GÜZELLİK - MAKYAJ

Sadece 5 dakikada 5 ürünle mükemmel görünüm

Biz kadınlar için güzellikte en önemli noktalardan biri, en az ürünle etkili ve hızlı sonuç almak. Durum böyle olunca sizi kusursuz görünüme koşar adımlarla yaklaştıracak doğru ürün ve uygulama tüyolarıyla tanıştıralım. İşte sadece 5 dakikada mükemmel görünüm sağlayan 5 ürün…

profil
Nilay Yalçınkaya
15.02.2019
Sadece 5 dakikada 5 ürünle mükemmel görünüm

Kusursuz bir ten görünümü için cildi makyaja hazırlamak çok önemli. Bunun için işe cildinizi nemlendirmek ile başlayın. Eğer cildiniz yeteri kadar nemliyse, bu süreceğiniz fondötenin ya da pudranın pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır. Aksi taktirde renk eşitsizlikleri veya topaklanmalar meydana gelebilir. Tek kullanımlık kâğıt maskeler bu konuda en pratik ve etkili ürünlerden. Makyaja başlamadan önce yüzünüzde 10 dakika tutmanız yeterli. Eğer yağlı bir cildiniz varsa mutlaka parlama karşıtı matlaştırıcı bir makyaj bazı kullanın. Böylece hem fondöteninizin kalıcılığını artırabilir hem de gün içinde oluşacak parlamaların önüne geçebilirsiniz.


Makyajda taze, sağlıklı ve genç bir görünüm için allıkların rolü büyük. Tüm havanızı değiştirmeye ve iyileştirmeye yetecek güçte olan bu şahane ürün, her an her kadının makyaj çantasında olmalı. Özellikle pembe ve şeftali tonlarını tercih ederek, anında daha enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz. Son dakika acil bir görüşmeniz çıktığında ya da gittiğiniz mekanda biriyle karşılaştığınızda hemen allığınızı çıkarıp elmacık kemiklerinizin üzerine sürmeniz yeterli. 


Makyajda mucizevi etkiler sunan highlighterlar ile tanışmadıysanız hemen bir tane edinmelisiniz. Hollywood yıldızlarının ışıl ışıl ve kusursuz ten görünümlerinin mucidi olan bu sihirli ürünlerle, girdiğiniz her ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Tabii ölçülü ve doğru uygulamak kaydıyla. Aydınlatıcınızı yüzünüze genel bir pudra ya da allık sürüyormuş gibi komple değil, mutlaka yüzünüzün yüksekte kalan kısımlarına bölgesel olarak sürmelisiniz. Elmacık kemiklerinizin üzerinizden -kesinlikle yanaklarınıza değil- şakaklarınıza doğru, burun kemiğinizin üstü, dudak çizginizin üstü ve kaş kemiğinize sürerek mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.


Çekici dudaklar için işe onları nemlendirmekle başlayın. Kurumuş dudaklar hem özensiz ve bakımsız görünmenize neden olur hem de eğer önlem almazsanız büyük çatlaklara neden olarak canınızın yanmasına yol açar. Onları mutlaka nemlendirecek bir dudak bakım kremi kullanın. Renkli dudak balmları bu konuda şahaneler. Bunun yanında günlük hayatta ruj seçiminizi nude ve gül kurusu tonlarından yana yapıp, gece ise çarpıcı kırmızılarla tüm dikkatleri dudaklarınızda toplayabilirsiniz.


Tek başına bile makyajınızı tamamlamaya yetecek güçte olan maskaralar ile makyajınızda da mükemmel bir finale hazır olun. Siz sadece ondan ne istediğinize karar verin. Daha uzun, hacimli ya da kıvrık kirpikler… Anında havanızı değiştirecek ve yüzünüzdeki yorgun ifadeyi saniyeler içinde ortadan kaldıracak bu ikonik ürünle çok daha çekici bakışlara sahip olacaksınız. Maskaranızı sürmeden önce kirpiklerinizi kıvırarak etkisini ikiye katlayabilirsiniz. Ayrıca maskaranızı sürmeden önce elinizde biraz ısıtırsanız çok daha kolay sürülecek ve kirpiklerinize daha kolay tutunacaktır. Ten makyajınızı yaparken sutyeninizin arasına ya da belinize sıkıştırarak ısınmasını sağlayabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler