EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Makyajda beyaz eyeliner zamanı

Siyah eyeliner çekmekte ustalaşanlar için bir haberimiz var. Bu sezon siyah kalemlerinizi beyazlarıyla değiştirmenin tam sırası. Rihanna ve Bella Hadid başta olmak üzere birçok ünlü beyaz eyeliner'lı makyajları ile dikkat çekiyor.

profil
BT Ekip
26.06.2018
Makyajda beyaz eyeliner zamanı

Bella Hadid ve Rihanna, beyaz eyeliner'lı makyajın öncüleri oldu. Eğer bu yaz daha canlı ve farklı bir makyaj görünümü arıyorsanız siz de beyaz eyeliner'a makyaj çantanızda yer açabilirsiniz.

Nelere dikkat etmeli?

Öncelikle gözlerinizi vurgulamak için cildinizde kolayca kaybolmayacak, pigmentasyonu yüksek bir kalem tercih edin. Beyaz renkle çarpıcı bir görünüm olacağı için makyajınızın geri kalanını olabildiğince sade tutun, çok az bir allık ve nude tonlarında bir ruj kullanın. Aynı sadelik saçlarda da olamalı. Saçınızı iki yana ayrılmış düz bir şekilde ya da sade bir topuz olarak kullanabilirsiniz.

Beyaz eyeliner'la zıtlık yaratmak için takılarınızda altın tonlarına yer verebiliriniz.

Sürerken siyah bir eyeliner'a göre daha dikkatli olmanız gerektiğini de hatırlatalım. Çünkü siyah eyeliner'da yapılan ufak bir hatada makyajını hemen dumanlı bir göz makyajına çevirmeniz mümkün ancak beyaz bir kalemle bu mümkün olmuyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler