EN ÇOK
OKUNAN
GÜZELLİK - MAKYAJ

En iyi 10 misel su

Yüz temizlemede misel (micellar) su dönemine girdik; artık köpük veya jel formundaki temizleme ürünleri yerine daha pratik olan misel temizleyicileri tercih ediyoruz. Peki, hangi markaların hangi misel su çeşitlerini denemeliyiz? Kendinize en uygun misel temizleme suyunu seçmenin sırrı yazının devamında!

profil
BT Ekip
15.02.2017
En iyi 10 misel su
Makyaj temizleme pamuğu yardımıyla tüm yüzümüzdeki makyaj kalıntılarını çıkarmada bize yardımcı olan ve faydaları saymakla bitmeyen bu ürünler artık birçok markada mevcut.

Göz, dudak ve yüz makyajınızı temizleyen bu makyaj temizleme suyu, yüzünüzü nazikçe temizler ve hassas ciltlerde tahrişe neden olmaz. Sabun, alkol ve boyar madde içermeyen formülüyle fizyolojik dengeyi koruyarak makyajı temizler. Nemsiz ciltlerin yoğunlukla tercih ettiği bu misel su, cildin nem dengesine ulaşmasına yardımcı olur. 200 ml ve 400 ml’lik boylarda satılan bu ürünün 200 ml’lik satış fiyatı ise 39 TL.

En iyi 10 misel su

Kullandıktan sonra durulama gerektirmeyen misellar sular arasında çoğu makyajseverin favorisi Garnier markasına ait Kusursuz Makyaj Temizleme Suyu. Suyun içinde bulunan ve “misel taneciği” olarak adlandırılan partiküller makyajı ve yağı mıknatıs gibi çekerek temizler ve tıkalı gözenekleri açar. Özellikle hassas ciltler için geliştirilen formülüyle Garnier Micellar su cildinizi yumuşatmayı ve canlı bir görünüm sunmayı vaat ediyor. Ürünün fiyatı 17 TL.

En iyi 10 misel su

İçerisinde salatalık özü, nemlendirici ve cilde esneklik kazandıran maddeler bulunduran Bioderma’ya ait H2O Temizleme Suyu, piyasadaki en çok tercih edilen misel su olmasıyla biliniyor. Hassas ve alerjik cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabildiği bu ürün, içeriğinde yağ bazlı nemlendirici bulunmasına rağmen ciltte yağlı bir etki bırakmıyor. Bioderma H2O’nun fiyatı ise 44 TL.

En iyi 10 misel su

Uygun fiyatlı alternatifler arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Nivea markasına ait misel su, içeriğinde bulunan dexpanthenol ve üzüm çekirdeği yağı sayesinde makyajı kusursuz bir şekilde temizlemeyi hedefler. Derinlemesine temizliğin yanı sıra cildi besleyen ve bakım yapan bu ürün, ciltteki kızarıklık, gerginlik ve kuruluk gibi problemlerle savaşır. Paraben ve parfüm içermeyen formülüyle oldukça sevilen Nivea Micellar suyun fiyatı ise 18 TL.

En iyi 10 misel su

İçerisinde beyaz gül özü bulunduran Nuxe’un micellar suyu, cildi temizlerken nemlendiren ürünlerden biri. Gül yapraklarını andıran kokusuyla kullananların bayılacağı bu ürün hassas ciltler için de yatıştırıcı özelliğe sahip. Ürünün fiyatı 65 TL. 

En iyi 10 misel su

Misel sular içerisinde hassas ciltlerin en severek kullandığı ürün olan Caudalie’ye ait temizleyici su, cildi nemlendirir ve temizler. Dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilen ürün hipoalerjenik ve sabun içermez. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez tüm yüze uygulanabilen Caudalie misel suyun fiyatı ise 36 TL.  

En iyi 10 misel su

Yüksek fiyatlı misel sular arasında sevilenlerden biri olan Lancome’un makyaj temizleme solüsyonu, ciltte serinlik hissi yaratır. Antioksidan olarak da bilinen beyaz nilüfer çiçeği ve Fransız gülü sayesinde cildinizin gençliğini korumasına yardımcı olur. Olgun ciltlerin rahatlıkla tercih edebileceği bu ürünün fiyatı 105 TL.

En iyi 10 misel su

Cildi yatıştıran ve rahatlatan tonik olarak geçen Vichy markasına ait bu misel su, aynı zamanda makyaj temizlemek için de kullanılıyor. Ferahlatıcı içeriğiyle cilt temizliğinden sonra kullanıma uygun olan Purete Thermal, cildi yakmaz ve tahrişe neden olmaz. Ürünün fiyatı ise 42 TL.

En iyi 10 misel su

Suya dayanıklı makyaj dahil tüm makyajınızı kolaylıkla temizleyen bir ürün olan Avene misel su, ciltte yağlı bir his veya kalıntı bırakmadan derinlemesine temizlik sağlar. Pamuk yardımıyla ovuşturmaya gerek bırakmadan tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yağlı ve sivilce oluşumuna müsait ciltlerin kullanabileceği bu ürünün fiyatı 50 TL.

En iyi 10 misel su

Göz, dudak ve ten makyajı için 3’ü 1 arada temizleyici olarak öne çıkan Darphin markasına ait misel su, içerdiği portakal esansı sayesinde cilt temizliğinden sonra ferah bir koku bırakır. Özellikle hassas gözlerin severek kullanacağını düşündüğümüz bu ürün, cildi temizlemekle kalmayıp rahatlatıcı ve yatıştırıcı bir etkiye de sahip. Ürünün satış fiyatı ise 139 TL. 

En iyi 10 misel su
Önceki ve Sonraki
Haberler