EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Margot Robbie'den adım adım 90'lar makyajı

Yeni filmi için gala ve etkinliklere katılan Margot Robbie’nin tercihi 90’lardan esinlenerek tasarlanan yeni sezon Versace elbiseleri oluyor. İlham kaynağı 90’lar olunca Robbie’nin makyajında da sade, nötr tonlarda bir görünüm tercih ediliyor. İşte son zamanlarda popüler olan bu görünümü elde etmenin yolları….

profil
BT Ekip
20.10.2017
Margot Robbie'den adım adım 90'lar makyajı

-Yüz

90’lar stilini takip etmek istiyorsanız aydınlatıcı kullanmaya bir gün ara verin. 90’larda aydınlık bir görünüm yerine daha kadifemsi bir makyaj ön plandaydı. Fondöteninizi uyguladıktan sonra Margot Robbie gibi mat turuncu tonlarından bir krem allık tercih edebilirsiniz. Daha sonra tüm yüzünüzü sabitlemek için transparan pudra uygulayın.

-Gözler

Nötr, toprak tonlarının ağırlıkta olduğu mat bir göz makyajı 90’lar görünümünün olmazsa olmazı. Ünlü oyuncu uçuk pembe ve krem tonlarında far tercih etmiş.  Yüzdeki kontrastı öne çıkarmak için ise kaşları belirginleştirmek önem taşıyor.

-Dudaklar

90’ların tek renklilik  trendine ayak uydurmak için pembe tonlarındaki makyajınızı yine uçuk pembe, nude bir rujla tamamlayın. Şeftali-pembe tonlarında bir kalem ile dudaklarınızı belirginleştirebilirsiniz. 

Önceki ve Sonraki
Haberler