EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Fondöten uygulamanın püf noktaları

Pürüzsüz, kusursuz ve kadifemsi bir ten için fondötenlerin rolü büyük. Gözlerimizi alamadığımız Hollywood yıldızları gibi mükemmel bir cilt dokusu elde etmek için doğru ürün ve uygulama adımlarını takip edin.

profil
Nilay Yalçınkaya
04.03.2019
Fondöten uygulamanın püf noktaları

Genelde kadınların fondöten kullanırken en sık yaşadığı problemlerden biri, ürünün belirli bölümlerde toplanması, eşit olmayan ve pürüzlü bir görünüm ortaya çıkması. Bu durumun önüne geçmek için cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka yüzünüzü nemlendirin. Eğer cildinizin nem ihtiyacını karşılarsanız fondöteniniz de o kadar iyi oturur. Makyaj bazları da bu konuda büyük yardımcınız olacak. Eğer çok kuru bir cildiniz varsa likit yapıdaki ve aydınlatıcı etkili ürünleri tercih edin. 


Öncelikle neden fondöten kullandığınızı ve sizin için ideal fondötenin ne gibi bir sonuç vereceğini bilmek, mükemmel görünüme giden yolda büyük yardımcınız olacak. Mesela cilt tonunuzu eşitlemek, lekelerinizi kapatmak ya da sivilcelerinizi gizlemek istiyorsanız yüksek kapatıcılık özelliğine sahip olan ve uzun süre kalıcılık sunan fondötenleri tercih edin. Böylece uzun saatler pürüzsüz bir cilt dokusu elde edebilirsiniz. Bu arada eğer yağlı bir cildiniz varsa makyajınızın kalıcılığını sağlamak için makyaj sabitleyici spreylerin gücünden faydalanın.


Sosyal medyada artık neredeyse filtresiz fotoğraf paylaşamaz olduk. Pürüzsüz bir ten elde etmek için çeşitli fotoğraf aplikasyonlarından ortak beklenti kusursuz bir cilde sahip olmak. Gelişen teknolojiyle sanal ortamda bunu yapmak çok kolay olsa da gerçek hayatta bunu ancak doğru fondötene sahip olarak elde edebilirsiniz. Aradığınız ürün özellikleri arasında ince bir doku, yoğun kapatıcılık ve mürekkep kalıcılığı olmalı. Cushion diye adlandırılan sünger fondötenler bunun için ideal.


Önceki ve Sonraki
Haberler