EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Online toplantılarda iyi görünmenin yolları

Evden çalıştığımız ve günümüzün çoğunun online toplantılarla geçtiği bu günlerde ekran karşısında nasıl daha iyi görünebiliriz? Irmak Peltekoğlu Estée Lauder şirketlerinin kıdemli makyaj sanatçısı Berk Ersan’a sordu.

profil
Irmak Peltekoğlu
07.05.2020
Online toplantılarda iyi görünmenin yolları

Zoom gibi konferans görüşmelerinde iyi görünmek için uygulayabileceğiniz en basit ipuçlarından biri ışığın karşıdan gelmesine dikkat etmek. Berk, karşıdan gelen ışığın önemini “yukarıdan ya da aşağıdan gelen ışık, yüz ifadesinin gölgelenmesine sebep olacak ve daha yorgun bir görünüme yol açacaktır, ışığı karşıdan alarak daha aydınlık bir yüze sahip olabiliriz” sözleriyle anlatıyor. Bunun için bilgisayarınızı ışığı karşıdan alması için bir pencerenin önüne koyabilir ya da kendinize laptop için tasarlanmış bir ring light edinebilirsiniz. 


Bu süreçte çoğu kadını zorlayan noktalardan bir başkası ise diplerin çıkmasıyla birlikte saçlardaki beyaz tellerin daha belirgin olması. Özellikle yalnızca omuzdan yukarısının göründüğü kameralı görüşmelerde  bu durum daha da dikkat çekici bir hale geliyor. Berk’in bu durum için önerisi ise saç renginize yakın mat bir farı düz bir fırçayla saç diplerine uygulamak. Böylelikle beyaz telleriniz ve kendi saçınız arasındaki renk farkını gidermiş olacaksınız. Berk, genellikle gözün katlanma bölgelerinde kullanılan tombul karıştırma fırçaları yerine düz far fırçalarının kullanılması gerektiğinin altını çiziyor. “Mat bir far kullanarak saç diplerinin parlamasına engel olurken uygulamayı düz uçlu bir fırçayla yapmak önemli çünkü ancak bu şekilde maksimum kapatıcılık elde edebilirsiniz”. Nemlendirici bir bazla cildin sağlıklı görünmesini sağlamak ve cildi hazırlamak çok önemli. “Kamera karşısına geçince cildin üzerine gelen ekstra filtre bizi olduğumuzdan daha mat ve yorgun gösterebilir. Cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırmak için krem ürünlere ağırlık vererek cildin iyice nemlendirilmesi kameralı konferanslarda iyi görünmek için bir numaralı püf noktası”. Bu nedenle makyaja başlamadan önce göz altlarınızı ve cildinizi favori nemlendiricileriniz ile nemlendirmeyi unutmayın.

Bonus: Göz çevresi bakımı hakkında bilmeniz gerekenler


BB ya da CC krem kullanarak cilt tonunuzu eşitleyebilir ve hafif bir kapatıcılık ile pürüzsüz bir cilt görünümü elde edebilirsiniz. 


İnce bir eyeliner uygulamasıyla dikkati gözlerinize çekebilir ve daha açık görünmelerini sağlayabilirsiniz. 


Maskara bakışlarınıza derinlik kazandıracak ve gözlerinizi daha aydınlık gösterecektir.


Krem bir allık kullanarak yanaklarınız ve dudaklarınıza renk verebilir, daha taze bir cilt görünümü yakalayabilirsiniz. Berk, krem ürünlerin özellikle sıklıkla ekran karşısında olan kişiler tarafından ciltle bütünleşerek homojen ve sağlıklı bir görüntü sağladığı için sıklıkla tercih edildiğinin altını çiziyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler