sanki günlerce güneşlenmiş gibi doğal bir aydınlık efekt verecek olan bu ürünlerle tüm dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız. 


Eğer çok açık tenliyseniz bronz pudranızın çok koyu renkli olmamasına dikkat edin. Cildinizden iki ton koyu olması yeterli olacaktır. Aksi taktirde yüzünüzde tüp patlamış efekti yaratabilir. Ayrıca mat dokulu pudralar yerine, aydınlatıcı yapıya sahip olanları tercih ederseniz, daha taze ve doğal bir ten dokusu elde edebilirsiniz. Eğer geniş bir suratınız varsa mat dokulu pudralarla önce kontur uygulaması yapıp yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayabilir, ardından da ışıltılı olanlarla aydınlatabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler