EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

En iyi 5 makyaj süngeri

Fondöten ve kapatıcı fırçalarının kolaylıkla yerini alan süngerler, cildimize ürünün eşit olarak yayılmasını sağlarken yumuşak yapısıyla iz bırakmıyor ve kusursuz görünüm sağlıyor. Yeni yıla yepyeni bir makyaj süngeriyle başlamak isteyenler için en sevdiğimiz 5 makyaj süngerini size açıklıyoruz.

profil
BT Ekip
02.12.2016
En iyi 5 makyaj süngeri

Listenin başında gelen isim, makyaj süngeri denince akla ilk gelen marka Beauty Blender oldu. “Güzellik karıştırıcısı” anlamına gelen bu marka, farklı ebatlardaki süngerleriyle ve yeni renkleriyle makyaj süngeri konseptine yeni bir boyut kazandırıyor. Beauty Blender’ın bu kadar övülmesinin başlıca nedeni fazla ürün emmeden ciltte maksimum performans göstermesi. Tabii ki uzun süre kullanılabilir oluşu, homojen dağıtım sağlaması ve ıslandığında kocaman olup makyajı pratikleştirmesi de makyaj severleri mutlu eden özelliklerinden. 

En iyi 5 makyaj süngeri

Güzellik blogger’larının Beauty Blender en yakın muadil olarak gördüklerini ürün olan RT makyaj süngerleri, açılı şekli ve yumuşak yapısıyla en sevilenlerden biri. Daha uygun fiyatlı oluşu ve başarılı performansıyla oldukça sevilen ürün, keskin açılı bir uca sahip olması nedeniyle göz altında ve yüzün köşelerinde daha başarılı bir sonuç veriyor. 

En iyi 5 makyaj süngeri

Natürel beyaz rengiyle dikkat çeken, uygun fiyatlı makyaj süngerlerinin başında gelen H&M markasına ait bu ürün incelen ucu sayesinde göz çevresinde kullanıma oldukça uygun. Beauty Blender’ın uygun fiyatlı muadillerinden biri olarak gösterilen bu sünger, nemli kullanıldığında fondöten ve kapatıcıyı başarılı bir şekilde cilde yediriyor. 

En iyi 5 makyaj süngeri

Krem ya da sıvı formdaki ürünlerin uygulamasında en başarılı süngerlerden biri olan Yves Rocher markasına ait makyaj süngeri, elmas şeklindeki tasarımı sayesinde yüzünüzdeki kıvrımlara başarıyla uyum sağlar. Pürüzsüz bir görünüm elde etmede size yardımcı olacak bu sünger, fazla ürün emmediği için kapatıcılığı destekler. 

En iyi 5 makyaj süngeri

Sarı rengiyle dikkat çeken ve performansıyla birçok pahalı markaya alternatif olacabilecek Nascita markasına ait makyaj süngeri lateks içermemesi nedeniyle oldukça rağbet görüyor. Gözeneksiz yapısı nedeniyle fazla ürün hapsetmez ve maksimum kapatıcılık sağlar. Islak uygulamada, ürünü cilde homojen olarak dağıtır.

En iyi 5 makyaj süngeri
Önceki ve Sonraki
Haberler