EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

Eyeliner kullanırken bilmeniz gerekenler

Eyeliner kullanımı en çok merak edilen makyaj tekniklerinden biri. Kusursuz bir göz makyajı için 5 şaşırtıcı ipucu paylaşıyoruz.

profil
BT Ekip
14.03.2019
Eyeliner kullanırken bilmeniz gerekenler

1. Isıtın: Kalem eyeliner kullanıyorsanız topaklanmayı önlemek için kalemin ucunu saç kurutma makinası ile ısıtabilirsiniz. Böylece hem yumuşadığı için sürmek kolaylaşır hem de mümkün olan en koyu kıvamı elde edersiniz. Bu işlemi 2, 3 saniye uygulamanız yeterli, saç kurutma makinası yoksa elinizle bir dakikaya yakın ısı verebilirsiniz. 

2. Göz şeklinize göre uygulama yapın: Göz kapağı düşük olanlar, üst kirpik diplerinin dış kısımlarına, alt kirpik dibinin ise dış kısmına ve yukarı doğru bir kuyruk eklemeli.  Böylece daha canlı bakışlara sahip olunabilir.

3. Ortadan başlayın: Eyeliner çekmeye üst ve isterseniz hem alt hem üst kirpik diplerinin ortasından başlamalısınız. Böylece hata payını en aza indirmiş olursunuz.

4. İşlemi tek seferde bitirmeye çalışmayın:  Eyeliner çekmeye ortadan başladınız, şimdi küçük küçük çizgiler ile göz pınarına kadar ulaşmaya çalışın. Pratik kazandıkça bu çizgiyi bir ya da iki hamle ile tamamlayabilirsiniz. Başlangıçta küçük adımlarla ilerleyin…

5. Kaşık ya da kredi kartı kullanın: Özellikle hiza konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsanız yemek kaşığının sap kısmını ya da kredi kartını cetvel gibi kullanarak dilediğiniz hizada kuyruk oluşturabilirsiniz.
 

Önceki ve Sonraki
Haberler