Lancôme ile Louvre’un eşi görülmemiş iş birliğinden çok özel bir koleksiyon doğdu

Lancôme, Louvre Müzesi ile yaptığı iş birliğinin sonucu olarak bu sonbahar için çok özel bir koleksiyon hazırladı. Lancôme’un global elçileri Zendaya, Amanda Seyfried, Aya Nakamura ve model He Cong'un yer aldığı bir kampanyayla tanıtılan koleksiyonda yer alan makyaj ve cilt bakım ürünlerinde Louvre Müzesi’nde sergilenen dokuz heykelden ilham alındı

Lancôme ile Louvre’un eşi görülmemiş iş birliğinden çok özel bir koleksiyon doğdu

Hem güzellik, hem de sanatseverler için Lancôme ve Louvre’dan sürpriz ve keyifli bir iş birliği geldi. Louvre Müzesi, güzelliğin çeşitli biçimlerini sergilemeyi amaçlayan ‘Güzellik Yaşayan Bir Sanattır’ adlı bir makyaj ve cilt bakımı koleksiyonu için Lancome ile iş birliği yaptı.

Sınırlı sayıda üretilen koleksiyon, dünyanın en çok ziyaret edilen müzesindeki ışık ile gölge oyunlarından ve Heykel Bölümü’nün dokuz başyapıtından ilham aldı: Milo Venüsü, Samotrakya Zaferi, Corine, Gabies’li Diana, Nymph Scorpion, Echo, Hygieia, Arles Venüsü ve Hermafrodit.… Koleksiyonda yer alan altı ürün arasında beş parçalı bir göz farı paleti, dört farklı ruj tonu ve bir yüz serumu da bulunuyor. Ürünlerin ambalajlarında ise ​​Louvre'dan sanat eserleri yer alıyor.

Kampanyanın tanıtım filmi ise iş birliğinin elçileri Zendaya, Aya Nakamura, Amanda Seyfried ve He Cong ile birlikte Louvre’da çekildi. Kampanyada heykellere yönelen Lancôme elçileri, kendilerini etkileyen sanat eserinden yansıyan güzelliği ifade ediyor.

Koleksiyonun yüzlerinden biri olan ünlü oyuncu Zendaya, kampanya fotoğraflarında Louvre Müzesi'ndeki iki ünlü antik Yunan heykelinin yanında görülüyor: Zaferi temsil eden Semadirek'in Kanatlı Zaferi ve aşkı temsil eden Arles Venüs'ü. Zendaya, Semadirek'in duruşunun kendisine güvenen muzaffer bir kadını ve güçlü bir başarı sembolünü temsil ettiğini, gerçek güzelliğin de bu olduğunu, kendimizi güçlendirmek için kendi hikayemizden yararlandığımızı söylüyor.

Lancôme Küresel Marka Başkanı Françoise Lehmann, Louvre ile yaptıkları iş birliğinin amacının kadınlara sanatsal mirasları hakkında yeni bakış açıları sunmak ve güzelliğin sürekli geliştiği gerçeğini kutlamak olduğunu söylüyor. Louvre'un başkanı ve yöneticisi Laurence des Cars ise iş birliğinin Louvre koleksiyonlarında bulunan form çeşitliliği ile zaman ve coğrafyayı aşan kültürler ve medeniyetler arasındaki diyaloğu vurguladığını ekliyor.

Lancôme kreatif direktörü makyaj sanatçısı Lisa Eldridge imzalı far paleti, ruj ve serumdan oluşan altı parçalık eşsiz koleksiyon yakında Beymen ve lancome.com.tr üzerinden tüketicisiyle buluşacak. Koleksiyondaki ürünlerin fiyatları ise 35 ile 89 dolar arasında değişiyor.

 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog