GÜZELLİK - MAKYAJ

Fransız lüks markası Celine, kozmetik dünyasına adım atıyor

Celine, Instagram hesabından yaptığı duyuruda kozmetik dünyasına adım attığını duyurdu. Celine Beauté’nin ilk koleksiyonu Le Rouge Celine, Ocak 2025'te satışa sunulacak. 15 farklı ruj tonundan oluşan koleksiyondaki Rouge Triomph ise önümüzdeki sonbaharda piyasaya sürülecek

profil
BT Ekip
13.03.2024
Fransız lüks markası Celine, kozmetik dünyasına adım atıyor

Fransız moda evi Celine, Celine Beauté adıyla kozmetik dünyasına adım atmaya hazırlandığını Instagram hesabından duyurdu. Sonbahar/Kış 2024 La Collection De L'Arc De Triomphe koleksiyonunun moda filminde, markanın 15 ruj tonundan biri olan La Peau Nue pembe rujuyla Paris sokaklarında dolaşan modeller yer aldı. Celine Beauté’nin ilk koleksiyonu olan Le Rouge Celine, Ocak 2025'te satışa sunulacak.

Celine Beauté, Celine'in sanat yönetmeni Hedi Slimane tarafından 2023'te yaratıldı ve moda evinin 2019'da piyasaya sürülen yüksek parfüm koleksiyonunun bir parçası olarak genişletildi.

Moda evi yaptığı açıklamada, "Celine Beauté'nin yaratımı, son beş yılda Hedi Slimane'nin Maison Celine için yeni kurumsal kodlarında damıttığı Fransız kadınlık ve çekicilik fikrini teşvik ederek kültürel kökleri zenginleştirmeye geliyor" dedi.

Celine Beauté'nin ilk kozmetik ürünü, bu sonbaharda, markanın yüzde 89'u doğal kökenli bileşenlerden oluşan parlak, uzun süre kalıcı ve nemlendirici bazlı bir formüle sahip Rouge Triomph rengindeki ilk saten rujuyla piyasaya sürülecek. Celine, rujun benzersiz saten bitişli dokusunun ‘Hedi Slimane'nin haute couture kumaşlara olan tutkusuyla bağlantı kuran duyusal bir imza’ ile tasarlandığını ekledi.

Celine Beauté, rujun ardından her sezon Slimane tarafından tasarlanan dudak balsamı, maskara, eyeliner ve kalemler, pudra ve allık kılıfları ve ojelerden oluşan yeni koleksiyonlar çıkarmaya devam edeceğini söyledi.

Önceki ve Sonraki
Haberler